ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Селимица,Самара или........така и не разбрах ?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Селимица,Самара или........така и не разбрах ?
Автор Съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Селимица,Самара или........така и не разбрах ? Отговорете с цитат
Върпос към запознатите с Витошките върхове.
Кой е този връх защото аз така и не разбрах от днешната ми разходка?Вървейки нагоре (по маршрута от хижа Селимица нагоре) в посока Черни връх по коловата маркировка се пада в ляво.
Поглед от пътеката с коловата маркиравка за Черни връх:

Поглед от самия връх към Черни връх :

Към........Рила:

Към язовир Студена:

Към София:


На четвъртата снимка си мисля че в далечината е връх Селимица но не съм сигурен.
Предварително Ви Благодаря! Croc

п.п.
На картите на Домино и Картография в посока нагоре ги дават и 2-та в дясно а според мен са в ляво Shocked
Сря Май 26, 2010 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pinchi



Регистриран на: 07 Юни 2009
Мнения: 83
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Селимица е приятел Самара е в дясно от заслона носещ същото име доста опустушен и ограбен през последните години ...между другото следващия път опитай да се качиш на върха след Самара (последния голям купен преди Черни връх) уви безименен панорамата от там е най-добрата на Витоша след Камен дел разбира се... Smile

_________________
Що е убав този връх байно
Сря Май 26, 2010 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
pinchi благодаря,явно е Селимица аз така и заслон не видях Croc

Всъщност мисля че се сетих за заслона защото гледайки към Черни връх видях един малко в дясно който се вижда и от самия Черни връх та предполагам че над него е връх Самара (някъде като Седлото).
Сря Май 26, 2010 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pinchi



Регистриран на: 07 Юни 2009
Мнения: 83
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Точно така малката купчинка камъни над заслона е вр.Самара 2108 м. преди много години през декември щях да положа кости около него.... Confused

_________________
Що е убав този връх байно
Чет Май 27, 2010 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Малко снимчици от разходката,този път са обработвани




Пон Май 31, 2010 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jirko



Регистриран на: 01 Дек 2008
Мнения: 74
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Селимица е това да.Хубава е гледката и от Средец,вижда се цялата планина.От Камен дел е най-яко през нощта,пробвай някой път!Аз правих едни панорами от там...суперско е.Иначе от Селимица ще се получи много красив залез през зимата.
Пон Юни 21, 2010 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да от Камен дел гледката е много хубава,а за Селимица направих една грешка аз - тръгнах късно и по обяд в жегата нагоре ми се такова мамата Laughing
Решил съм да се пробвам на някой залез като за сефте от Копитото че ми е близо.
Пон Юни 21, 2010 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanko



Регистриран на: 22 Дек 2008
Мнения: 28

Мнение Има защо да се бърка Отговорете с цитат
Искам да обърна внимание на снимката, която си нарекъл "към язовир Студена". На около 300 метра напред там се вижда едно струпване на камъни, което от долната страна (югозапад) се бърка с върха. Просто отвъд те изглеждат като връх, а истинския Селимица не се вижда, теренът изведнъж става сравнително равнинен. За да видиш Селимица от долу трябва да си от доста полегат ъгъл спрямо планината, т.е. от доста далече.

А тези струпани камъни (скали) се счита че са част от тракийско светилище, специално изградено на това място. Така като е снимано от дясната страна има едни кубични камъни с нещо като олтар на тях. Но това е към другата тема - за морените.

Много са хубави снимките, поздравления!
Сря Яну 05, 2011 2:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stanko Croc
Сря Яну 05, 2011 2:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanko



Регистриран на: 22 Дек 2008
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
Надявам се няма да се сърдите, че качих снимките и тук - http://www.selimica.com/Kato-se-kachish-gore-ne-e-mnogo-yasno-koi-tochno-e-vruh-Selimica
Чет Яну 06, 2011 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stanko няма проблем.......харесва ми сайтчето ти http://www.selimica.com ,по принцип е хубаво да се посочва автора при това положение Very Happy Wink

п.п.
Сори,видях че си го написал вече Croc

Я кажи лятно време кой маршрут е по-лек - летния или зимния,че аз катерих по летния дето почва от завойчето срещу лагера през гората и ми се такова маменцето нагоре в жегата Very Happy Very Happy Трябва да изровя снимката от началото му с табелката.
Чет Яну 06, 2011 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanko



Регистриран на: 22 Дек 2008
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление не знам кой е по-лек, защото никога не съм ги минавал. Като се катеря към връх Селимица винаги минавам по морените - така е доста по-приключенско. Най-трудно беше, когато веднъж след залез слънце слизахме по тях в тъмницата. За щастие имаше луна и беше малко по-поносимо - никой не си счупи краката (-;
Пет Яну 07, 2011 2:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov