ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Приложение за Android освен Orux maps?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Приложение за Android освен Orux maps?
Автор Съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
aleksrobert написа:
Някой пробвал ли е да извърви Ком - Емине използвайки Maps.me и ако да - срещнахте ли някакви спънки?

За тези които не знаят, Maps.me e приложение за Android и iOS, използващо GPS където можете да изтеглите картата на цялата страна и да я използвате офлайн (без интернет) за навигация.

Намерил съм всички хижи (или поне повечето) от Е3 в това приложение. Чудя се дали може да му се разчита на 100% високо из планините, че по света се е случвало да ме губи.


Ползвам го само с идеята да ми каже точно разстояние и евентуално време до даден обект. Не ме кефи картата или поне имайки Orux maps и bgmountains, не виждам смисъл да ползвам много по-бедната карта на maps.me (хващал съм го на места да не знае някои пътеки и да ме прекарва по доста по-дълъг маршрут). Не ме кефи и навигирането, но по принцип не ползвам навигиране за пешеходни преходи, така че това ми мнение е много субективно.
Пон Сеп 13, 2021 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aleksrobert



Регистриран на: 11 Сеп 2021
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
Ползвам го само с идеята да ми каже точно разстояние и евентуално време до даден обект. Не ме кефи картата или поне имайки Orux maps и bgmountains, не виждам смисъл да ползвам много по-бедната карта на maps.me (хващал съм го на места да не знае някои пътеки и да ме прекарва по доста по-дълъг маршрут). Не ме кефи и навигирането, но по принцип не ползвам навигиране за пешеходни преходи, така че това ми мнение е много субективно.

Съгласен. Maps.me колкото пъти ми е спасявал кожата, толкова сякаш ме е и губил или ми е давал кофти маршрути.

Идеята е, че е в пъти по-лек от oruxmaps & BG mountains. Затова се чудих дали бих могъл да разчитам на него по билото на Стара планина.

Предвид това, че не е претенциозно приложение и е напълно безплатно (и лесно се борави с него - теглиш картата на цялата страна и ползваш офлайн), бих казал, че не е чак толкова зле - стига да не ме губи Very Happy

Ще видим. Май е най-добре човек да разчита на усета и концентрацията си, отколкото на разни телефончета.
Пет Сеп 17, 2021 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
aleksrobert написа:
loudidd написа:
Ползвам го само с идеята да ми каже точно разстояние и евентуално време до даден обект. Не ме кефи картата или поне имайки Orux maps и bgmountains, не виждам смисъл да ползвам много по-бедната карта на maps.me (хващал съм го на места да не знае някои пътеки и да ме прекарва по доста по-дълъг маршрут). Не ме кефи и навигирането, но по принцип не ползвам навигиране за пешеходни преходи, така че това ми мнение е много субективно.

Съгласен. Maps.me колкото пъти ми е спасявал кожата, толкова сякаш ме е и губил или ми е давал кофти маршрути.

Идеята е, че е в пъти по-лек от oruxmaps & BG mountains. Затова се чудих дали бих могъл да разчитам на него по билото на Стара планина.

Предвид това, че не е претенциозно приложение и е напълно безплатно (и лесно се борави с него - теглиш картата на цялата страна и ползваш офлайн), бих казал, че не е чак толкова зле - стига да не ме губи Very Happy

Ще видим. Май е най-добре човек да разчита на усета и концентрацията си, отколкото на разни телефончета.


Благинка е на днешно време да имаш толкова лесна навигация в джоба си - със съвременен смартфон не мисля, че Orux + bgmountains товари телефона. С 4200mAh батерия записвам трак 8ч. и батерията е на 50%. Ако не записвам трак, а отвреме на време отварям орукса и поглеждам накъде съм, няма да изхарча и 10% батерия.

Други приложения, които вършат чудесна работа са OsmAnd (дори чете bgmountains, но мисля е платено) и Windy Maps.

За усета - сякаш го губим все повече с тези машинки в джоба...
Вто Сеп 21, 2021 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov