ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
относно някои неща
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 102, 103, 104  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
относно някои неща
Автор Съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Китайските радиостанции е естествено да са най-евтини в самият Китай. В този смисъл може би най-евтино ще излезе пазаруване през интернет (Али Експрес). Само дето Китай е далече и пратките пътуват няколко месеца. За капак на финала може да ги спрат на митница... и тогава започва един друг филм...

В Илианци има един китайски магазин, в който се продават китайски радиостанции. Има логика там цените да са ниски. Не вярвам да са по-ниски от тези в Али Експрес. Честно казано не съм сравнявал цени.

Моите баофенги ги поръчах по интернет от български търговец. Покупката е елементарна - пишеш в сайта колко бройки искаш и даваш мобилен телефон за връзка. От фирмата после ти звънят да те питат на кой адрес искаш да ти ги доставят. Аз им казах да ги донесат на улица Домат 13, те бяха чули Чушка 15 (имената са променени, но асоциацията е запазена). Добре, че ориентирът го бяха чули и записали правилно. А за куриера ориентирът е най-важното нещо - в малките селца GPS-ите не работят с улици и номера. За да ти я донесат на крака до където им кажеш плащаш около 10 лева.

Радиостанциите са интересен вид играчки. Ако не знаеш как правилно да си играеш с тях, по-добре не си купувай.

За температурата: всяка сутрин в 07:30 през репитър на връх Ботев група ентусиасти обменят информация за времето и температурите в различни точки на България. Малко по-късно в 08:30 едни други ентусиасти пак по радиостанции дават информация за температурата и времето на връх Ботев и около него. Може напълно да се вярва и на едните и на другите. Професионалисти са. Между другото много често на връх Ботев е по-топло от колкото при мен. Днес сутринта там бе нула градуса, а тук минус 4.

Минус 6.5 градуса отчетох на моя термометър. Дали може да му се вярва е интересен въпрос без категоричен отговор. Да кажем, че не лъже много.

А къде съм не е толкова важно. Важното е, че гледам планина през прозореца. Утрините тук са прекрасни и хладни - сутринта в стаята бе плюс три...
Чет Ное 26, 2020 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Вместо да се обясняваш дали е улица "Чушка" или улица "Домат" и точно от коя страна на моста (или трафопоста и т.н) се намираш, вместо да не смееш да мръднеш от къщи в очаквания ден на доставка, не е ли по-лесно да поискаш доставка до най-близкия офис на Спиди, Еконт и т.н. ? при това е по-евтина от доставката до врата.
В сайта на куриера можеш да провериш докъде е стигнала пратката, в офиса седи до 7 дена. Когато ти е удобно отиваш и си я вземаш.
При инверсия често се случва в планината да е по-топло, отколкото в някоя затворена котловина.
Чет Ное 26, 2020 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Вместо да се обясняваш дали е улица "Чушка" или улица "Домат" и точно от коя страна на моста (или трафопоста и т.н) се намираш, вместо да не смееш да мръднеш от къщи в очаквания ден на доставка, не е ли по-лесно да поискаш доставка до най-близкия офис на Спиди, Еконт и т.н. ? при това е по-евтина от доставката до врата.
В сайта на куриера можеш да провериш докъде е стигнала пратката, в офиса седи до 7 дена. Когато ти е удобно отиваш и си я вземаш.


Зависи... Офисите са на 20 километра от мен.
Very Happy
Чет Ное 26, 2020 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Баофенгът съм го виждал да се предлага от 60 до 120 лева на различни места едновременно.
Много зависи и самият търговец кога и на каква цена ги е взел.
Доколкото знам, най-евтини са в Илиянци.


https://www.emag.bg/dvubandova-radiostancija-baofeng-uv-5r/pd/DG93MWBBM/
Чет Ное 26, 2020 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение LZ, Отговорете с цитат
Смени си "местожителството" от инфото тогаз с по-конкретно или ни уведоми, защо временно си на 20 км от София. Карантия ли що ли, убеден съм че много хора имаме да споделим по тая тема, интересно ще стане.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Ное 26, 2020 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Да ме прощава Лъчко, че му оспамихме темата, ама думата дума отваря:
През девет земи в десета, през девет планини в десета, през девет пещери в десета, седяла ламята Спаска и си мислела "Егати, колко далече живея!"
Very Happy
Пет Ное 27, 2020 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Всичко е относително. За ламите в пещерите отдалечеността не е проблем или обект за размисли. Студът ги притеснява повече.

Ама като чуят за гъстия задушлив смог, дето мори юнаците забравят за студа. За вирусите да не говорим.

А баофенгът имал и обикновено УКВ радио, ама се пуска със секретно копче с надпис CALL, та никой да не се сети за какво е.
Пет Ное 27, 2020 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Полите на Рила Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Ное 27, 2020 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
За секретните копчета:
https://www.youtube.com/watch?v=mY0w0P-TFLs
Пет Ное 27, 2020 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Полите на Рила Smile


Завиждайте.
Very Happy
Пет Ное 27, 2020 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
lz1fw написа:
packo packov написа:
Полите на Рила Smile


Завиждайте.
Very Happy


Море, ние сме в полите, не! Даже в бельото на Витоша, от по-хубавата страна Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Ное 27, 2020 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 230
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
А аз уж съм stealth, пък съм си си записал локацията...

Иначе и аз имам баофенг-че, ама друг модел. И то има укв радио, ама не ме кефи как лови - много шуми, особено в движение. Някой разхожда ли най-обикновено радио? Че се замислям, да си взема нещо да ми говори, кога няма никой наоколо Smile
Пет Ное 27, 2020 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stealth написа:
А аз уж съм stealth, пък съм си си записал локацията..


Аз също. Ти си се локализирал в район с 26 km² площ, аз - в район с площ 2629 km². И двете точности са достатъчни за нуждите на практиката.

stealth написа:
Иначе и аз имам баофенг-че, ама друг модел. И то има укв радио, ама не ме кефи как лови - много шуми, особено в движение. Някой разхожда ли най-обикновено радио? Че се замислям, да си взема нещо да ми говори, кога няма никой наоколо Smile


Имам приятел, който като ходи по Витоша си слуша обикновено радио с Baofeng. Не съм го разпитвал кой модел му е радиото. При мен радиото (не е баофенг) в планината обикновено слуша на софийския репитър R1 и на някоя от директните честоти (примерно 145450 kHz). Включеното радио създава спокойствие, че не си съвсем сам и предупреждава още незаспалите мечки за присъствието ти в гората.
Съб Ное 28, 2020 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
ЛЗ, или изплю камъчето отатък, или си ходил да ядеш шкембе там Smile ама така кажи, пипалата ни и до там стигат. Еле зимъска.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Ное 30, 2020 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
пипалата ни и до там стигат. Еле зимъска.


Навън е -5.1, вътре +3.4. Пипалата на студа се преплитат с пацковите.
Вто Дек 01, 2020 2:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 102, 103, 104  Следваща
Страница 81 от 104

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov