ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Върховете Модър и Голица. Гарантирано приключение в Родопи

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Върховете Модър и Голица. Гарантирано приключение в Родопи
Автор Съобщение
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Върховете Модър и Голица. Гарантирано приключение в Родопи Отговорете с цитат
Върховете Модър и Голица. Гарантирано приключение в Родопите...
С повечко усилие предполагах, че трябва да се справя. Бях чел тук-там, че подходите са трудни и объркващи. Знаех и че ще е тегаво да обходя и двата масива в рамките на деня. Изкачване до връх Модър от село Осиково, където палаткувахме, слизане в изходна позиция на пътеката х. Върховръх-х. Персенк и подхващане на скалния гребен към Голица без пътека по самия рид. Слизането също неясно и трудно. Е, заех се и Родопите ми подариха един вълнуващ есенен ден. Студено утро, жега по обяд, рани и синини от провиране тук-там, среща с диви животни и десертов адреналин - среща с 4 бойни, сресани и охранени овчарски кучета. Местните и в този край са модел за подражание - гостоприемни, трудолюбиви, отзивчиви!

Село Петвар.


Утро над Осиково.


Оспивам се. Часът е почти 8, но предния ден правим 300 километра с автомобила в Родопите и изкачваме три крепости, за загрявка. А и кафе с подобна гледка не се претупва току-така! Smile



По цветните родопски пътища и пътеки. Взел съм фоточантата този път. Четири излишни и пречещи киограма, закачени на врата ми...




Без пътека се изкачвам през гъсти гори и джендеми. Излизам. Панорамата от рида на гористия връх Модър. Котата е далеч в гората. Странно, но и нея намирам.



На триангулачната точка на връх Модър.




Траверс на скалния рид Голица с преминаване по всичките му коти и ръбчета, с придружаващи екстри, като трънинг, глиганинг, рани и синини, прекосяване на силно обрасли и непристъпни участъци. Сам съм и хич не е комфортно...


Още малко до последната кота с кръста.


Невероятна родопска панорама и дивотия.


На връх Голица. Предстоящото слизане не е за хора със слаби нерви, но съм си забравил хапчетата и трябва да сляза някак до автомобила... Smile






_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Пон Окт 12, 2020 8:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Хубава работа, Марто, ама за раздел "Поезиа". Тука вече напълно си се отдал на един разюздан импресионизъм.
Пон Окт 12, 2020 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Хубава работа, Марто, ама за раздел "Поезиа". Тука вече напълно си се отдал на един разюздан импресионизъм.

Цветно е вече, цветно... Smile

_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Вто Окт 13, 2020 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov