ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лежерен преход с елементи на бягане

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Лежерен преход с елементи на бягане
Автор Съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Лежерен преход с елементи на бягане Отговорете с цитат
В неделя реших да направя една лежерна следобедна разходка на Витоша. Идеята беше без излишен зор да потърся боровинки, да поснимам и да се помотая.
По "най-подходящото време" за тръгване, разбирайте два часа по обед бях на хижа Алеко. Избрах пътеката под Резньовете, която свършва на хижа Академик, защото не ми се буташе в навалицата към Черни връх. Много приятна пътечка с гледки, цветенца и боровинки. Времето беше супер. Красиви перести облачета се въртяха над планината:
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/242004853_10227301738477243_6630592203493386613_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=zTJ-vskGRDgAX-XSLBa&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=34dee33ebb1ea98ede4b31d979128d38&oe=616653EE
Не знам защо, винаги когато тръгна да се мотая, уж лежерно – изобщо не ми се получава. И този път пак така стана. По пътя ме осени великата мисъл, че ще е скучно да извървя пътеката до края. По-интересно ще е да се кача на платото и да намеря изворчетата на река Струма. Отдавна искам да ги видя. После слизане – към Железница през Синята стрела. Много красив маршрут.
И така, качих се по една пътечка след Резньовете. И тогава си погледнах часовника... беше три и половина. А пътя през платото и надолу до Железница хич не е малко. Дните все още са дълги, но трябваше да се стегна, за да не замръкна.

Започна голямото тичане. Добре, че горе е равно и аз мога да бягам.
Изворчетата на Струма намерих, сверих с картата - едното дори е отбелязано като чешмичка. Напълних си и вода. Вода от изворче на Струма! Ехе...
Обаче това ми беше единствената спирка. После газ към Ярловския купен, преди него завой и газ надолу. Там се позабавих, стръмни места има, не са много бегаеми за мен. На връх Белчова скала също се забавих – красиво е, не може да не спреш да погледаш. От там през Стрелата и надолу е пътя е ясен.
Стигнах до спирката в Железница доста по-рано от планираното – много доволна. Вечерта пих една бира срещу мускулна треска. И пак имам - днес едва ходя.
По-често трябва да ги правя тия бързи преходи или да пия повече бири. Smile

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.

Последната промяна е направена от Entusiast на Вто Сеп 14, 2021 1:34 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Пон Сеп 13, 2021 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Re: Лежерен преход с елементи на бягане Отговорете с цитат
Entusiast написа:


Стигнах до спирката в Железница доста по-рано от планираното – много доволна. Вечерта пих една бира срещу мускулна треска. И пак имам - днес едва ходя.
По-често трябва да ги правя тия бързи преходи или да пия повече бири. Smile


Ами прави по-често тези "бързи" преходи и пий повече бира, едното не пречи на другото, стига да се чувстваш добре. Но ходиш ли едвам днес, значи малко си прекалил с натоварването.
Пон Сеп 13, 2021 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Re: Лежерен преход с елементи на бягане Отговорете с цитат
kaloyanv написа:

Ами прави по-често тези "бързи" преходи и пий повече бира, едното не пречи на другото, стига да се чувстваш добре. Но ходиш ли едвам днес, значи малко си прекалил с натоварването.

Не се притеснявайте. Щом се смея накрая - всичко е наред.

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Пон Сеп 13, 2021 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Re: Лежерен преход с елементи на бягане Отговорете с цитат
Entusiast написа:
kaloyanv написа:

Ами прави по-често тези "бързи" преходи и пий повече бира, едното не пречи на другото, стига да се чувстваш добре. Но ходиш ли едвам днес, значи малко си прекалил с натоварването.

Не се притеснявайте. Щом се смея накрая - всичко е наред.


Не се притеснявам, важното е че може да бягаш Smile
Пон Сеп 13, 2021 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Лежерен преход с елементи на бягане Отговорете с цитат
Entusiast написа:
...
По-често трябва да ги правя тия бързи преходи или да пия повече бири. Smile

Има и трети вариант – свикни да ходиш през нощта – така няма да има нужда да тичаш и ще се наслаждаваш на звездите...

Снимка от 31.07.2018 г., 23:32:39 часа, местоположение (https://www.kade.si...) 1,250 км северозападно над последната спирка на авт.69, 1327 м н. в.:


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Сеп 13, 2021 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Срещу мускулна треска пробвай по схемата клин клин избива: рано сутринта от Бояна тръгваш нагоре, отКамен дел по равното бягаш до Черни връх, от там се спущаш на Железница и от първия кол на хасфалта правиш кръгом и обратно по баиря, от там може и да подсечеш по Резньовете, но гониш крайна цел пак Бояна или Княжево. Последния път го взех за около 9 часа, като на Бояна последните метри бях като с гумени крака... После никога повече не съм бягал на Витоша... А след "обиколката на Белмекен" и в Рила спрях да тичам... Остават обаче Стара планина, Пирин, Родопи и т.н...
Пон Сеп 13, 2021 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Срещу мускулна треска пробвай по схемата клин клин избива

Прав си. Точно така е. Днес правих упражнения и вече намалява. Утре се надявам напълно да я ликвидирам.
Хубав е маршрута ти за бягане на Витоша, но ми идва малко дълъг. Ако го бягам, ще е на две части, не съм още такава машина Smile
А и обичам да има време да гледам и да снимам.

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Пон Сеп 13, 2021 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Re: Лежерен преход с елементи на бягане Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

Има и трети вариант – свикни да ходиш през нощта – така няма да има нужда да тичаш и ще се наслаждаваш на звездите...

Някой ден и това ще стане. Но непременно с компания Smile
Поздравления за красивия кадър.
Между другото пак изчетох треда как да показваме снимки и точно благодарение на твой коментар и цитат на Ведрин най-най-накрая успях да покажа една снимка и аз Smile Вече разказа ми горе има и картинка.

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.

Последната промяна е направена от Entusiast на Вто Сеп 14, 2021 9:33 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 13, 2021 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тия бегачески постижения са ми непосилни - аз съм до тръгващия атобус на спирката. Cool Но снимката от 18 ч. не я виждам.
Вто Сеп 14, 2021 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Тия бегачески постижения са ми непосилни - аз съм до тръгващия атобус на спирката. Cool Но снимката от 18 ч. не я виждам.

Снимката трябва дас е вижда най-горе, в първия ми пост.
Беше предизвикателство да я покажа, дори в началото я сложих като линк.
След доста четене на форума и редакции на поста успях. И скромния ми опит за разказ получи и илюстрация Smile

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Вто Сеп 14, 2021 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Entusiast написа:
Сотиров написа:
Тия бегачески постижения са ми непосилни - аз съм до тръгващия атобус на спирката. Cool Но снимката от 18 ч. не я виждам.

Снимката трябва дас е вижда най-горе, в първия ми пост.
Беше предизвикателство да я покажа, дори в началото я сложих като линк.
След доста четене на форума и редакции на поста успях. И скромния ми опит за разказ получи и илюстрация Smile

Предизвикателството продължава! Smile

При мен снимката не се вижда, вижда се това:



Причината най-вероятно е, че албумът в Гугъл Снимки не е споделен, не е обществен, не всички имат права да го виждат.


За да се качват безпроблемно снимки във форума, аз лично процедирам така:

1-во: В Гугъл Снимки създавам албум, озаглавен „(1) Снимки за Планинарски форум Планина http://planina.e-psylon.net“.

Забележка: Когато в албума се съберат много снимки, става неудобно да се превърта и да се намира дадена снимка. За да избегна това неудобство, правя нов албум, който го озаглавявам по същия начин, само сменям числото в скобите (от 1 на 2, 3, и така нататък, в момента съм стигнал до 10).

2-ро: Споделям албума, тоест правя го видим за хора с връзката (чрез бутона „Споделяне“ в лентата с бутоните в горния десен ъгъл и след това бутон „Копиране на връзката“).

3-то: Качвам желаната снимка в албума.

4-то: Отварям желаната снимка в албума в Гугъл Снимки (кликвам върху нея) и след като се отвори на цял екран с десен бутон на мишката от появилото се меню избирам команда за копиране адреса на изображението (копиране на препратка към изображението).

5-то: Поставям/пействам адреса на изображението (препратката към изображението) в темата, която пиша в Планинарския форум („Писане на отговор“).

6-то: Изтривам символите в края на адреса на изображението след знака за равенство (включително и знака за равенство).

7-мо: На мястото на изтритото поставям/пействам символите %3Ds1000-tmp.jpg (които Vedrin откри).

Забележка: Числото 1000 означава дължината на изображението в пиксели и може да се променя в зависимост от желанията и целите. Ако обаче качената снимка в Гугъл Снимки е с дължина 200 пиксела, дори в Планинарския форум да пише 1000, снимката ще се изобрази с дължина 200 пиксела, тоест числото в Планинарския форум може да бъде по-малко или равно на дължината на качената снимка в Гугъл Снимки. Ако искаме снимката да се изобрази в Планинарския форум с дължина 1000 пиксела, трябва да променим размера на снимката от 200 пиксела на най-малко 1000 пиксела, да я качим наново в албума в Гугъл Снимки и отново да копираме адреса на изображението и да го поставим/пейстнем в Планинарския форум.

8-мо: Маркирам с мишката така получения нов адрес на изображението (включително и символите %3Ds1000-tmp.jpg).

9-то: Натискам бутона Img – намира се в Планинарския форум в лентата с бутоните над текста на новата тема, под надписа „Писане на отговор“.

10-то: Ако ще качвам повече от 1 снимка във форума, копирам [img]%3Ds1000-tmp.jpg[/img] и го поставям/пействам толкова пъти, колкото снимки ще качвам. После само копирам адреса на изображението от Гугъл Снимки, поставям/пействам го преди символа % и изтривам символите в края на адреса на изображението до знака = включително.

Забележка: Ако по някаква причина снимката не се е показала във форума, най-добре е да се качи наново в албума в Гугъл Снимки и наново да се копира адреса на изоброжението, и наново да се качи в Планинарския форум.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Сеп 14, 2021 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

Предизвикателството продължава! Smile

Благодаря ти. Точно тези указания следвах. Написал си почти същите в темата за публикуване на снимки.
Сигурно съм пропуснала нещо. Оценявам времето, което си отделил да ми ги опишеш пак така подробно.
Засега ще сложа пак линк към снимката, за да не стои така грозно поста. Довечера след работа ще се мъча пак.

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Вто Сеп 14, 2021 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov