ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Понашари се вече планината. Предполагам след тези дъждове и захлаждания след ден два ще е още по по най... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Та как викаш са ти ФБ туитъри и т.н. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вто Окт 13, 2020 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение благодаря Отговорете с цитат
Благодаря, Изходе. Всичко хубаво! Smile
Вто Окт 13, 2020 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, съфорумци!

Искате ли да има редовно Игра на орума?

И някой знае ли кво става с съфорумците Ивайло (родописта, щото май има и други), Лахесис, Диана? Остави че не са коментирали отдавна, ами и сякаш не са влазяли в орума. Дали не са отишли да коментират в социалните мрежи както впрочем и смятам да направя..
Чет Окт 22, 2020 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, защо в сухо лятно време трябва да се ходи с чехла в заслони и хижи? Запитвам те сериозно.
Пет Окт 23, 2020 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Ведрине, защо в сухо лятно време трябва да се ходи с чехла в заслони и хижи? Запитвам те сериозно.

Ами и аз ще отговоря със сериозни въпроси в стил "моля другарко": ти с обувки ли влизаш в собствения си дом в сухо лятно време? Някои го правят, ама дали всички и навсякъде?

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Окт 23, 2020 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, смятам, че е ясно, че въпросите ти нямат общо с моя въпрос, който е съвсем прост и ясен.
Иначе, разбира се, смятам, че трябва да се спазва реда определен от домакина, независимо дали става дума за хижа или друго.


Последната промяна е направена от ray на Пет Окт 23, 2020 4:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Окт 23, 2020 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
... реда определен от домакина...
Е сега работата съвсем се омаза. Ако правилата не са определени от някой стоящ свише на домакина, ще има неравенства, като описаното от мен на Тевно - заслонажията с ботуши, аз, че му слугувах - също, след височайшето му разрешение, а останалите парии - задължително боси, инак бой... И тогава отиваме на казаното от покойния вече специалист по международно публично право - М.Михайлов - "В международните отношения всички са равни, а някои - още по-равни..."
Пет Окт 23, 2020 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
А според мен всичко е било точно. А ти си се държал направо съвършено. Респект!
Съб Окт 24, 2020 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
защо в сухо лятно време трябва да се ходи с чехла в заслони и хижи?

Извинявам се, че се намесвам в дискусията, и да - знам, че въпроса не е към мен Smile
Позволете да споделя защо аз предпочитам да съм с чехли(лятото вземам едни леки джапанки):
Така краката си почиват по-добре. Все пак планинарските обувки са си твърдички, без значение модела, не са като маратонките...
А ако пък човек е с леки обувки тип планински маратонки - понякога стъпалата се набиват при ходене.
Затова аз си нося едни резервни сухи чорапки и джапанки и дори лете се преобувам в хижата. И ако има и студена вода да си измие краката след прехода човек - още по-добре.

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Нед Окт 25, 2020 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз правя 1:1 същото като ентусиаста. Дори да има джапанки в хижата, аз предпочитам да си нося моите. Под 100 грама са, а комфорта и почивката за краката са безценни!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Нед Окт 25, 2020 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ентусиаст, стига де! Тука е форум – въпросите са към всички и всеки може да отговаря. Освен това тука е „относно някои неща“ – сиреч, тема създадена за да може всеки да говори и пита за каквото си иска и когато си иска. И трето, радвам се, че коментираш. Smile
С това, което си казала, както винаги много миличко, съм напълно съгласен.

Светльо, и кво изляна ся? Че планинарите си ходят с чехла из хижата, а за останалите чехлата е задължителна, да?! Smile А онези от твоя групичка обадиха ли ти се най-сетне или... ?
Нед Окт 25, 2020 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
А бе сигурно сте срещали напоследък в медиите развни класации за най-добри за живеене селища...За жалост не зачетох, а и знаите че обикновено в такива класации нещата са леко странни, та затова... А сега не ги откривам за да ги линкна, но това не е важно. Въпроса ми е кой град или грдове или други селища в БГ са начело на вашата класация. Запитвам щото в орума деиствително има хора дето много са ходели, и частно и служебно. И ми е по-интересно техното мнение да се знаи, а не кое вероятно зпалатено изследване кво е написало. Ами нека да споделим, ще е интересно.
Моето мнение е крайно неконпетентно и затова не ми се споделя, не е редно някак си. Все пак трябва да има поне неква база за сравнение.... Благодаря.
Вто Окт 27, 2020 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Лъчко, аз си чакам отговора на моето, а до тогава по темата:
Велико Търново и Пловдив. Ама това е на база впечатление. Не съм живял там да им видя проблемите и да се откажа ахахах навсякъде ги има. По тая логика и Ловеч би ми бил фаворит. Ама съм живял къде 18-19 години, това че не съм там донейде е показател.
Сега трябва ли да кажа на каква база от критерии съм се спрял на тези два града?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Окт 27, 2020 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Пацка В.Търново не е опция половината град е на кюмур, останалата половина живеят по баирите тесни улици няма навсякъде канализация да не говорим, че като падне малко снежец не можеш да се прибереш с колата в къщи, няма място за паркиране прекалено много студенти 16-20000 в този мъничък град Иначе ако отидеш за ден два три е много готин, има атмосфера някаква, много кръчмета, галерии, занаяти, млади хора навсякъде ама да живееш там?
Сря Окт 28, 2020 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Скъпи Пацко, ще ти отговоря, когато мога. А критериите какви са? Класни кръчми или кръшни каки на бройка население? Smile
Изходе, благодаря ти много. Ето това е компетентен сериозен отговор. Сега остава да кажеш, ако се сетиш, и някоя реална опция. Smile
Благодаря и на двама ви за хубавите отговори. Ако се сетите още нещо - кажете. Съфорумците също.
Сря Окт 28, 2020 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 77 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov