ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 174, 175, 176 ... 190, 191, 192  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
GGela



Регистриран на: 24 Мар 2021
Мнения: 1

Мнение Рилски езера Отговорете с цитат
Последно бях на Рилски езера, но като цяло тази зима зимните преходи не ми вървят много. Чакам да се стопи всичко и да наваксам.
Сря Мар 24, 2021 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Вчера се разходихме от Бяла черква до Баш мандра. Прекрасно време, девствен сняг, на места с дълбочина над 60-70см. Иначе около чешмата и по откритите участъци около 15см. Хижаря, мисля не беше собственика, но беше изключително любезен и добър човек. Почерпи ни кафе. Каза че не е очаквал хора и се извини че няма чай. Предложи да ни почерпи и вино, но отказахме. Говорихме си на дълго и широко. Показва чеверметата, пусна водното колело, разведе ни по стаите... Докато си говорихме се любувахме на няколко сърнички. Цените за нощувка са 30лв през зимата и 25лв през лятото.
Вто Апр 06, 2021 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат

Сря Апр 07, 2021 1:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
След чешмата на Бяла черква е черен път до хижата. Ние минахме на горе от чешмата, после на дясно от върха към панорамата, оттам по пътя отбелязан на картата между двете жълти маркировки само на право до хижата. Това според мен е най-красивия вариант. Приключението с дълбокия сняг започна на километър след панорамата, където тясната пътечка отива към черен път със стари маркировки. Там снега беше доста дълбок и най-накрая пробвахме гетите от Декатлон. Представиха се супер между другото. Беше си мъка на всяка крачка да се затъва над коляно, но ние се изкефихме много на снега, след месец край морето.
Сря Апр 07, 2021 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Ба, Стефко, полицая на форума ли си, освен другите неща? Не са занимавай с тролове. Най малко заради твоята копюра отварям тая тема, да прочета какво що, а той Лъчко вече се отказал. Все едно трупаме кликове на форума у на Мъск вилаета. Или е това целта, да не сте дупе и гащи с него??? Не с Мъск, с Рей, или Рей е Мъск???Вероятно е. Еб@× го Светльо ако те е внедрил!!!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Апр 07, 2021 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Packo packov, не съм полицаят на форума. Smile
Кой се занимава с тролове личи от това кой пише в някои теми в лафче, които имат 1538 коментара и 363474 преглеждания. Smile

Ако някой се чуди защо във форума е забранено редактирането – точно заради такова триене на мнения и просташки език.
На мен не ми харесва съфорумците да не могат да си редактират мненията, затова се боря срещу това ненужно триене на мнения.

По темата:

28 март 2021 г., неделя – на връх Кликач 1383 м във Влахина планина с туристическо дружество КПДМ („Къси преходи и дълги маси“).
Понеже времето не го даваха много добро за високата планина, решихме да се разходим до някое ниско връхче с хубава панорама.

Пътепис, снимки и джипиес трак – в темата http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=150909#150909.



Предизборно на 03 април 2021 г., събота от село Чудинци до връх Арамлия 1496 м, първенеца на Чудинска планина.
Времето го даваха дъждовно следобяда и наистина – имаше малко дъжд, но и много слънце. Пътепис и снимки – по-късно.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват![/quote][/quote]
Чет Апр 08, 2021 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Еб@× го Светльо ако те е внедрил!!!


Дано да се касае за някакво преплитане на имената Wink Не давам на мъже, да знаеш Very Happy

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Апр 08, 2021 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Стефане, невинаги усещането ти за шега е на висота... Друже, благодарности за отговора. Чудесно е, че сте изкарали добре. Бях го изтрил защото исках да го изменя леко, но нищо отново ще те запитам. Всичко хубаво.
Чет Апр 08, 2021 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Разходихме се до връх Драгойна и до някъде по пътя за лъва покрай с. Буково. Чудех се дали да пиша тук или направо в темата "родопски грешки..." Разходката до върха, мисля че е ясна. Паркирате където ви е удобно и ходите към ясно видимата цел, пак откъдето ви е удобно. Има някакви опити за маркировка, които не са отразени на картата. Приключението започва, ако решите да видите скалните ниши и лъва. Още на излизане от селото се разбира, че нещо не е наред, като осъзнаете че дясната синя маркировка всъщност е нива, това не кой знае какъв проблем, минава се спокойно през нивата, дори се оказа за предпочитане пред маркирания участък, който е по в ляво. После от параклиса на долу към гробището също се предполага, че има път и маркировка, но няма нищо такова, не че има нужда, то е поляна с хубава гледка и всичко се вижда. Следва реката и там започва купона няма мост, камъни или каквото и да е било. С известно лутане намерихме паднало дърво и по него минахме, после малко кал и храсти и бяхме отново на пътя. Знаейки че нямаме достатъчно време за около 8км в посока искахме да видим първите скални ниши. По пътя се наложи да минаваме през още храсти, за да избегнем поточетата, но това е нормално за сезона. Стигайки до нашата цел, гледам картата, гледам пейзажа и няма и следа от пътека станало е сечище. Както е да минахме, издрапахме през храстите и стигнахме няколко огромни камъка, като цяло са интересни, но не си струва усилията. После решихме да си пробваме късмета с отсрещния обект на картата. Между другото имаше някакви безмислени черти със син спрей, които жена ми твърдо възприемаше като маркировка. Казах и аз давай нагоре през храстите и каквото такова, я тя "дай да си следваме пътя". Е следвахме го в края му пак храсти и като бонус нарисуван мъжки полов орган с космати топки на едно от дърветата със същия син спрей. Пак през храстите и най-накрая видяхме скалните ниши...
Та сега съм твърдо решен, да го изминем целия маршрут, да направим два gps трака и да го опишем подробно.
Пон Апр 12, 2021 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Ей там горе по Чепън планина ...



_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Вто Апр 13, 2021 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
вчера направих чудесни 37 км от гара Елисейна - село Зли Дол - връх Градо - село Еленов Дол - махала Бовска Габровница - Чемерник - село Бов - екопътека под Камико - Гара Бов

наблюденията ми са

1) тази година пролетта закъснява с 2 седмици спрямо предишните години. на 4-ти март бях на връх Щадмио в Ржана (същите места както сега) - нямаше никакъв сняг дори на Козница, сега на Градо газих в снега! Няма и зеленината - голата тепърва се събужда по ниските махали

2) за пръв път бях на екопътека Под Камико и водопадите сега бяха на максимум - доста красиви

3) да напиша за пореден път, че ако някой ходи по тези планини (Голема, Понор, Мала, Ржана) да има едно наум - тази година през януари имаше обледяване на дървета, които след това бяха буквално изкоренени - паднаха, другите се счупиха на половина, така много от старите пътища и пътеките са затрупани.
тоест трябва да се залага допълнително време при планиране на маршрута. Така връзката Бов - Лакатник при връх Яворец е загубена, пътеката я няма, всичко е затрупано. Тези щети са най-вече по северните склонове.
Там, където са черните пътища - например от Тръстеная за Бовска Габровница - горските или ловците са чистили много с ел. трион, но нещо ми подсказва, че пътеката от Седемте Престола за Издремец е непроходима сега....
Пет Апр 23, 2021 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
да добавя към горното, че по Ком-Емине при връх Издремец има много паднали дървета. По черния път между връх Лиляка и връх Плато те са разчистени, защото е черен път и се ползва от местните ловци, но пътеката, която е източно от връх Издремец изглеждаше доста затрупана (аз минах над пътеката, през върховете).

по северните склонове на тази ниска височина все още има доста за това време сняг.
Сря Апр 28, 2021 8:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
По Раворска река и притоци, в търсене на водопади:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=14003





_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Май 10, 2021 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 227
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
... и до някъде по пътя за лъва покрай с. Буково... Следва реката и там започва купона няма мост, камъни или каквото и да е било.

От вчера мога да рапортувам, че реката се минава безпроблемно. Има още едно мокро място, което си личи как е било потопено сериозно във вода, но и то вече е нормално проходимо. Маркировката в гората е добра, има и табелки с „Лъв“ и „Лъвът“, та освен водната проблематика и тропосването през нивите в началото, пътеката се следва лесно.

Ей го лъ'ъ:


Плюс шарапана:


Какато и доста ниши:


Имаше доста интересни скали, а и чудесни гледки от тях. Аз много доволен Smile

Twoo написа:
Та сега съм твърдо решен, да го изминем целия маршрут, да направим два gps трака и да го опишем подробно.

Аз бях пуснал да записвам следа, но нещо се бъгна и след първата пауза така и не успях да го подкарам да продължи. На kade.si изглежда доста точно нанесено всичко.
Пон Май 10, 2021 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Днес на АМ Хемус засякох кемпера със стикер на форума. Зад волана му ми се стори, че се вози staria. Черната плевенска кола, която го освирка бях аз. Пиша тук, защото сигурно няма да се сети кой е Smile

За да не съм offtopic, днес бяхме в Лисец планина с цялото семейство. А за утре живот и здраве планираме маршрут взаимстван от ... staria. Жокер: Миналата година в края на май е бил там Smile

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Май 22, 2021 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 174, 175, 176 ... 190, 191, 192  Следваща
Страница 175 от 192

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov