ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
(пренаписана) Проклетия: премиера по сев. ребро на Йезерце
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Предишната тема
Следващата тема
(пренаписана) Проклетия: премиера по сев. ребро на Йезерце
Автор Съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Изтрих по-горе двете си съобщения, защото прочетох материала на Ив. Динков за албанското момиче (не бях го чела) и нещата придобиха по-друг смисъл. Сори, майна!
Пон Окт 05, 2020 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan`Dinkov



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 213
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз ли съм майната?

P.S. Тъй като виждам, че правите времеви сравнения, и тъй като не съм датирал цитатите във втория пътепис - коректно е да знаете, че по-голямата част от тях са отпреди времето, описано в първия.

Лека.
Пон Окт 05, 2020 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Ivan`Dinkov написа:
Аз ли съм майната?

P.S. Тъй като виждам, че правите времеви сравнения, и тъй като не съм датирал цитатите във втория пътепис - коректно е да знаете, че по-голямата част от тях са отпреди времето, описано в първия.

Лека.


Единият майна си ти, защото изтриването стана в твоята тема, а другият е ray, защото той писа под мен и постът му изгуби всякакъв смисъл.
Сигурно си се досетил, че съм от Пловдив. Very Happy
Що се отнася до времевите сравнения, да, наясно съм.
Пон Окт 05, 2020 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan`Dinkov



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 213
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пчелата Жужа написа:

Единият майна си ти, защото изтриването стана в твоята тема...


Няма лошо, че сте от Пловдив - всеки е отнякъде.
Просто не разбирам за какво и защо съжалявате (демек "сори"), както и що съм "майна" като съм от София?
Както и каква е връзката между двата пътеписа освен, че в първия има един топъл абзац за лирическата героиня от втория?
Вто Окт 06, 2020 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ей, само някой да е казал лоша дума за Опел Корса! Cool

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Окт 06, 2020 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ivan`Dinkov



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 213
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Ей, само някой да е казал лоша дума за Опел Корса! Cool


Ако искаш, като я купя за 300-400 лв, колкото струва наистина, а това ще е скоро - па ми дойде времето да се спра с планината - и това май ще е скоро - да ти я подаря, ако си мющерия?
Вто Окт 06, 2020 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ivan`Dinkov написа:
mislesht написа:
Ей, само някой да е казал лоша дума за Опел Корса! Cool


Ако искаш, като я купя за 300-400 лв, колкото струва наистина, а това ще е скоро - па ми дойде времето да се спра с планината - и това май ще е скоро - да ти я подаря, ако си мющерия?


Не, аз си харесвам моята, за сега бръмчи.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Окт 07, 2020 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение До човека от Мая Йезерце Отговорете с цитат
Още не съм го чел. Но се изкуших да зачета няколко реда... Smile
...
Прочетох първия параграф. Благодаря ти. Има един филм, Юг, мисля от края на 80-те, аржентински. За него си мислех като четях този параграф. Гледай го, ако не си и ако някога имаш възможност. Интересното е, че и той, и стиховете на баща ти - не помня нищо детайлно и същевременно като усещане, атмосфера са съвсем ясни, завладяващи и усилващи се във времето. Честно казано - мога, но не искам да го обяснявам по-добре.
А баща ти е един от малкото български поети. А що нашите поети са малко - ами отговорът е много лесен, ясен и прост.
Пет Окт 09, 2020 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan`Dinkov



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 213
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря,
ще потърся филма.
А що се отнася до баща ми, мога да кажа само едно - децата не трябва да са нито рентиери на паметта на родителите си, нито длъжници на същата памет. Така че няма да бъда нито адвокат на живота и стиха му, нито прокурор на същите, камо ли съдник, какъвто е само Бог за делата му и хорската оценка за стиховете му.
Аз съм син на баща си - негова кръв. Нищо повече - нищо по-малко.
P. S. Все пак коректното е да прочетеш целия пътепис - може преценката ти да мръдне към по-лошо, например да не виждаш паралел между мен и баща ми. В крайна сметка дотук, на 45 години, моите житейски грешки са много повече от неговите, а талантът ми, ако въобще за нещо имам такъв, е несъмнено по-малък. Всъщност, аз "десятка в мишената" на живота нямам. За щастие баща ми има и други деца, т.е. и други наследници. На мен това право ми е отречено - от неговата съпруга и моя майка.
Съб Окт 10, 2020 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov