ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Статистика Е8
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Предишната тема
Следващата тема
Статистика Е8
Автор Съобщение
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Владислав написа:
Любомир Илиев написа:
@Владислав,
От Боровец до Белмекен пеша, после 5 дни с велосипед с дисаги и палатка. Общо 7 дни. Неудобството е осигуряване на транспорт за доставка на велосипеда на Белмекен и накрая транспорт от с. Мезек до София. Това е вариант за 7 дни.


Благодаря за идеята, но велосипеда не е моето.

Попитах хората, които са минали Е8 над два пъти, дали да тръгна с колело или пеша? Техният отговор почти категорично беше за колело.
От 39 години не бях карал колело, но два месеца преди Е8 си купих колело и се справих. Парите, дадени за колело (250 лв вкл. съответните доработки и дисаги) са напълно съизмерими с цената на нощувките по хижите при стандартното 14-дневно движение пеша. Само на Заврачица нощувах в хижа. Останалите нощувки на палатка. С колелото почти не усетих теглото на палатката, шалтето и спалния чувал. От финансова гледна точка, покупката на колело си заслужава дори колелото да не се ползва след Е8. Твоето колело може да струва 100 лв по-евтино, защото амортисьорната вилка, следния амортисьор, калниците и двустенните капли не са задължителни ако решиш да караш само по шосе.
Лятото на 2020 г хората бяха наплашени заради пандемията "Ковид-19" и малките хижи не работеха. Взех правилно решение за смесено Е8 (два дни пеша + 5 дни с колело на палатка).
Нед Фев 28, 2021 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Владислав



Регистриран на: 01 Юни 2017
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Любомир Илиев написа:
Владислав написа:
Любомир Илиев написа:
@Владислав,
От Боровец до Белмекен пеша, после 5 дни с велосипед с дисаги и палатка. Общо 7 дни. Неудобството е осигуряване на транспорт за доставка на велосипеда на Белмекен и накрая транспорт от с. Мезек до София. Това е вариант за 7 дни.


Благодаря за идеята, но велосипеда не е моето.

Попитах хората, които са минали Е8 над два пъти, дали да тръгна с колело или пеша? Техният отговор почти категорично беше за колело.
От 39 години не бях карал колело, но два месеца преди Е8 си купих колело и се справих. Парите, дадени за колело (250 лв вкл. съответните доработки и дисаги) са напълно съизмерими с цената на нощувките по хижите при стандартното 14-дневно движение пеша. Само на Заврачица нощувах в хижа. Останалите нощувки на палатка. С колелото почти не усетих теглото на палатката, шалтето и спалния чувал. От финансова гледна точка, покупката на колело си заслужава дори колелото да не се ползва след Е8. Твоето колело може да струва 100 лв по-евтино, защото амортисьорната вилка, следния амортисьор, калниците и двустенните капли не са задължителни ако решиш да караш само по шосе.
Лятото на 2020 г хората бяха наплашени заради пандемията "Ковид-19" и малките хижи не работеха. Взех правилно решение за смесено Е8 (два дни пеша + 5 дни с колело на палатка).


Чудесно разбирам идеята. Ходенето по Ком - Емине след Чумерна също е безумно и всичко е в полза на колелото. Аз дори имам много прилично колело за целта (не разбирам, така твърдят познати). Просто не е моето това с колелата. Дето викат - не ме кефи. По-скоро ще подтичквам, но не с колело.
Колкото до спането, ще говоря предварително с хижите и местата за нощувка по маршрута. На Ком Емине и Е4 носих палатка. За Е8 тепърва ще го мисля.
Какво, в крайна сметка, са 4 кг в повече... Smile
Вто Мар 02, 2021 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Владислав написа:

Не смея да планирам, но ако успея, ще е нещо като от 26.06 или 02.07.
14 дни, макар да ми се иска по-кратко, но няма да успея.
Като/ако конкретизирам и ако тръгна, ще пиша тук.


Колега, да не си тръгнал вече?

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Юни 29, 2021 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Владислав



Регистриран на: 01 Юни 2017
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Владислав написа:

Не смея да планирам, но ако успея, ще е нещо като от 26.06 или 02.07.
14 дни, макар да ми се иска по-кратко, но няма да успея.
Като/ако конкретизирам и ако тръгна, ще пиша тук.


Колега, да не си тръгнал вече?


За съжаление не. Отложих го.
За кога... Не знам
Чет Юли 01, 2021 3:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov