ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на челник-headlamp
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на челник-headlamp
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
aron1 написа:
Здравейте,
Аз ползвам NITECORE,която за мен е много добра.Вече ги има и в България на този адрес https://
Кви са тия цени бе хора 130,00-590,00лв. аз за тези пари ще си взема един двама цигани да ме носят и да светят по пътеките. Shocked


То май човека затова дойде, да си направи реклама Smile
Вто Яну 12, 2021 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3281
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Реклама, да, ама видяхте ли характеристиките на челниците? Shocked

Black Diamond се опитва да ни пробута челници по 200 лумена, обхват до 50 метра,
докато челниците от https://batteryservice.bg/ са 10 ПЪТИ ПО-МОЩНИ – 2700 лумена, обхват 134 метра!!! Shocked Very Happy




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Яну 12, 2021 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
...челниците от https://batteryservice.bg/ са...

Нещо са те подвели, това не са челници, а зенитни прожектори. Поразгледай по-подробно сайта и вървящата с тях установка ще намериш в "секретная секция" или линк към "росвооружение"... Бук, дъб, бор/сосна, те все с такива имена вървят, за "да лъжат мириканците", че продават горскодърварска техника....
Вто Яну 12, 2021 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3281
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
... това не са челници, а зенитни прожектори. ...

Имаме си един на лунатичните разходки, който носи такъв фенер-зенитно оръдие.
Постоянно му правим забележка да не го включва на максимална мощност, защото заслепява останалите в групата.
Просто не може да се върви спокойно, като някой ти блести с такова „нещо“. Ама някои хора се кефят – „виж колко надалеч мята!“ Smile

Не разбирам хората, които си купуват мощни челници и искат да превърнат нощта в ден.
Като не ти харесва тъмнината на нощта – по-добре ходи през деня, недей да ходиш нощем.
Нощта си има своето очарование, което очарование бяга, прогонено от светлината на челника...

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Яну 12, 2021 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
...един двама цигани...

Ти са майтапиш, ама знаеш ли какво ми се случи преди години: купих си обуща Сан Марко, на времето бяха голяма работа. На кутията - снимка с некви, балти ли, хунзи ли, мъкнат товари в чували...
Мой колега, с особени интереси към криминалистиката и наказателно-правните науки, вижда кутията и клати глава. Тази работа не му изглеждала читава, обущата май са менте, барабар с кутията... Тоз на снимката, зелено-лилавия, с големия мустак, му бил съгражданин, обитавал пазарджишката "Пич махала"... Вероятно снимката е открадната от кримилабораторията, събрана като доказателство къде е ходил да краде с чуваля… Ако не вярвам, щял да го подмами, че ще го черпи ракия и цигари, и щял да го снима, пък после сам да преценя кой лъже...
Вто Яну 12, 2021 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето нещо добро и не струва "1000" лева. https://aliexpress.ru/item/4000419290731.html?spm=a2g0o.detail.1000014.3.428d4bfcLLKbAL&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.177756.0&scm_id=1007.13338.177756.0&scm-url=1007.13338.177756.0&pvid=0ea4de41-b7a1-4075-8069-33a6b394d63c&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.13338.177756.0,pvid:0ea4de41-b7a1-4075-8069-33a6b394d63c,tpp_buckets:3338%230%23177756%230_3338%233142%239890%235_21387%230%23183380%230&sku_id=10000001731301843
Ревюта има доволно в нета.
Сря Яну 13, 2021 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vency911



Регистриран на: 05 Авг 2020
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Днес поръчах този модел:
https://basecamp-shop.com/product/chelnik-black-diamond-revolt-350-headlamp-w2021
Беше останала последна бройка, сива на цвят.
Като го получа ще споделя впечатления.
Пон Яну 18, 2021 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vencil



Регистриран на: 08 Апр 2012
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
Тунинг - Petzl, идеята е чопната от техният модел NAO




челника + батериите, и крайният резултат с батерия 18650

Основната идея беше да свети по-дълго и да се използват стари батерии от лаптоп. Цялата работа реално ми излезе под левче, спринцовка (за контейнер на батерията), ластика и парченце термошлаух. Батерии и едно малко парче шперплат дебело 2мм. имах.

Резултата надхвърли очакванията ми.
1. Комфорт - оказа се че тази система на Petzl изключително удобна. Въпреки че челника стана малко по-тежък реалното усещане е за челник без 3 ААА батерии, фактически на 2-3 мин. вече си забравил че на кратуната си имаш челник. Най-голямото предимство обаче е липсата на широкият ластик (мен това най ме е дразнело при челниците), като прибавиш към това баланса м/у челник и батерия от зад абе....със сигурност това е най-удобният челник който някога съм слагал на главата си. Определено Petzl са изтрепали рибата с тази система.
2. Продължителност на светене - ами не съм го изчислявал точно ама най-вероятно 3 пъти и нагоре даже, общо взето с една батерия на стандартен режим 100 lm ще изкара цялата вечер. Това със стари но читави 2000mAh батерии, а с нови и повече mAh ще е .... естествено и една резервна в джоба. Изпробван на туризъм, велотуризъм и къде ли не още.

Не трябват никакви специални умения всеки който не е с две леви ръце може да си го направи, определено си струва труда (то пък един труд ама )Very Happy
Чет Яну 21, 2021 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Вие направо ме изумявате с този направи си сам. Добре де, къде толкова го ползваш този челник, че да ти трябва да издържа 3 пъти повече ?
Казвам го в позитивен смисъл Smile
Чет Яну 21, 2021 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ми като ходиш да речем за 3-4 дни в планината да не ти се налага да се блъскаш в някоя хижа за контакт да речем ми проста да си го зареждаш по рядко.
Чет Яну 21, 2021 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
В лидъла са пуснали некви челници подобни на тиката, казват им нещо като правит или кривит, не помня как точно. Струват съде 15 лъва. Я си вземах само три... Добре светят. че имат и задна червена светлина, за колояздене.
Сигурен съм, че времето да потроша последователно трите ще е повече от това да замине един петцел на цената на трите...
Вто Фев 23, 2021 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
В лидъла са пуснали некви челници

с какви батерии са?
Вто Фев 23, 2021 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
lz1fw написа:
vladofff написа:
В лидъла са пуснали некви челници

с какви батерии са?

обикновени ААА
Вто Фев 23, 2021 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Отговорете с цитат
Не е добра идея челника да е с незареждаеми батерии и особено с малките ААА. По-добре с литиев акумулатор, като най-добре е акумулаторът да не е в челника, а да е под горната дреха. Така през зимата ще може да се използва целия капацитет на акумулатора.
Вто Фев 23, 2021 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Аз май съм писал и преди тук за лидлските челници. Нашите вече са на около 2 години и още са със оригиналните батерии. Моя специално сме го ползвали доста, докато този на жена ми го държим по-скоро за резерва. Като цяло за 15лв са супер. Три режима на бялата светлина и два на червената плюс още една червена отзад. Настройка на ъгъла. Моя го ползвам успешно за ремонти на колата и като сглобявам-разглобявам разни компютри. Естествено предпочитам нещата да се случват по светло, но като сме с палатката например я опъваме по залез и ставаме по изгрев, та се ползва малко или много. Да кажем че съм го ползвал около 30 часа. Последно го ползвахме за 15-20 минути на слизане от Анатема към Асеновград в студа миналата сряда. Мисълта ми е че ако се носи по-скоро за допълнителна сигурност. Тоест планирате да ходите в светлата част на деня с евентуално закъснение или тръгвате малко по-рано за дълъг преход и тук там докато си организирате нещата спокойно може да се задоволите с този или подобен челник.
Вто Фев 23, 2021 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Следваща
Страница 13 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov