ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Непознатата Влахина

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Непознатата Влахина
Автор Съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Непознатата Влахина Отговорете с цитат
Не чак толкова непозната на съфорумниците. Но доста непозната на масовия турист.

Постарах се да опиша ходенето в малък пътепис. Да покажа и моята гледна точка. Има трак и снимки. Тракът е по друг рид от този който си бях планирал след ровене в нета и четене на форума. Съобразен е с препоръките на местния ми водач Георги Чапкънов от село Брестово. Да благодаря и на съфорумника Димов, който ми помогна с информация и съвети.

Тъй като ходих и в Пирин накрая сложих от него само снимките и траковете. Интерес може да представлява трака до Синаница.

Непознатата Влахина

_________________
Ком-Емине 2018 - моето приключение
СтаРа Планина 100х24/2020
Пет Сеп 25, 2020 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави за интересния преход, Дими. Набарал си интересна връзка покрай родата на жената.

Винаги ми е било интересно дали пътят покрай Вранещица за Пехчево, Берово и Делчево (прехвърля билото в посока Р. Северна Македония) е бил ползван активно по османско време - преди 1912 г. Дали можеш да поразпиташ хората за това?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Сеп 25, 2020 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
За османско не знам. То живи хора от онова време вече няма. Пътят се е използвал от германските войски през ВСВ. От там са се изтегляли. Имало и някакви засади, но тябва да говоря за да уточня събитията. После след войната е имало и интересни събития с определянето на границата. Френски и английски земемери я трасират, но нашенци се вдигат и отстояват земите си. Така са спечелени някой друг квадратен километър.

_________________
Ком-Емине 2018 - моето приключение
СтаРа Планина 100х24/2020
Съб Сеп 26, 2020 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Сушица Отговорете с цитат
Браво за прехода и хубавия разказ! Чудесно е също, че си поспестил занимавката с граничните.

Село Сушица изглежда интересно и автентично, но изобщо не успях да си вдигна погледа от пътя пред мене, когато минавах през него.
Съб Сеп 26, 2020 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pifcho



Регистриран на: 21 Сеп 2020
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за хубавия разказ.

Интересувам се, как е пътят до село Брестово и съответно до ловният заслон стига ли се с нормална кола?
Вто Сеп 29, 2020 8:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov