ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
из долината на река Беговица

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
из долината на река Беговица
Автор Съобщение
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение из долината на река Беговица Отговорете с цитат
Та в събота 12 юни решихме да мръднем из Пирин за 1 ден. С колата до Попина лъка и оттам по пряката пътека до Беговица. А пък оттам докъдето стигнем без да си даваме зор, като най-оптимистичния вариант беше до Тевното езеро и обратно. Така или иначе не стигнахме езерото, а само до Беговишки превал. Нататък ни се видя прекалено снежно и решихме да хващаме обратния път. Като цяло - хубаво време и приятна разходка Smile Снимките са тук:

http://s498.photobucket.com/albums/rr344/velio/begovica/

Не са кой знае какво, но горе долу може да се види какво е положението в тоя район.
Пон Юни 14, 2010 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Бравос за разходката,снимките са супер и много полезни,като информация.
Още доста сняг имало по Каменишкото било ,а пък аз си мислех,че вече го е стопило.
Я кажи нещо за снежните езици.Меки ли са,твърди ли са,затъва ли се в тях и има ли опасност
от подхлъзване?Горе по долината срещнахте ли крави и кучета?Четириногия турист как се държа? Very Happy
Вто Юни 15, 2010 6:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
ами то и аз си мислех, че се е постопил снега, понеже от града почти не се вижда сняг нагоре вече, ама нейсе Rolling Eyes
иначе преспите са доста меки и хлъзгави. След като стигнахме беговишкия превал малко след нас мина 1 група от 5-6 човека и 1 от тях се подлъзна, но успя да се спре навреме. След това пък аз затънах на едно място почти до кръста. Трябва да се внимава. Предполагам, че скоро ще се стопи снега, защото по обратния път имаше много кал и локви, които ги нямаше на качване сутринта. Слънцето пече здраво Smile
Животни нямаше никакви. Само кучетата на х. Беговица и 2 ястреба (или орела - не знам) ни дебнеха отвисоко да се пребием някъде и да ни гепат Smile
А четирикракия турист беше без грешка - той маршрута го мина 3 пъти, само че като има по-големи камънаци му е голям зор. Още е малък (като възраст) а и си е дребен и му е терсене да скача по камъните. Ама ще свикне - нема избор Rolling Eyes
Вто Юни 15, 2010 8:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Значи още не са качили домашния добитък и кучинята по долината.
Голяма напаст са тия скотове........
Вто Юни 15, 2010 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Lawina



Регистриран на: 19 Окт 2008
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
След като стигнахме беговишкия превал малко след нас мина 1 група от 5-6 човека и 1 от тях се подлъзна, но успя да се спре навреме.

За тези 5-6тимата искам да запитам-Къде се бавят със снимките?
Вто Юни 15, 2010 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
А, вероятно тия 5-6 души не сме били ние. Velio е бил на превала ако не се лъжа към 12:30, докато ние бяхме там към 15:30.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юни 15, 2010 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Lawina



Регистриран на: 19 Окт 2008
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
вероятно тия 5-6 души не сме били ние

което съвсем не значи,че не искаме да видим и вашите подвизи из сърцето на Пирин Smile
Вто Юни 15, 2010 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Lawina написа:
вероятно тия 5-6 души не сме били ние

което съвсем не значи,че не искаме да видим и вашите подвизи из сърцето на Пирин Smile


Тъй де,ослушва се нещо Дидо с отчетите ,ама ще видим ние тая работа Very Happy
Вто Юни 15, 2010 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
jordy написа:
Lawina написа:
вероятно тия 5-6 души не сме били ние

което съвсем не значи,че не искаме да видим и вашите подвизи из сърцето на Пирин Smile


Тъй де,ослушва се нещо Дидо с отчетите ,ама ще видим ние тая работа Very Happy


Еми гледам да завършим Рила най-сетне, затова всичко друго е на заден план. Ще пусна тези снимки с приоритет все пак.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юни 15, 2010 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
Много буйни води, сняг, много красота се вижда от снимките, но явно не си е още за високото.На вас, по-опитните туристи разчитам да обявите кога да катерим по високия Пирин.Така че , много е полезна вашата информация.Благодаря за това , което правите. ръкопляскания

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Сря Юни 16, 2010 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
БОШУЛЕЦА



Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 24
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
Искаме снимки Дидоооооооооооооо!!!!!
Сря Юни 16, 2010 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тъй, миналата събота и неделя (12 и 13.06) имах честта да се помотая из Пирин с Дидо и компания. За мен беше голямо удоволствие да се разходя до Тевното езеро с хора, които познават района и всеки един от околните обекти. Няма да се спирам на подробно описание на маршрута, ще го оставя на по-компетентните Wink Само ще кажа, че скоро трябва пак да го посетя това езеро, прекарах много приятна нощ на чувал под звездите, но не успях да опитам прословутите кюфтета на хижарката. А и на Каменица ще е хубаво да се кача.

Ето ги моите снимки: http://www.flickr.com/photos/mmartinov/sets/72157624293552996/show/

Хайде със здраве! Smile

_________________
Мартин
mmartinov.com
Чет Юни 17, 2010 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
matix написа:
...

Хубави снимки.
Бая си се потрудил с фотото...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Юни 17, 2010 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lawina



Регистриран на: 19 Окт 2008
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
Хей,не те познавам,но браво,ЧОВЕЧЕ,БРАВО!
Такава радост беше да ти видя снимките,думи не ми стигат чак!
За Пирин винаги съм казвала,че пред него се мълчи!Не знам къде били тъй наречените био-енергийни места в България,но за мен ТАМ е мястото!Понеже ми е далечко,и на снимки да го видя,пак ми зарежда батерийките,честно!
Още веднъж,благодаря ти!
Чет Юни 17, 2010 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov