ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Наистина горе беше бетон, бая сериозна кора се е оформила, с този снеговалеж и вятър, не знам какво ще е положението и за другите планини.
Пон Фев 15, 2021 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
В неделя към Черни връх беше страхотно и влека работи, и открития лифт явно...Всичко е писта Smile





Вто Мар 16, 2021 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Днес се качих със ските до Черни връх. Такова време и такава красота, все едно за първи път ходя в планина. Не можах да се нагледам, такава радост не бях изпитвал скоро. Има доста добро ново количество сняг. Може да се види от снимките, които съм направил. Ратраците са трасирали навсякъде.
Температурата долу на хотел Морени в седем часа беше -7, към 10 -3 .. Времето е чудесно, нямаше грам вятър. След като се върнах, имаше яко народ.

Утре всичко над Алеко ще е ски. Затова че който мисли да ходи, горещо препоръчвам в 6 часа да е на Голи Връх, слънцето изгрява към 6.20 .. Според мен утре ще е мазало, само мен няма да ме има на Витоша. По лифтовете, който ще обслужва всичко това е всъщност само един Лалето и е много вероятно да има огромни опашки. При положение че днес в петък, се пълнеше яко.
Хората според мен няма да пропуснат шанса да покарат по стената и по места , които не са минавали с годините.

Времето ще е прекрасно събота и неделя и ще е голямо задръстване въпреки ковида. Най-добре е да се ходи по алтернативните пътеки, към Черни връх.

Единствено слизането ми се помрачи малко заради коланите и .. сещате се, но дотолкова съм впечатлен горе какво беше, че още ми е кеф.
Ето и снимки ..

https://drive.google.com/drive/folders/1AgVrevfRmYbRWeNHaH5DuEtKudQQ1HOS?usp=sharing
Пет Мар 26, 2021 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Уикенда беше само за планина. Вчера се качих към паркинга на Лалето и оттам с лифтовете до горната станция. Чакаш по опашките на лифтовете. Но пък с влека под Черни връх караш.
Днес от Златните мостове - х. Тинтява до вр. Камен дел. В гората за пантене е супер, за спускане не съвсем, предвид тясната пътека и шубраците.



https://photos.app.goo.gl/VHHfyB5Gr2LGk3gu9




https://photos.google.com/share/AF1QipOiGXtp3laq_b_1CAktAicCKqweqJmWlQ6clMLUkODYa8mleJ1j23b1TAPRUVx_EA?key=Q1FGcEU5eXdxSDRsZmp0c3VvTkRSeWVvSkhJc0dB
Нед Мар 28, 2021 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Аз вчера бях на лакатник и слънчасах. Днес бях от кумата до черни връх, още сутринта се качих по къс ръкав , толкова топло беше , а народа имаше до козирката. Сняг много и е показателно че на кумата бяха успели да освободят място за паркинг само за 4ри коли.
Пон Мар 29, 2021 1:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Днес се качих от бай Кръстьо до Черни връх за 1 час и 45 минути. Пиша времето за да се прецени колко добри са условията за ходене. Долу снега намалява, сутринта в София беше 6-7 градуса на бай Кръстьо 3. Горе долу до Стената времето беше за къс ръкав почти. Обаче преди Черни връх имаше мъгла с вятър, които много бързо се усилиха и стана мазало, сигурно вятъра стигаше 40 км час. Надолу като слизах както си тичах се усетих че съм тръгнал към Стената, но не ми се връщаше и слязох на Алеко и там по странични пътечки пак долу. Долу пролет, горе много люто днес.
Чет Апр 01, 2021 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Днес обстановката горе беше като изборната - пълна мъгла. Късно тръгване в 3 от Морени нагоре по пътя. В 16,30 и малко преди оградата на Голям Резен свърнахме с клонинга обратно, та да се попързаля с шейната детето. Видимосттта между 5 и 100 метра, най-често 15-20. Витошко от най-хубавото, ама без вятър и лед - мляко отвсякъде, ме отгоре и отдолу също. Няколко човека с панти настигнахме, един пешачката ни размина. Днес научих нещо ново, опитвайки се да не изоставам от детето, което често потъваше в мъглата надолу - не е добра идея да се подтичва надолу със снегоходки (227) с откопчана пета. Но пък толкова хубава неделя (без хора) на Витоша не помня. На прибиране се разминахме с доста дрифтаджии.
Та за обстановката горе - 4-6 см нов сняг над 1700 м н.в. по високото новият сняг не показа признаци на свличане.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Апр 04, 2021 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Днес брах голям студ. Сутринта в 6 долу беше -1 горе на Морени -8, а на Черни връх -14 към 8.30, добре че поне нямаше силен вятър. Пак умрях от студ де, и много лоша мъгла, която след като слизах вече си отиваше, но пак нищо не се виждаше на спускане.
Пет Апр 09, 2021 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Понеже ходих в неделя сутрин и днес сутринта, топлото време е променило леко пейзажа, но не чак толкова. Днес в 6 часа беше 11 градуса в София и по-нагоре 3-4 . На Черни връх 1. .. Валеше дъжд както по прогноза, от около 6 и нещо до към 10.00 .. Почти до 2100 метра си беше дъжд, после разен микс. Беше поразмекнало навсякъде, но не много гадно.
Този път минах от долна на Романски, после зад ПСС пътеката , през зоната на шейните и там на зимната. На връщане слязох от стената, снега беше започнал да натежава, но пак си беше сравнително добре ..

Днес вечерта температурите горе падат до -5 6 градуса, затова че ще го стегне, но ако не падне и сняг малко ще е бая ледено и твърдо ... Нищо де, както се казва сезона продължава.

Това е хубавото на пролета, в неделя сутринта бях на ски,, а пък привечер тичах по панчареевските баири на топло и то доста.
Вто Апр 13, 2021 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Днес 21ви Април условията са много добри за ски. Сутринта тръгнах от София на 7 градуса, горе на Морени беше -1. На Черни връх -5. Малко кофти беше в началото имаше мъглица, обаче я поразнасяше вятъра. Има и навейки леки, не е паднал много сняг, но достатъчно за да е хубаво. Там снега не е мръднал поне засега. Така като гледам може със ските и до средата, края на Май да ходя. Ще е е интересно да видим, тъй като от следващата седмица идва стабилно затопляне.
Сря Апр 21, 2021 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В неделята оползотворихме сутринта за да отскочим до Черния връх, детето да дочупи шейната, аз да разтъпча снегоходките. На нещо като полигон над Алеко има дървени метри - снежната покривка е между 60 и 120 см, при гостоприемница Мотен (където отсъства влиянието на вятъра, снегът е над 2 метра, стената с камъни е 150-160 см висока:





Ако не се заредят дъждовни дни, сняг ще има доста време.
Над височина 2000 м снегът е между 2 и 3 метра, тепърва започваха да се подават камъни преди върха, а за тях трябват 3+ метра, за да се скрият целите.


Толкова сняг имаше 2004 и 2012 години, миналата също, но и аз се чудя откъде имам снимки оттогава като бяхме затворени, планината хептен Very Happy

Ледопада Горски дом (срещу параклиса)


_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Сря Апр 28, 2021 2:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Апр 27, 2021 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Страхотни снимки Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Апр 28, 2021 8:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Аз не виждам снимките на vaskoo, вместо тях ми излиза знакът:



Може би албумът в Гугъл Снимки трябва да се сподели и след това да се редактират адресите на всички снимки с новите адреси на изображенията?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Апр 28, 2021 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
И аз не ги виждам Стефко
Сря Апр 28, 2021 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT-е, знам, че не ги виждаш, ама останалите може да не схванат нашето плевенско чувство за хумор. Very Happy


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Апр 28, 2021 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 12 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov