ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лежерно изкачване на в.Марагидик, което препоръчвам на всеки

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Лежерно изкачване на в.Марагидик, което препоръчвам на всеки
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Лежерно изкачване на в.Марагидик, което препоръчвам на всеки Отговорете с цитат
Няма да коментирам изпълненията на други колеги от форума, по повод изкачването на този връх. Само ще кажа, че лично аз не препоръчвам да се правят експериманти през зимата, тъй като буквално всеки метър от прехода, в голям сняг, може да бъде фатален! До тук!
И така, в петък срещу събота, още по обед, реших да изпреваря развалящото се време (така го бяха дали по прогноза, за събота след обед и неделя) и тръгнах с колата към крайната точка на кв. Острец. Към 14:00ч оставих колата, някъде по натрошения черен път и поех пеша на горе. Целта ми беше още същата вечер да изкача Марагидик, да направя снимки и да пренощувам в х.Тъжа. Планът ми почти се сбъдна, с малката подробност, че не достигнах самия връх. Беше вече здрач, когато успях да стигна билото и подвършието му, с откриваща се гледка към в.Ботев. Силният студен вятър и намаляващата дневна светлина ме изпратиха към х.Тъжа, където пристигнах без да съжелявам за върха. Там бяха хижаря Събин и неговия помощник Митака. Гости в хижата нямаше, но беше топло и гледахме телевизия, докато похапвах и си пиех бирата. След това преспах, криво-ляво в хладната стая, под 4-5 одеала. Другата сутрин ме посрещна с ясно небе и обещание за един прекрасен слънчев ден. Почти до девет часа си пих кафето и закусвах до печката, по телевизията звучаха евъргрийни, което допълнително ме зареди с енергия. След това бавно се отправих към вила Табите. Когато стигнах до там, по одухания от нега склон се отправих към в. Марагидик. Няма да описвам прекрасните гледки, които се разкриваха през цялото време. Тук пускам снимки, в една отделна страница. На връщане минах по жълтата маркировка и слязох обратно при колата, след един изпълнен със спокойствие ден.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Нед Фев 14, 2021 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2273

Мнение Отговорете с цитат
Идеално Smile
Нед Фев 14, 2021 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3292
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Whitestar написа:
... Тук пускам снимки, в една отделна страница. ...


Много обичам снимки, на които Слънцето прозира през клоните на дърветата като звезда.
(То прозвуча малко като заявка да публикуваш повече такива снимки, ама нека не изглежда толкова нахално... Smile )

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Фев 14, 2021 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

Много обичам снимки, на които Слънцето прозира през клоните на дърветата като звезда.
(То прозвуча малко като заявка да публикуваш повече такива снимки, ама нека не изглежда толкова нахално... Smile )


Определено все още се уча, но имам няколко, макар и без проблясъците да са с формата на звезда:







_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Нед Фев 14, 2021 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov