ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на котки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на котки
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Едно време тъста с тези котки се е качвал до яз. Калин, когато се е налагало ...



_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Нед Май 30, 2021 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dim33



Регистриран на: 28 Апр 2022
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Търся котки - полу-автомат за леки зимни преходи без катерене. Доста онлайн магазини разгледах понеже не съм от София. Навсякъде котките отпред са с разни пластмаси, които не ми вдъхват доверие. Може ли да препоръчате нещо читаво все пак около 200 лева...максимум 250.
Чет Апр 06, 2023 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Пластмаси?????????
Пет Апр 07, 2023 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dim33



Регистриран на: 28 Апр 2022
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат

Пет Апр 07, 2023 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Тези "пластмаси" кати нищо ще те надживеят Smile Дори и да се счупят се сменят .. Мисълта ми е че това трябва да е най-малкото ти пристеснения. До 200 с тази инфлация идва малко вече към доста бюджетните, аз не знам такива които да ти препоръчам. В декатлон Симонд дето ми изглеждат добре са 240 лева в момента мисля.
Пет Апр 07, 2023 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Едни дебелешки котки нямат грам пластмаса, ама докато намотаеш фитилите и то зимата може да свърши. Very Happy
Пет Апр 07, 2023 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dim33



Регистриран на: 28 Апр 2022
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат


За тези ли говориш? В момента ги виждам на 204 лева. Може и да са здрави, не съм ги виждал на живо(пластмасите). Общо взето подобни котки се въртят между 180-240 лева и изглеждат по един и същ начин. Интересно ми е дали качеството е сходно. Другата разлика е в грамажа +/- 150 грама.
Пет Апр 07, 2023 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
dim33 написа:
... Може ли да препоръчате нещо читаво все пак около 200 лева...максимум 250.

Можеш да погледнеш тези по-бюджетни котки в специализираната тема „Избор на пикел, котки, снегоходки - съвети“ и дискусията за тях. Но не знам дали въпросните котки още се продават.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Апр 07, 2023 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Едни дебелешки котки нямат грам пластмаса, ама докато намотаеш фитилите и то зимата може да свърши. Very Happy


повече от 15 години си ходя с ей тез дебелешки котки, съответно модифицирани:

dim33 написа:
разни пластмаси, които не ми вдъхват доверие.

Не само пластмасите може да са калпави. Дори метални проволки да са , пак се късат и скапват. Затова винаги се носи метър тел, усилено тиксо и др. подобни работи за авариен ремонт на място. В един от всеки три случая, при по - дълги и сериозни прояви се е налагало да се поправя нещо. Все пак котките, дори и най-скъпите, далеч не са вечни.
и последно - ако имаш подходяща машина/сарашка/, или пък помолиш някой обущар, може да смениш пластмасата с лента. Гривел например продават такива ленти, но съответно са скъпи.
https://grivel.com/collections/crampons/products/c2n-bail
Пет Апр 07, 2023 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dim33



Регистриран на: 28 Апр 2022
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Ето кои съм набелязъл, всички са полу-автомат:
Grivel G1 - 10 зъба - 178лв - 740гр. + (най-леки и най-евтини)
PETZL - 10 зъба - 211лв - 765гр. + (включено закрепване за автомат)
SIMOND - 10 зъба - 204лв - 875гр. + (включено закрепване за автомат)
Edelrid - 12 зъба - 189лв - 840гр. + (отпред са със здрав материал)
https://www.extreme-bg.com/alpijski-kotki-g1?search=%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%ba%d0%b8&limit=96
https://outsider-bg.com/product/%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%ba%d0%b8-petzl-irvis-universel/
https://www.decathlon.bg/p/304792-220287_kotki-za-alpinizam-caiman-poluavtomatichnislashavtomatichni-10-zaba.html?objectID=2632462&queryID=260801e255e2f11ccdcfe1ca7b0097bc
https://stenata.com/snyag-i-led/13884-kotki-edelrid-shark-hybrid.html

Доста си приличат, но сякаш започвам да клоня към последните. Вие какво мислите?
Съб Апр 08, 2023 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Интересното е че всъщност цените са добри, явно няма такова повишение поне при тези стоки... Интересно ...

Аз лично за целите които спомена бих взел Гривела и след това Пецл. Но той Владо разбира доста повече, той да каже.

Елдерида са с по - агресивен профил, то си и пише че уж става за смесено катерене и за ходене.
Съб Апр 08, 2023 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
dim33 написа:
започвам да клоня към последните.

Няма да сбъркаш, ако вземеш еделрида. Най-добре изглеждат спрямо другите, а 100 грама отгоре /половин чаша вода/ чак толкова не са от значение.
Нед Апр 09, 2023 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov