ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Подлепване на лепени шевове

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Подлепване на лепени шевове
Автор Съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Подлепване на лепени шевове Отговорете с цитат
Привет
Имам едно яке с лепени шевове, които започнаха да се разлепват. Явно лепилото не издъжа много дълго. Някои знае ли с какво лепило да ги подлепя или къде в София може да го дам на ремонт?
Вто Май 29, 2012 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ристо беше пуснал линк към лепило на Bison за текстил.
Аз се каня да го ползвам за възстановяване на подлепката на палатката ми. Притеснява ме само, че може да втвърди тъканта като изсъхне добре.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 29, 2012 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Може би това?
http://www.profix.bg/plugins/content/content.php?content.63

Сега като каза какво ти е притеснението, май предпочитам да отида при някои шивач, които ги разбира тези неща. Все пак не искам да нацапам яке за 200лв, като ремонта при професионалист едва ли ще е повече от 10-15лв.

Аз ходих при една шивачка, но тя не бе работила с такива материали изобщо. Къде в София се поправя туристическа екипировка?
Вто Май 29, 2012 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Поправката сам си я правиш.

Решението на проблема мисля е просто да залепиш парче подлепка 1-2 см и да изчакаш 4-5 дена докато изсъхне. Ако ти хареса резултата - продължаваш нататък.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 29, 2012 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, ситуацията е като темата. На мембрана ми се поразлепи на 1-2 места подлепващата шевове лента. Идея с какво да я залепя и да търпи еластичност и химически нещо да не разбутам материите? Мислех за Бизон Текстил..
Благодаря предварително Smile
Чет Дек 10, 2020 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
http://www.planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=124783#124783

Добавям също:
https://www.alpinsport-bg.com/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0-tear-aid-type-a
https://www.sport-conrad.com/en/products/mc-nett/gore-tex-patches.html?listtype=search&searchparam=Gore-Tex%20Patches

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Дек 11, 2020 3:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Дидо Smile
Понеже подлепващата ми лента е като текстилна материя и не се е нагънала/навила-седи си плоска, ми се щеше да не я режа и слагам такива парчета, а да я подлепя Smile Та затова се чудех за някакво лепило като първо решение Smile
Пет Дек 11, 2020 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение лепене на яке? Отговорете с цитат
Трябва ми лепило за яке (скиорско се води), с шевове е (някога може и да са били залепени също), но имам подобен плат (и на цвят си прилича) - полиестер се води - ще стане ли с подобно лепило? Лепило за текстил BISON туба 25 мл
- че не ми се чака за това (от горния пост), а и едвам ще стигне един комплект. Не е първа младост, та мисля да тествам (рискувам), за да не занимавам шивач (+ излишни пари, за разшиване, зашиване...). Изпрано е, ще почистя със изопропанол, имам стеги... Idea

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Яну 02, 2024 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Re: лепене на яке? Отговорете с цитат
taurus написа:
Трябва ми лепило за яке (скиорско се води), с шевове е (някога може и да са били залепени също), но имам подобен плат (и на цвят си прилича) - полиестер се води - ще стане ли с подобно лепило? Лепило за текстил BISON туба 25 мл

Лепих едни работни гащи с такова за проба. Принципно е прозрачно, ама реално се получи петно все едно гащите са перманентно напикани. Знам ли, може и аз да не съм го употребил правилно, но не съм пробвал други ремонти...
Вто Яну 02, 2024 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov