ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине без хижи и поддръжка?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине без хижи и поддръжка?
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
А с ятаци пътьом, как връзва графика?
Кир Спитама написа:
... Дидо пита за ятаците - не се предвиждат такива, но има три места различни от хижите на които може да попълним хранителните запаси. Това са село Лакатник, Шипченският проход и Котел/или някое от селата в района/.

Ятаци не се предвиждат, защото:

1. Няма желаещи ятаци?
2. Противоречи на целта Ком-Емине да се мине без поддръжка от страна на хижи и ятаци?

Според мен, щом няма да се спи на хижи и да се ползва вода и храна от хижи, би трябвало, логично е
да не се спи и да не се ползва храна и вода от населени места като Лакатник, Шипченски проход, Котел и други.

Think Макар че като се замисля... трябва да имаш железни нерви и психика, за да се лишиш от освинването в Котел... Think

Едно интересно решение е преди похода да се заровят храна и други неща на определени места по Пътеката,
които после, по време на самия поход, да се изровят и да се ползват. Мисля, че Тошко и Вики бяха правили така:

Комине 2015 – България - от връх Ком до нос Емине, по билото на Стара планина - 21 дни, 600 километра пеша . . .

vladofff написа:
И това потвърждавам, явно обезводняването + обезсоляването водят точно до такива мисли. Преди не ядях изобщо домати със сирене, а тогава не само мечтах точно това, но и като се прибрах, дълго ядох само това...

След като приключих Ком-Емине, на другия ден на работа колегите в офиса ме гледаха малко странно, като на обяд
заедно с основното ядене си купих и 1 килограм таратор, 1 литър боза и половин килограм пасти – и си ги изядох и изпих.





____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Яну 13, 2021 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Това с хранителните складове е по-скъпо, по-трудоемко и ро-трудно изчисление за разстоянията и количествата храна. Технически дали ще има хр. склад, ятак или хранене в хижа няма никаква разлика.
Напмнение съм, че човек винаги трябва да има храна за 6 хранения. Другото както дойде.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Яну 13, 2021 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Вижте сега, не страдам от някакви маниакални идеи. Просто искам да направим прехода възможно най-самостоятелно.
Не искам да разчитам на чужда помощ. Естествено ако в двора или района на някоя хижа има чешма а нашата е свършила ще си налеем - водата е природна даденост, за разлика от електричеството.
Колкото до Лакатник, Шипченски проход, Котел и други, идеята е да не се спи в тях, а извън тях. Храна бих си купил от там, различно е от хижите.
Ако маршрутът не минаваше през тях, може би нямаше да планирам прехода по такъв начин.
Сря Яну 13, 2021 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
На Шипка няма храна. От там може да си купиш само сладки или солени дрискавици. Има ресторант и капанче в които може да хапнете еднократно.
Приеми Лакатник, Шипка и котел като базови лагери, а хижите като лагери между тях. Храната е важна за една толкова тежка физическа дейност. Липсата ѝ дамо ще ви изнерви ненужно.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Яну 13, 2021 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Re: Ком-Емине без хижи и поддръжка? Отговорете с цитат
Кир Спитама написа:
1.Правено ли е?
2.Възможно ли е?
3.Как?

Питам защото за мен природата и планините в частност са свещени.
Не съм правил прехода. Планирал съм го по два начина тази и следващата година. Опознавателно и натурално/диво.

Какво означава без хижи и поддръжка?
Ами накратко - без спане, без храна и вода и без зареждане на устройствата за навигация, снимки и видео по хижите.

Направих уточнение, защото иначе е абсурдно даже да се помисли.


Каква е разликата дали ще пиеш вода от чемшата преди хижата и/или тази в хижата? "Без поддръжка" означава, че може да се използват само даденостите по машрута - в това число влизат и хижите. Те са си там за всички. Ако ще премахваш един елемент от тези дадености е редно и водата да си я носиш от началната точка Wink И боривинките и малинките да не ги закачаш Smile
Сря Яну 13, 2021 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат

Чет Яну 21, 2021 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Лъчко, не мож скри нищо от Стефко!
А уж аз съм ревизор ахаха : )

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Яну 21, 2021 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov