ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 94, 95, 96  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Автор Съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ами що не си направите една страница във орума или другаде на урубку и разните му там други маймуни...и да си ги хвалите и да им събирате мангизи колкото си искате? Наско има огромни успехи. Уважения. Сигурно ще качи и този баир. Ама нямало да може щото някои други не можели. Мислешт, на четири шишета ракиа и четири стека бира, става ли?
Пет Окт 16, 2020 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
четири шишета ракиа и четири стека бира

Ти от сутринта ли си се почнал?
Пет Окт 16, 2020 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Влади, само на една голяма водка за отскок и настроениу и на две бири съм и три банички. Това е. Ное вярно че се случва отрано да съм се ошамарил Smile. Ставаше навъпрос за един бас, виж отгоре коментарите.
Пет Окт 16, 2020 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
ray написа:
четири шишета ракиа и четири стека бира

Ти от сутринта ли си се почнал?


Че то кой е спирал?

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Окт 16, 2020 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Ами що не си направите една страница във орума или другаде на урубку и разните му там други маймуни...и да си ги хвалите и да им събирате мангизи колкото си искате? Наско има огромни успехи. Уважения. Сигурно ще качи и този баир. Ама нямало да може щото някои други не можели. Мислешт, на четири шишета ракиа и четири стека бира, става ли?


Че какво и е на темата? Very Happy Ти си пиши там в ракиената. Иначе Урубко не е качвал зимно К2 само защото не е взел веганчето за партньор, става ли? Tooth

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Окт 16, 2020 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
https://projectwinterk2.com/

Преди години гледах клип в Ютюб как за някаква годишнина руснаците качват К 2.. Явно Путин им беше поставил партийно поръчение или поне така изглеждаха нещата. Един след друг през няколко минути докладваха в базовия лагер..Напр. Иван на К 2...Степан на К 2...После ги оплюха доста светилата в алпинизма, вкл. и Меснер, че това е окупация на върха, постигната с доста средства и усилия, за да се отбележи годишнината..
Пет Окт 16, 2020 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ами темата си е супер, а и коментарите са коректни и добронамерени. Защо са такива? Елементарно, мислешт. Защото коментиращите тук съфорумци са носители на ценностите, за които говори момчи. Вапроса е, че искам да зема некое и друго шише нааванта, ама ти си лъзгав кат змиорка. А къде ще коментирам си е моя работа. Забранено ми е само да коментирам планинарски теми. Е, тука става на вапрос за алпинизам.

Екскалибуре, светило, което пляе, е противоречие в понятието, ако искаш да ти го кажа и на латински за по-разбираемо. Меснер и другите „светила“ да земат да оплюят и всичкото творец, дето вече с абсолютна сигурност по заръка не, ами направо по заповед, на съответните тогавашни монарси, меценати и мутри са им направили културата, с която сега се хвалят и която на практика са наложили, поне доскоро, на целия свят... а, всъщност вече не се хвалят, нито пък могат да я налагат, да не би да засегнат чалмите, жълтурите и черното ебач...Нищо, те, скоро няма ич да им се хвалят, ами направо ще им наложат тяхната. Освен това, земи зачети малко за руския алпинизъм и алпинисти.. Урубко впрочем къв е? Разбира се, че не е руснак.
Пет Окт 16, 2020 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Ами темата си е супер, а и коментарите са коректни и добронамерени. Защо са такива? Елементарно, мислешт. Защото коментиращите тук съфорумци са носители на ценностите, за които говори момчи. Вапроса е, че искам да зема некое и друго шише нааванта, ама ти си лъзгав кат змиорка. А къде ще коментирам си е моя работа. Забранено ми е само да коментирам планинарски теми. Е, тука става на вапрос за алпинизам.

Екскалибуре, светило, което пляе, е противоречие в понятието, ако искаш да ти го кажа и на латински за по-разбираемо. Меснер и другите „светила“ да земат да оплюят и всичкото творец, дето вече с абсолютна сигурност по заръка не, ами направо по заповед, на съответните тогавашни монарси, меценати и мутри са им направили културата, с която сега се хвалят и която на практика са наложили, поне доскоро, на целия свят... а, всъщност вече не се хвалят, нито пък могат да я налагат, да не би да засегнат чалмите, жълтурите и черното ебач...Нищо, те, скоро няма ич да им се хвалят, ами направо ще им наложат тяхната. Освен това, земи зачети малко за руския алпинизъм и алпинисти.. Урубко впрочем къв е? Разбира се, че не е руснак.

Урубко събра върховете за хималайската корона..Не знам има ли руснак да я е събрал? А Меснер,Кукучка и т.н. са наистина светила, защото са правили нещата сами с тогавашното оборудване, без кислород, по премиерни маршрути. Нашият Скатов ако успее, което е невъзможно според мен ще направи повече от Световната купа по футбол за нашия национален отбор. Но аз искам да успее без значение как и дали ще яде месо!!! Яд ме е най-вече за Боян Петров, защото си замина нелепо за възможностите си, според мен..
Пет Окт 16, 2020 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Екскалибуре, то си беше ясно, че сме на едно мнение. Натъжи ме обаче с този коментар. Ще ти отговоря по-късно, ако не съм много накъркан. Всичко хубаво.
Пет Окт 16, 2020 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:

Урубко събра върховете за хималайската корона..Не знам има ли руснак да я е събрал? А Меснер,Кукучка и т.н. са наистина светила, защото са правили нещата сами с тогавашното оборудване, без кислород, по премиерни маршрути. Нашият Скатов ако успее, което е невъзможно според мен ще направи повече от Световната купа по футбол за нашия национален отбор. Но аз искам да успее без значение как и дали ще яде месо!!! Яд ме е най-вече за Боян Петров, защото си замина нелепо за възможностите си, според мен..


То е хубаво според теб .. но на такива височини, сам и при развалящо се време, няма възможност. Навсякъде си чао-чао... Дори не е задължително да е супер технично и високо. Ако идеш например на Ботев на разходка, зимно време, дори и есенно при внезапно лошо време може да се зачукаш добре. Ко ще и да не катериш и да си най-великия алпинист.
Като има мъгла с 0 видимост и тежък вятър, както е по-билото на стара планина, много бързо забравяш за "възможностите си"
Пет Окт 16, 2020 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
...Боян Петров, защото си замина нелепо за възможностите си, според мен..

Въпреки, че ми беше приятел и така не бива да се говори за вече загинал човек, понякога все пак трябва да се казва истината, колкото и да е неприятна. А тя е, че на колкото прояви на Боян съм присъствал ЛИЧНО, всякога и без изключение нивото на риск е било далеч над допустимото и успешното им завършване почти винаги се е дължало единствено на късмет. Не ме карайте да разказвам конкретни истории, че не са за хора със слаби нерви. Бях изключително изненадан как при този твърде рискован стил на изкачвания той успя да достигне до такава голяма бройка, без да му се случи нещо.
Горното не е критика към "живота и делото му", защото той си знаеше защо го прави, не вредеше и не искаше нещо от другите, а нещо като предупреждение към незапознатите с детайлите негови бъдещи кандидат подражатели.
excalibur написа:
Урубко събра върховете за хималайската корона..Не знам има ли руснак да я е събрал? ..

Това, че в момента се води полски гражданин, не отменя положението, че е роден руснак, в Невиномиск, Ставрополски край. Рухването на Съветския съюз го заварва на служба в Казахстан, и дълги години се водеше "казахстанец", или "руснак с казахски паспорт"...
Пон Окт 19, 2020 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Днес ми излезе Скатов, че е избягал полумаратон за 1 час и 43 минути. Това няма отношение към планината, но за човек който не бяга, това е мега добро време. Може сега да дойде момчи и да каже той за колко го бяга или поне да се пробва.
Пон Окт 26, 2020 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Скатов е в списъка на "Севън съмит трекс" за К2 под номер 26:

25 Oct 2020 !
Seven Summit Treks, K2 Winter confirmed, 10+ experienced climbing members and 15 Climbing Sherpa. ✅
⤇We would to inform you that this winter, except for a major cause due to the situation we are experiencing due to the global pandemic, we will operate an expedition to K2, the only 8000m peak which has never climbed in Winter.
👉🏻Some names of International climbers is yet to publish
🏔Who are with us:
1.
Mr.Chhang Dawa Sherpa (Expedition Leader)
Nepal🇳🇵
2.
Mr.Antonios Sykaris
Greece🇬🇷
3.
Mr.Sergio Moreno Mingote (Assisting Climbing Leader)
Spain🇪🇸
4.
Mr.Bob Bhania
British🇬🇧 🇰🇪
5.
Mr.Peter Moerman
Belgium🇧🇪
7.
Mr.Bernhard Lippert
Deutsch🇩🇪
8.
Mis.J. Valloton
Switzerland🇨🇭
9.
Mr.Luis Carlos
Spain🇪🇸
11.
Mr.Juan Pablo Mohr Prieto
Chile🇨🇱
12.
Mr.Ngima Dorchi Sherpa
Nepal🇳🇵
13.
Mr.Lakpa Temba Sherpa
Nepal🇳🇵
14.
Mr.Mingma Tenjen Sherpa
Nepal🇳🇵
15.
Mr.Pasang Dukpa Sherpa
Nepal🇳🇵
16.
Mr. Chhangba Sherpa
Nepal🇳🇵
17.
Mr.Dawa Finjhok Sherpa
Nepal🇳🇵
18.
Mr.Pechhumbe Sherpa
Nepal🇳🇵(Fixing Member)
19.
Mr.Lakpa Dendi Sherpa
Nepal🇳🇵
20.
Mr. Temba Bhote
Nepal🇳🇵(Fixing and Leading)
21.
Mr.Mingtemba Sherpa
Nepal🇳🇵
22.
Mr.Gelje Sherpa (Fixing member)
Nepal🇳🇵
23.
Mr.Gesman Tamang
Nepal🇳🇵
24.
Mr.Sona Sherpa
Nepal🇳🇵
25.
Mr. Sanu Sherpa
Nepal 🇳🇵
26.Mr.Atanas Georgiev Skatov
Bulgaria🇧🇬


Next update from Pakistan ![/b]

И една интересна статия за трудностите, които предлага К2 през зимата, /през транслатора я прочèтох/:
https://www.montagnes-magazine.com/actus-pourquoi-est-ce-si-dur-gravir-k2-hiver?fbclid=IwAR0jb038XVSokddnsbIPFSXHqT294UnKzkb_kEmEn31wItn_2lEW1WhgcXA#:~:text=Et%20en%20hiver%2C%20cette%20limite,de%20respirer%2C%20surtout%20en%20hiver%20

.
Пон Окт 26, 2020 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Днес ми излезе Скатов, че е избягал полумаратон за 1 час и 43 минути. Това няма отношение към планината, но за човек който не бяга, това е мега добро време. Може сега да дойде момчи и да каже той за колко го бяга или поне да се пробва.


Калояне, ако забелязваш, пиша за ценности обикновено в тази дискусия. За планинарски ценности. Не виждам смисъл да си мерим постиженията, тичанията и пишките, друго коментираме по принцип. Аз лично от 5 години и половина нямам и 100 м изтичани, и какво от това? Но да, за някой, който никога не е тичал през живота си, да изтича полумаратон за 1 час и 43 мин си е постижение. Иначе за активен човек, занимаващ се със спорт, е доста слаб резултат. Всичко зависи от гледната точка.

А за списъка с уастниците във въпросната комерсиална експедиция, като изключим някои шерпите и Sergio Mingote, които са там да изкарват пари, имаше само едно изестно ми име от светът на алпинизма - Tamara Lunger, което супер много ме изненада. Е, вече го няма това име, дори с доста обида, макар и завоалирано, тя е обявила ,че не е част от тази експедиция...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3370105116412096&id=228498963906076

Останалите са клиенти (мембърси Smile ) - плащат си за организация и водене. Странно решение на "Севън съмитс" - да предложи на клиенти нещо, което няколко от най-силните екипи в тази сфера от години не могат да постигнат. Но както се казва, не е луд този дето яде баницата Laughing Друго е в CV-то да си запишеш "участие в зимна експедиция до К2" или в "опит за зимно изкачване на К2". А организаторите са опитни и ще се постараят да няма инциденти, убеден съм.

А защо е така записан последен, дори след ъпдейта с отпадането на Тамара от списъка, само можем да гадаем, може да не си е платил напълно още - та купувайте книгите му, помагайте! Laughing Laughing Laughing
Вто Окт 27, 2020 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
kaloyanv написа:
Днес ми излезе Скатов, че е избягал полумаратон за 1 час и 43 минути. Това няма отношение към планината, но за човек който не бяга, това е мега добро време. Може сега да дойде момчи и да каже той за колко го бяга или поне да се пробва.


Калояне, ако забелязваш, пиша за ценности обикновено в тази дискусия. За планинарски ценности. Не виждам смисъл да си мерим постиженията, тичанията и пишките, друго коментираме по принцип. Аз лично от 5 години и половина нямам и 100 м изтичани, и какво от това? Но да, за някой, който никога не е тичал през живота си, да изтича полумаратон за 1 час и 43 мин си е постижение. Иначе за активен човек, занимаващ се със спорт, е доста слаб резултат. Всичко зависи от гледната точка.



Ясно, аз останах с друго впечатление, че си натрениран Smile Щом и 100 метра не си избягал, лошо . Скатов ще потренира и за теб .. Smile
Вто Окт 27, 2020 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 94, 95, 96  Следваща
Страница 52 от 96

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov