ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
3-то мартенско до х.Мургаш

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
3-то мартенско до х.Мургаш
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение 3-то мартенско до х.Мургаш Отговорете с цитат
3-то мартенска среща с пролетта в Мургаш планина - от Желява до хижата по синята маркировка за първи път, иначе до сега все по газобровода съм бичил яко фитнес. Невероятно панорамна пътека! Като на карта днес разглеждахме Рилската пустиня, Витоша, Балкана от Ком до Етрополска Баба и Марагидия. Щъркел не видяхме, но пролетта е била шута на зимата - навсякъде оранжеви и виолетови минзухари, кукурякът и той е надигнал глава, дрянът е цъфнал, а птичият концерт освен, че е безплатен е повсеместен. Препълване на душата!

Иначе хижа Мургаш напредва с реставрацията. Монтирани са солидни соларни панели на покрива, вътре вече има ел. инсталация и осветление както и изобилие от супи, готвени ястия, скара и 5-6 вида бира. Стегнат ли й стаите да може да се спи ще се е утрепала за форумна сбирка!

Някоя и друга снимка:

Рила -



Витоша, приличаща по-скоро на остров насред смога на Мордор -



Синчец -



Пролет е!









Мургаш планина -



От Ком до Козница и натам -



Хижа Мургаш -



Чешмата "Извор турски преслоп", която досега винаги съм подминавал, а е на 100-ина метра преди хижата вляво под пътя. Ако не се държи здраво бутилката за вода много е вероятно струята да ви я избие от ръката. Аз поне такъв дебит на чешма в тая част на Балкана не съм вярвал, че има. Апропо, чешмата 1300 години на буховския път също тече (на БГМ е отбелязана като суха и беше такава поне до преди две години). Всичките чешми по пътя работят та се късат!



_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Мар 04, 2021 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение х. Мургаш Отговорете с цитат
Радостно е, че нещата се случват, може би бавничко, да се надяваме сигурно. Щом и водата е потекла...

видяно 09.2018 г.
Съб Мар 06, 2021 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov