ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 95, 96, 97  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:


По отношение на Скатов съм бил на по-различно мнение от твоето, но в случая с "зимно К2" направо лъжицата е толкоз голяма, че няма как да я поеме. Този филм не е за него.
.


Той лятно не може, та зимно... Smile

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Окт 10, 2020 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
https://4sport.ua/news?id=33145
Съб Окт 10, 2020 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
По вътрешна информация, УС на БТС не е взимал такова решение, имало е само разговори. Но предстои взимане на решение по казуса. Следя от близо! Very Happy
Пон Окт 12, 2020 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Виж Момчиле какво пише в сп. "Върхове" от петък /09.10.2020г/:

https://varhove.com/wordpress/bts-podkrepi-atanas-skatov-za-zimno-izkachvane-na-k2/?fbclid=IwAR15Cr9_Q6xlAGnXRXOTDGt7MMjF823XWbUPkNeGk0voU0ToDZ9quGpvxW0

.
Вто Окт 13, 2020 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност "Върхове" видяха моят пост тук и написаха материала. А пък аз писах с въпрос на изпълнителния секретар и член на УС Румен Драганов, дали това е вярно и ако да, как са стигнали до такова решение. Отговорът беше, че такова решение няма, и тепърва ще пише на БФКА за мнение. И за сега толкова...
Вто Окт 13, 2020 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Всъщност "Върхове" видяха моят пост тук и написаха материала. А пък аз писах с въпрос на изпълнителния секретар и член на УС Румен Драганов, дали това е вярно и ако да, как са стигнали до такова решение. Отговорът беше, че такова решение няма, и тепърва ще пише на БФКА за мнение. И за сега толкова...


Добре че само те виждат твоите безмислени постове тук Smile поне за това се радвам. Но интересното е че има доста такива "кашета" които четат тук, а дори не се представят.
Абе като сте толкова отворени, идете вие, заявете че искате да качвате К2, съберете средстава и действайте. То като българите в казана същата работа. Само разправяте кой колко е зле, което и да е вярно е смешно.
Сря Окт 14, 2020 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, смислени-безсмислени - форума е за това. Не ги чети и най-вече не ги коментирай, че ги вдигаш нагоре Laughing

Ако не си разбрал, нямам интерес интерес да ходя някъде на туризъм, обикновено съм от другата страна в тази сфера. Ако искаш да те заведа на нещо, на което няма да се справиш сам, кажи, може да го уредим. Ако ти е по-високо нивото от моето - познавам ги и другите Wink

А целта на постовете ми, ако не си разбрал, е да не се изместват истинските ценности в планинарството и алпинизма. Истински според мен и някои други хора, доста по-напред от мен в тези дейности, чиито идеи споделям. Между другото част от тези хора обсаждат осемхилядниците през зимата

Жив и здрав да си!
Сря Окт 14, 2020 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност отдавна чета постовете и сте се хванали основно със Скатов и по принцип с БТС , даже друго вече и не коментирАш. Това прави впечатление основно ... О да и с Дъновистите, че така е по-лесно. Някой се е сетил как се прави пиар, ама дори и това е смешно.
Сря Окт 14, 2020 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:

Абе като сте толкова отворени, идете вие, заявете че искате да качвате К2, съберете средстава и действайте. То като българите в казана същата работа. Само разправяте кой колко е зле, което и да е вярно е смешно.


То няма нищо общо с нашите възможности и желания.
Както се казва, може да падаме от Марс, но не падаме за първи път. Аз не виждам нищо смешно в това, човек да се пъне да прави нещо, което очевадно няма да може(и го знае). Та, ако искаш да се хванем на бас, че няма да качи зимно К2 - насреща съм!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Окт 14, 2020 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
kaloyanv написа:

Абе като сте толкова отворени, идете вие, заявете че искате да качвате К2, съберете средстава и действайте. То като българите в казана същата работа. Само разправяте кой колко е зле, което и да е вярно е смешно.


То няма нищо общо с нашите възможности и желания.
Както се казва, може да падаме от Марс, но не падаме за първи път. Аз не виждам нищо смешно в това, човек да се пъне да прави нещо, което очевадно няма да може(и го знае). Та, ако искаш да се хванем на бас, че няма да качи зимно К2 - насреща съм!



А пък то щото много хора са го качвали, тъй ли ? Аз не говоря за този аспект на нещата, а по-скоро за това че ходи един човек някъде си проси пари. Някъде някакви хора разправят колко е зле, обаче никой не е излязъл публично да го заяви или да зададе въпроси с името си. Сега momchi пише , че някакви хора искали да качват 8000-ници, обаче никой не казва и не пише никъде нищо.
Сря Окт 14, 2020 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
истинските ценности в планинарството и алпинизма


Момчи, що се закачаш с Калоян, Стефан и други съфорумци, цитирайки БТС и отваряйки нови необятни теми.
И да, форума е и за това, всеки да може да си напише мнението и да го "свери" с другите хора с подобни интереси, но без да задълбаваме в много лични дискусии.
Пиши и къде си ходил (без значение като какъв) и какво си видял, нещо което се е променило и което не се е, и за хубаво и за не толкова хубаво.
Аре стига с тия съюзи - туристически, планинарски, европейски, съвеЦки, стига агитация.

А за височинните туристи - и двамата споменати по-долу се справят чудесно, само дето единия не може да си затвори устата, макар да се е кротнал напоследък, но пък няма лошо - всеки/всяка дето си търси спонсор вдига много шум, за да го/я забележат.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Окт 14, 2020 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
зимно К2

Ами те нещата със зимното на К2 стоят така, че ако случайно въпросният кандидат изобщо успее да иде дотам зимъска, пък и още по случайно вземе, че и го качи, то занапред според мен няма да има никакви проблеми с намирането на пари за каквито и да било всякакви други експедиции.
Обстоятелството, че лица като Денис Урубко и всепризнатите като зимни хималаисти поляци не успяха доникъде обаче, според мен красноречиво говори що за начинание е това.
Отделно не съм сигурен и дали въпросното лице изобщо е технически грамотно до такава степен, че да може самостоятелно да изведе отделни участъци от трасето, ако се наложи да се опъва изцяло нов парапет.
Сря Окт 14, 2020 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
https://projectwinterk2.com/

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Окт 14, 2020 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
«Denis Urubko at the festival in Poland in September announced that he's likely to climb K2 in the winter... Possible teammates are Rafal Fronia, Marcin Kaczkan, Adam Bielecki.»
Източник: Facebook, 21.09.2020 г.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Окт 14, 2020 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Denis Urubko

Урубко е голям. И като алпинист и като човек. А в момента май е и един от малкото хора в света, имащи уменията и формата, необходими за изкачване на осемхилядник в "нетуристически" стил. Ако поразровиш за него, ще откриеш много интересни факти. Особено впечатление прави честата безрезервна помощ, която е оказвал на нуждаещи се, при това често с риск за живота и тотално пропадане на моментните планове за конкретната експедиция, от която е отклонен с молба за помощ.
Чет Окт 15, 2020 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 95, 96, 97  Следваща
Страница 51 от 97

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov