ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Северозточни Родопи (ридът Гората)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Северозточни Родопи (ридът Гората)
Автор Съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Северозточни Родопи (ридът Гората) Отговорете с цитат
Става въпрос за един от един от слабо познатите дялове на Родопите.


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 1:30 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Пон Май 24, 2010 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Такава крепост в България? Отговорете с цитат
Драги Ивайло, приятно съм изненадан, че у нас има толкова добре запазена крепост!



Никога не бях виждал нейна снимка. Очевидно не е популярна за разлика от виното "Мезек", което се сочи като едно от най-добрите с "народна" цена. Като порових в мрежата, попаднах на този сайт на Албена Трифонова, който препоръчвам на всички, запътили се към района на Мезек:

http://www.sportatlas.com/?mod=library&p=25&id=36352&cp=1

Научавам, че в околността на селото освен нашенската "Бастилия" с кръгли кули се намират още най-голямата тракийска гробница, останките на втора гробница, куполна, и скални ниши, издълбани в интересно природно образувание. Благодаря за снимките и с удоволствие бих прочел допълнителна информация за местността.
Пон Май 24, 2010 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Крепостта Калето, както и тракийската гробница при Мезек са добре известни забележителности. Скалните ниши, за които споменава Сотиров са т.нар. Глухи камъни до с. Малко Градище. Птичи камък (Кушкая) и в. Шейновец също са обекти, за които е писано много и има и снимки.
Колкото до вината с марка "Мезек", то те са част от продукцията на "КАТАРЖИНА ЕСТЕЙТ". Измежду тях има две (Мерло; Шардоне и Пино Гри) с марка "ХАЛА". Ако някой път ви попаднат, разгледайте етикета.
Сотиров, другата информация ще ти я пратя на лични.
Пон Май 24, 2010 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Неприятен пропуск Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Крепостта Калето, както и тракийската гробница при Мезек са добре известни забележителности.

Признавам, на мен не ми бяха известни. Sad Който се е интересувал, сигурно е научил много. Проблемът е, че такива като мен с нищо не са били заинтересувани. Налага се да планирам една екскурзия из Източните Родопи! Бил съм само за половин ден в Ивайловград преди много години, но останах поразен от климата и пейзажа там. Такава мекота и на терена, и на въздуха май няма никъде другаде!

Благодаря за допълнителната информация, която очаквам. Ако не отговоря веднага, то ще е, защото утре заминавам и ще имам проблеми с интернета. Evil or Very Mad
Пон Май 24, 2010 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Североизточни Родопи 31 март - 1 април 2011 г. Отговорете с цитат
Преди няколко дни отново имах възможността да се разходя с едни приятели из Североизточните Родопи в района на с. Вълче поле.


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Сря Юни 01, 2011 11:30 am; мнението е било променяно общо 14 пъти
Пон Апр 04, 2011 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Привет. Smile Виждам тук-там черни пътища, как мислиш, районът става ли за обикаляне с колело?
Пон Апр 04, 2011 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На някоя от последните снимки ли се виждат тези черни пътища?
Пон Апр 04, 2011 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето снимките от последното ми ходене в района: 31 март - 2 април 2011 г.
https://photos.app.goo.gl/zvCJeZMk6pKXqznt7


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 1:31 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Сря Юни 01, 2011 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Малко снимки от тазгодишното ми ходене в района: 30-31 март 2012 г.
https://photos.app.goo.gl/pdQtSgmf9E94DJKV6


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 1:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Май 03, 2012 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тазгодишният фотоотчет:
https://goo.gl/photos/hLKPVEcfxkSX5ZmS8


Последната промяна е направена от ivailo.hr на Вто Авг 27, 2019 1:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Апр 06, 2015 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Един клип от района: https://www.youtube.com/watch?v=_LXvoOugZKQ
Сря Юни 24, 2015 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Много добре! Направо се замислих за това какви невероятни възможности дава дрона за разузнаване на маршрут.... или по-скоро тъсене на изоставена крепост, езеро и т.н.
Сря Юни 24, 2015 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък никога не бях виждал този район от въздуха и при първото гледане не можах да позная всичките местности показани в клипа, но после загрях, защото всички те са ми добре познати от земята...
А и се зарадвах, като видях как трикольорът се вее гордо на Шейновец, което ще рече, че клипът е правен след края на март тази година. Wink
Чет Юни 25, 2015 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Фотоотчетът от тазгодишното ходене из района: https://goo.gl/photos/23fKaoPgFkyhArA17

Ако не се виждат, надписите към снимките се появяват след натискане на бутона "i" в горния десен ъгъл на екрана.
Чет Апр 06, 2017 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov