ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
кучета на Черната вода

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
кучета на Черната вода
Автор Съобщение
headless_fly



Регистриран на: 23 Юли 2013
Мнения: 35

Мнение кучета на Черната вода Отговорете с цитат
Здравейте! В края на миналото лято имах доста екстремна среща с кучета на Черната вода. Не става въпрос за тия, които ходят със стадата, с тях нямаше проблем, а за едни други, доста агресивни, които бяха оставени сами в района на овчарниците.
Ако някой е минавал скоро оттам, да сподели каква е ситуацията.
Сериозно обмислям дали да не се въоръжа с кучегон. Мислите ли, че ще има ефект?
Нед Авг 16, 2015 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Мой познат, ветеринар, казва, че действа почти безотказно, при това на всички едновременно. Въпреки това продължавам да си ходя само с щеки, които също вършат работа. Има писано из форума за кучетата и кучегона.
Нед Авг 16, 2015 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
headless_fly



Регистриран на: 23 Юли 2013
Мнения: 35

Мнение Отговорете с цитат
Наясно съм, че кучетата пазят стадото или територията си и винаги съм се съобразявала с това, но едно от тези, които срещнахме на Черната вода като че ли по-скоро искаше да ни нападне, отколкото да ни изгони. Не знаех, че мога да бягам толкова бързо с голямата раница. Very Happy Та затова питам дали тогава случайно са били оставени сами там или и сега са проблем за преминаващите и е по-добре да променя маршрута.
Нед Авг 16, 2015 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Кучетата усещат веднага неуверен човек или човек със страх. И най-свирепото куче, ако го заговорите и сте уверен с него , или ще има уважение към вас, а може и да е дружелюбно.
Същото е и с конете- не може да яздиш кон, който знае че се страхуваш от него. Идваш уверено с лице към него, потупваш го по ноздрите два -три пъти, говориш му приятелски и вече сте свои.
Нед Авг 16, 2015 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
headless_fly



Регистриран на: 23 Юли 2013
Мнения: 35

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50, абсолютно съм съгласна с теб, но не и в конкретния случай. Кучетата бяха четири. Трите се държаха нормално - лаеха ни и ни изпратиха до реката, където явно свършваше територията, която трябваше да пазят, спряха се и само ни гледаха. И тогава неизвестно откъде се появи и четвъртото, бягаше към нас и лаеше много по-зверски, пък кък се беше озъбило...Едва ли приятелски разговор щеше да свърши работа.
Нед Авг 16, 2015 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Взимайте едни електрически свирки има с ултразвук, не знам точно къде се продават, но съм ги виждал че действуват добре.
А защо не старото действие - навеждане за взимане на камък, само това стига, ако не - хвърляне, не точно по кучето до него. Аз тъй правя, ако искам да избегна бой с моето куче, вярно много рядко се налага, кучетата по се разбират от нас Very Happy
Нед Авг 16, 2015 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година минах от там като правих Кресна - Вихрен. Обградиха ме, но просто искаха да ме разкарат от мястото. Говорихме им някакви глупости тип <Махайте се, не сме вкусни> и вървяхме с твърда крачка. Накрая се отказаха и се махнаха.
Нед Авг 16, 2015 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
headless_fly написа:
nabludatel50, абсолютно съм съгласна с теб, но не и в конкретния случай. Кучетата бяха четири. Трите се държаха нормално - лаеха ни и ни изпратиха до реката, където явно свършваше територията, която трябваше да пазят, спряха се и само ни гледаха. И тогава неизвестно откъде се появи и четвъртото, бягаше към нас и лаеше много по-зверски, пък кък се беше озъбило...Едва ли приятелски разговор щеше да свърши работа.


Да, това е водачът! Ако ще се биете, гледай него да смоташ, другите ще избягат. Да, кучегона помага като цяло, щеките също, чукаш ги една в друга по посока на кучето.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 17, 2015 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
А защо не старото действие - навеждане за взимане на камък, само това стига, ако не - хвърляне, не точно по кучето до него. Аз тъй правя, ако искам да избегна бой с моето куче, вярно много рядко се налага, кучетата по се разбират от нас Very Happy


Вчера пътьом за Козята стена демонстрирах на щерката ефекта от навеждането за камък върху местните пастирски песове - работи безотказно.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 17, 2015 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
headless_fly



Регистриран на: 23 Юли 2013
Мнения: 35

Мнение Отговорете с цитат
Да си завърша темата Very Happy

Групата в състав аз и той, тежко въоръжена с няколко пиратки от най-шумните и спрей за кучета, който според собственика на магазина бил по-добър от кучегона, се отправи с бодра стъпка към Черната вода.



На Камен клет срещнахме един овчар, който ни каза, че имало доста жалби от туристи и "моето куче" го свалили долу, каквото и да значи това. До тук добре, но още щом наближихме се чу страшен лай, а като прибавим и ехото... Shocked Оказа се, че седем-осем кучета се гонят, кой кого не ми стана ясно, но според хората, които строят заслона, нямало проблем. И смело (аз вече не чак толкова) си продължихме по пътеката, като гледахме да не се приближаваме много много до овчарниците. Естествено, че кучетата, които ги пазеха ни засякоха, но само две-три тръгнаха към нас, те ни се озъбиха, ние им се озъбихме и всеки си продължи по пътя. Very Happy
Нед Авг 30, 2015 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Извинете, че почти изцяло копирам този коментар тук, мисля, че е полезно.
След дълго отлагане си купих кучегон и споделям впечатленията.
Засега са негативни. Моят приятел ветеринар ме прати в някакъв ловно-рибарски магазин, където трябвало да дойде някаква си ...марка. Нищо такова не беше се случило и аз по самоинициатива купих един /иначе щяха да са три/ кучегон.
Марката е американска - Дазер или Дейзър не знам, този език ми е напъден. Уж бил най-продаваният в света, но отзивите в нета бяха ... мижави. Полека разбрах защо.
Пише, че с него можеш да възпитаваш или да пъдиш кучета. Алоууу, ако кучето толкова се шашка, че чак бяга, къде ще го търсиш да го възпитаваш? На други кучегони, далеч по-евтини, има различни бутони за пъдене и възпитание, тука - само един.
Добре, платихме пари за акъл, да ви кажа какво стана днес, купих го вчера.
Тръгнах да се мъндахерцам из града и вилната зона, знаейки местата с истерични кучета. Днес повечето дремеха, но които ме залаяха, не бяха особено впечатлени от уреда.
Така че не препоръчвам американската гъзарийка, ако ми падне нещо по-умно и ефикасно, ще пиша пак.
Нед Май 30, 2021 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
аз нося електрошок и се чувствам комфортно с него, като знам, че ще има кучета. тоест дава някакво измамно усещане за сигурност. нито веднъж не съм го ползвал, дори тестово някъде, но пък си въобразих, че помага и така не се притеснявам, а от това и кучета усещат моето спокойствие, защото имам план Б. някакъв омагьосан кръг. хахах.

иначе нося гранули и първо пробвам с тях и си мисля, ако не помагат, електрошокът би трябвало да помогне (звукът).
Пон Май 31, 2021 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Извинете, че почти изцяло копирам този коментар тук, мисля, че е полезно.
След дълго отлагане си купих кучегон и споделям впечатленията.
Засега са негативни. Моят приятел ветеринар ме прати в някакъв ловно-рибарски магазин, където трябвало да дойде някаква си ...марка. Нищо такова не беше се случило и аз по самоинициатива купих един /иначе щяха да са три/ кучегон.
Марката е американска - Дазер или Дейзър не знам, този език ми е напъден. Уж бил най-продаваният в света, но отзивите в нета бяха ... мижави. Полека разбрах защо.
Пише, че с него можеш да възпитаваш или да пъдиш кучета. Алоууу, ако кучето толкова се шашка, че чак бяга, къде ще го търсиш да го възпитаваш? На други кучегони, далеч по-евтини, има различни бутони за пъдене и възпитание, тука - само един.
Добре, платихме пари за акъл, да ви кажа какво стана днес, купих го вчера.
Тръгнах да се мъндахерцам из града и вилната зона, знаейки местата с истерични кучета. Днес повечето дремеха, но които ме залаяха, не бяха особено впечатлени от уреда.
Така че не препоръчвам американската гъзарийка, ако ми падне нещо по-умно и ефикасно, ще пиша пак.


Не става така, както си мислиш. Имам кучегонът от повече от десетилетие. Не е за гонене на кучета(макар че Мартин веднъж направи точно това), нито за плашене на лежащи кучета и котки. Когато кучето лае и тича към теб, на разстояние поне 10 м или по-малко задействаш кучегона. Натискаш секунда-две, спираш и пак и пак. Целта е да спираш агресивно нападащо куче, като го шокираш, обърквайки намеренията му. Така се работи и разбира се винаги едно на ум!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Май 31, 2021 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
И аз има един кучегон. На младини прадядо ми отсякъл хубави дебели дряновици, закачил ги на конци да висят под гредите на покрива... След толкова години събиране на сили, всеки един от тез кучегони върши чудесна работа. Само трябва да внимаваш с процедурите пред случайни хора, защото от няколко години тричането на псета по нашите земи е подсъдно и се наказва почти колкото като когато милицай случайно застреля гъбар в гората, да не и повече...
Пон Май 31, 2021 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
"... и се наказва почти колкото като когато милицай случайно застреля гъбар в гората"

Значи не се наказва! Very Happy
Пон Май 31, 2021 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov