ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мнение за палатка.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Мнение за палатка.
Автор Съобщение
IvanNikolov



Регистриран на: 27 Окт 2020
Мнения: 1

Мнение Мнение за палатка. Отговорете с цитат
Другари, решил съм да правя Ком-Емине догодина и да нося бивачни атрибути, за всеки случай.

Бих се радвал на мнения или споделен опит с тази палатчица - https://tashev.bg/store/bg/palatka-high-peak-minilite-2078
Само кило, ама дали си струва?
Вто Окт 27, 2020 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Има и други с тегло 1 кило, двуслойни - https://www.camp.it/prodotti3.aspx?CAT=61&CDV=70&ART=~259
Цената обаче няма да ти хареса.

Еднослойката 1 кило за 60 лева си струва разбира се. Колкото и да е калпава, все ще ти свърши работа за прехода.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Окт 27, 2020 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Лично аз с еднослойна не бих тръгнал на този преход. Всъщност никъде не бих тръгнал, освен на море.
Чет Окт 29, 2020 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
тази на high peak я имам и мението ми е следното - в нощите, в които върши работа нямаш нужда от нея, в нощите, когато ти трябва палатка - тази не върши работа.
Още като нова пропускаше при по-проливен дъжд.
Кондензът е ужасен вътре, дори да затвориш само комарника.
Колкото и да я опъваш, през нощта се отпуска и хлътва навътре, съответно чувалът ти се докосва до нея. Ако сте двама пък, трябва да сте си много интимни и пак чувалите ви се допират до палатката.
На практика само за комарник върши работа и за много ветровито време, защото тогава вентилацията ѝ ще работи.

Сега я опъвам от време на време на децата, да се радват, че имат палатка и да си играят.

Много по-добра работа ми е вършила тарпата на Декатлон(бялата, т.нар. Fresh), която е 3х3, има upf50 и можеш и през деня да я ползваш за добра сянка. Тежи около 800 грама без райките, ползвам щеки. Няма комарник, но пък 3-ма души спят спокойно под нея, дори в дъжд. Ако толкова ти трябва комарник - аз си уших един от тюл(намерих по 3 лева метъра, по 1.20 м. ширина). Опъваш тарпата, мяташ отгоре тюла и си готов.

Ако си навит на по-висока цена(мнооооого по-висока) - виж тази, която dido е предложил, или ferrino lightend 2 или 1 - аз имам двойката и е много яка, но е за топлите 3 сезона, защото вентилацията ѝ е доста добра.
Чет Ное 05, 2020 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov