ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е4 Есен 2021

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
Е4 Есен 2021
Автор Съобщение
Toudi



Регистриран на: 16 Юли 2021
Мнения: 2

Мнение Е4 Есен 2021 Отговорете с цитат
Здравейте,
нов съм в форума и планирам да направя преход на Е4 в периода 20.09.-09.10. Все още имам някои въпроси около планираните дни и някои други особености и се нуждая от съвети и помощ.
Реших малко до посъкратя маршрута. Това съм планирал засега с опцията да променя при необходимост:

1. Ден х. Алеко -> с. Клисура
2. Ден с. Клисура -> х. Рилски езера
3. Ден х. Рилски езера -> ЦПШ/ х. Мальовица
4. Ден. ЦПШ/ х. Мальовица -> х. Рибни езера
5. Ден х. Рибни езера ->   х. Предел
6. Ден х.Предел            ->   х. Яворов
7. Ден х. Яворов           -> х. Вихрен/ х. Бъндерица
8. Ден х. Вихрен/ х. Бъндерица -> х. Горски Рай/ х. Пирин
9. Ден х. Горски Рай/ х. Пирин -> х. Попови ливади
10. Ден х. Попови ливади -> х. Славянка
11. Ден х. Славянка -> х. Извора

Поглеждайки в някои теми, ми се струва, че някои от дните ще са голямо изпитание от към продължителността като време. Confused Confused
Досега съм обхождал предимно немските Алпи и също събрах опит от Е5 Оберсдорф -> Мерано + Меранския височинен път.
Три въпроса:
1. В кои участъци от трасето, има вероятност да срещнат:
▪︎овчарски кучета
▪︎баба меца
3. Има ли хижи, чиито хижари се качват само ако има туристи? Тоест в хижата не бива стопаниствана всеки ден?
2. Има ли някъде възможност за по- късно присъединяване в прехода, например Пирин/Славянка и връщане в началната точка (с автобус) където да е оставена колата на паркинг?

Ако някой друга планира също в горепосочената дата, ще се радвам ако се засечем или дори заедно да минем по Е4.

П.П. Ако модераторите смятат, че някои правила са нарушени, моля за ЛС. Благодаря предварително
Вто Сеп 07, 2021 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
8 ден ще ти дойде малко повече - долината на Демиркапийска река е магнетична и би отишло зян да я спускаш уморен.

Баба меца може да срещнеш на следващия ден след Комитски чарк и от Тодорово натам. Тая отсечка е някакси по-изолирана и смрачена, та знам ли...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 08, 2021 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
5. Ден х. Рибни езера -> х. Предел

От хижа „Рибни езера“ до хижа „Македония“ са около 6 часа, от хижа „Македония“ до хижа „Предел“ са около 8 часа. Общо 14 часа... Confused

1. Лаещи овчарски кучета традиционно има след Митровото езеро по долината на Демиркапийска/Третата река към Комитски чарк, но дали ще ги има толкова късно (в началото на октомври месец) – не знам.

3. Всяка една хижа може да я завариш без хижар, ако е през делничен ден. Изключение може би са хижа „Алеко“, „Яворов“, „Вихрен“...

2. През 2013 г. на първото ми Е-4 с Живко (Йосарян) организирахме нещата така:
Спазарихме един наш приятел и приятелката му да им платим горивото за колата и нощувките на хижа „Извора“, а те да дойдат и да ни закарат до София. Те пристигнаха на хижа „Извора“ в деня, в който ние дойдохме от Попови ливади до хижа „Славянка“. Сестра ми също дойде с тях, но не остана в хижа „Извора“, а пеша дойде при нас в хижа „Славянка“, където нощувахме (кой в хижата, кой на поляната на спален чувал). На следващия ден заедно се качихме до Гоцев връх и слязохме до хижа „Извора“, където всички се натоварихме в колата и нашите приятели ни закараха до София.

Ако имаш още въпроси – задавай ги.

Успех!



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Сеп 08, 2021 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Хижата до х. Пирин се казва Трите реки. Запази си там нощувка, ще останеш доволен. Предлагат и вкусна храна. Препоръчвам с 2 ръце.

Рибни езера - Предел ще ти дойде прекалено много. Аз лично го направих в 2 отделни дни.

Хубаво е предварително да прозвъниш хижите. Успех!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Сеп 08, 2021 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Re: Е4 Есен 2021 Отговорете с цитат
Здравей Smile Минах Е4 преди месец и по въпросите ти :

1.Кучета- над Клисура посока Ловна, преди Капатник имаше стада, долината на Демиркапийска река, около Ореляк имаше стада.
Мечки- Южен Пирин-след Попови ливади...евентуално..хахах..вдигаш шум и няма проблем

2.Хижите, както са ти писали- по големите такива сигурно всичко ще е ок, но предвид че си Октомври-в делничните дни не е лошо според мен да си ги прозвъниш предварително Smile Хижа Три реки да ти е целта в края на текущия ден. Много готини хора и вкусотия Smile

3. Сещам се присъединяване на Предела/Яворов и съответно с рейсове нещо от Гоце Делчев до Предела или Пирин Голф, ако там е оставена колата- това за Пирин. Може и колата на хижа Вихрен и после с транспорт до Банско и маршрутка/такси до хижата пак. За Славянка -колата в Парил, до хижата казаха че е 40-50 мин пеша, до върха и се връщате пак в Парил.

Относно дните, според мен за всеки си е различно темпото и усещането на прехода. Но ти си по общия план и би трябвало да си ок.

Рибни-Предел го направих и аз, като предния ден беше Рилски-Рибни. Бях понатоварен, но ОК като цяло. Само до Македония лично ми идваше малко.
От Драгалевци до Клисура с колело минах. Ако караш и имаш кой да ти го вземе на Клисура горещо препоръчвам. Верила се минава за 2 часа Wink

Успех Smile и сгодно време Smile
Сря Сеп 08, 2021 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Toudi



Регистриран на: 16 Юли 2021
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за бързите отговори. Някакви препопъръки за нощувка в Мелник. Искам да посетя мелнишките пирамида и може би роженския манастир.
Вто Сеп 21, 2021 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Там изборът е огромен. Можеш и в движение през букинг непосредствено преди да стигнеш. Със сигурност няма да останеш на улицата.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Сеп 21, 2021 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
herb



Регистриран на: 14 Окт 2019
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
И аз миналата година ходих до Мелник след Е4. Малко след Извора ме качи един човек на стоп и се отклони малко от пътя си, за да ме остави на 2км от градчето.
Търсих нещо по-евтинджоско и отседнах в Узуновата къща - самата къща е огромна, стара и много интересна, иначе нито е луксозно, нито е мизерно - легло, чисти завивки, баня. Мисля че ми взеха около 30лв за един човек в двойна стая.
Като кръгов маршрут може да се направи Мелник-Роженски манастир-Златолист-Мелник, по спомен беше около 25км. Ходих да видя и тунела към Любовище. Разходих се и до църквата над Мелник - много красиви гледки.
Сря Сеп 22, 2021 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov