ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 39, 40, 41  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Re: Има, има.... Отговорете с цитат
tzezko написа:
vladofff написа:
..............Никой засега не е разказал история с гларуси.................

Събирам ги за един сборник. Между 1986 и 1993, особено в началото на периода, изкарвах лятото като спасител на Сл. бряг, Несебър и Равда, а зимата- ски учител на Боровец. Та и със зимни гларуси знам някои случки.

Имах предвид в тясно птичи смисъл.
Но въпреки това, вярно, ти си човекът, имащ базата да опише това понятие в другия добил популярност смисъл.
Пет Ное 06, 2020 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:


За ухапването от катерица - случи се над Брестовица, гонехме катериците налазили бадемите и орехите, които през 90-те имахме там. Няма да изпадам в подробности за методите за справяне с тази катереща се разновидност на плъх, която се развъждаше безконтролно (на места почерняваше земята от тях) в запустялите по онова време градини (орех, лешник, бадем) в него район между Перущица и Брестовица. Та въпросната катерица просто скочи умишлено върху мен и ме ухапа по ръката малко под рамото. Последва летална среща на лопата и катерица, животното се оказа с бяс, аз не, но ми слагаха превантивно някакви инжекции въпреки ваксината която имам.


Предполагам, че говориш за съсели, не за катерици. Това вече обяснява нещата.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Ное 06, 2020 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
vaskoo написа:


За ухапването от катерица - случи се над Брестовица, гонехме катериците налазили бадемите и орехите, които през 90-те имахме там. Няма да изпадам в подробности за методите за справяне с тази катереща се разновидност на плъх, която се развъждаше безконтролно (на места почерняваше земята от тях) в запустялите по онова време градини (орех, лешник, бадем) в него район между Перущица и Брестовица. Та въпросната катерица просто скочи умишлено върху мен и ме ухапа по ръката малко под рамото. Последва летална среща на лопата и катерица, животното се оказа с бяс, аз не, но ми слагаха превантивно някакви инжекции въпреки ваксината която имам.


Предполагам, че говориш за съсели, не за катерици. Това вече обяснява нещата.


Никакви съсели, катерици отвсякъде, не можеш да ги сбъркаш, всичко им е различно. Появяваха се със стотици когато са млади (млечни) ядките.

Да ви разкажа и за един трагикомичен опит за ухапване от кон, от тия големите и пасящи на свобода ... та един такъв се опита да ме ухапе на любовните дръжки, дето още ги нямах. Та неуспешния (понеже направих крачка назад) опит завърши със захапване на ластика на късите ми панталони и заклещване на зъбите на коня в тях. Нямаше сила да ме вдигне (както се опитваше за да си изтръска главата), но бях в положение на едвам докосващ земята с пръстите на единия си крак и без никаква реална опора за противодействие. Конят се ошашави и поне не се местеше повече от няколко метра напред и назад. Това трая около половин минута докато не се скъса плата на шортите. Жена ми избяга настрани и се пукна от смях. Мастото - Чаирски езера в Родопа.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Ное 06, 2020 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Еех, не е жив Ярослав (Хашек) да се развихри по тези преживявания ... Smile)
Пет Ное 06, 2020 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Да ви разкажа и за един трагикомичен опит за ухапване от кон, от тия големите и пасящи на свобода ... та един такъв се опита да ме ухапе на любовните дръжки, дето още ги нямах. Та неуспешния (понеже направих крачка назад) опит завърши със захапване на ластика на късите ми панталони и заклещване на зъбите на коня в тях. Нямаше сила да ме вдигне (както се опитваше за да си изтръска главата), но бях в положение на едвам докосващ земята с пръстите на единия си крак и без никаква реална опора за противодействие. Конят се ошашави и поне не се местеше повече от няколко метра напред и назад. Това трая около половин минута докато не се скъса плата на шортите. Жена ми избяга настрани и се пукна от смях. Мастото - Чаирски езера в Родопа.

Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
Вто Ное 10, 2020 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Не мога повече .... Tooth Tooth

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Ное 10, 2020 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Няколко сърнички от вчера на Витоша Отговорете с цитат



_________________
http://www.hristoadventures.com
Пон Дек 07, 2020 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
https://youtu.be/pGgM3c1e8vQ

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Яну 07, 2021 1:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
При разходките си в планината съм срещал доста животни, което ме подтикна да направя опити за професионалното им заснемане. Разбира се постигнатото до момента е само на любителско ниво. Ето и няколко от опитите ми:









_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет

Последната промяна е направена от Whitestar на Нед Фев 14, 2021 10:20 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Съб Фев 13, 2021 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Страхотни кадри! Smile

_________________
http://www.hristoadventures.com
Съб Фев 13, 2021 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение От тази сутрин на Витоша Отговорете с цитат


_________________
http://www.hristoadventures.com
Съб Фев 20, 2021 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: От тази сутрин на Витоша Отговорете с цитат
hristo.atanasov написа:

Само аз ли не виждам снимката? Rolling Eyes


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Фев 22, 2021 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Ехх, а специално уж го проверявах това, амаа... извинявам се Smile Сега би трябвало да се вижда



_________________
http://www.hristoadventures.com
Пон Фев 22, 2021 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, това е късмет! А аз в неделята се надишах на гъстата мъгла от Златните мостове през хижа "Камен дел" и Боянския водопад до Бояна. Пътеката ми на няколко пъти беше пресичана от гигантски елени, защото следите от копитцата бяха внушителни - дълбоки и широки. Ама никой не рачи да ми се яви, уви!
Сря Фев 24, 2021 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Да, имах късмет да ги видя сърничките. Вървях по пътеката от Железница към х. Физкултурник и в началото на гората 3-4 от тях пресякоха пътеката (тези от снимката). Малко по-нагоре видях още една, която изглежда тъкмо беше пресякла пътеката и като се вгледах в снега ми направи впечатление, че има доста подобни следи следващи същата посока, точно както казваш и ти. И след още десетина минути вървене нагоре забелязах на два пъти в гората по една сърна, като допускам, че може да е била една и съща, защото беше от същата страна на пътеката на разстояние през около 300-400 метра. Определено се бяха размърдали животинките.

_________________
http://www.hristoadventures.com
Сря Фев 24, 2021 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 39, 40, 41  Следваща
Страница 31 от 41

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov