ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 39, 40, 41  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео.
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Водна птица е, но не знам каква точно.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Юли 26, 2021 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Днес на Витоша ни се случи да видим на живо дива котка, голям кеф беше, много изящно и грациозно животно. До сега не бях виждал никъде такваз животинка, те по принцип са активни през нощта и потайни.
Сря Юли 28, 2021 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Да питам - броят ли се като пратени по темата "Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео" ... кадрите от случката в з.Тевно езеро?
Сря Юли 28, 2021 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Владо, извинявай, но не разбирам въпроса ти. Само ако е майтап, го разбирам. Very Happy А дивата котка..., абе, да не е подивяла домашна? Shocked
Сря Юли 28, 2021 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Да питам - броят ли се като пратени по темата "Какви диви животни сте срещали? Снимки или видео" ... кадрите от случката в з.Тевно езеро?



Броят се да Влади и то по две. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Юли 29, 2021 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Тази сутрин срещнах цяло семейство диви кози на Витоша Smile













_________________
http://www.hristoadventures.com
Съб Авг 07, 2021 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бре, това наистина е чудо! Оня ден бях с приятели на "Комините" и стана дума, че преди съм срещал много сърни, дори над Драгалевския манастир, но напоследък не ги виждам. А диви кози не съм срещал никога. Вероятно идват откъм южната страна. Браво за находката! Пък са и много.
Съб Авг 07, 2021 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
Да, рядко се срещат, но ги има. Тези бяха около Резньовете. Преди също съм срещал в този район. Тогава отдалече ги помислих за сърни, но като се замисля може са били кози по тия камъни. Мяркал съм ги около Карачаир/Казана/Сиврикая. Та, сигурно си прав, че идват оттам (югоизток).

_________________
http://www.hristoadventures.com
Съб Авг 07, 2021 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristo.atanasov



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 74

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin написа:
Днес на Витоша ни се случи да видим на живо дива котка, голям кеф беше, много изящно и грациозно животно. До сега не бях виждал никъде такваз животинка, те по принцип са активни през нощта и потайни.


Днес (сутринта около 9:00) и аз мисля, че видях дива котка, но не съм много сигурен, защото досега не съм вижда такова нещо. Бях седнал на камъните под Черни връх на Витоша, които са откъм Чуйпетлово (може би на около 300 метра от върха) и между два камъка се показа животинката. Беше с формата на котка с остри уши и имаше жълтеникъв отенък. Беше дребно - горе-долу колкото обикновена котка. Погледна ме за около 3-4 секунди и се шмугна обратно между камъните. Отидох да огледам по камъните и докъдето можех да видя надолу по склона, но нямаше и следа от животното.

_________________
http://www.hristoadventures.com
Съб Сеп 11, 2021 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Значи се показват понякога и през деня, аз я видях между Златните и Офелиите и опитах да я снимам с телефона, но зуума му размзва снимката и не се вижда добре, беше едра и спокойно си се разхождаше по камъните.
Нед Сеп 12, 2021 11:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм виждал дива котка преди 15тина години в района на връх Богдан. Едричка си беше.
Нед Сеп 12, 2021 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Вчера на слизане от Чит кая към с.Лисиците, на края на селото в сухото дере вдигнахме един елен-лопатар. Много красив, като от детските книжки, с рогата, белите петна по гърба и др. Обаче как да го снимам....
Между другото, точно под скалите на Чит кая има много балканска чубрица, в момента нацъфтяла. Това е второто място в Източни Родопи, където виждам. По склона имаше чубрица дори на 280 м н.в., което е най-ниското място, където съм я намирал!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Сеп 13, 2021 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение От кого е туй? Отговорете с цитат
От кое животно може да е това произведение? Явно добре си е хапнало малини, та и е прекалило. На пътеката над Йончевото езеро в Рила:


Вто Сеп 14, 2021 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Re: От кого е туй? Отговорете с цитат
Сотиров написа:
От кое животно може да е това произведение? Явно добре си е хапнало малини, та и е прекалило. На пътеката над Йончевото езеро в Рила:



Мецун Wink

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Вто Сеп 14, 2021 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А така! Наблизо до нашата палатка и очевидно наскоро. Жалко, мечокът е пропуснал една интересна среща. Twisted Evil
Вто Сеп 14, 2021 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 39, 40, 41  Следваща
Страница 36 от 41

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov