ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа Чумерна?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Хижа Чумерна?
Автор Съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Хижа Чумерна? Отговорете с цитат
Някой да е ходил там наскоро? Как са условията в хижата и пътеката от прохода Твърдица-Елена?

Моля ако някой знае да каже.
Сря Юни 23, 2010 8:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Инфо. Отговорете с цитат
Здравейте!
На х."Чумерна" не съм бил от преди 7-8години. И тъйкато забелязах, че въпроса ви стои без отговор дълго време свързах се с някои от моите стари приятели планинари в родината. Ето ви най-прясна инф.ро въпроса:
Пътеката е в отлично състояни, като разбира се има два основни вариянта да стигнете до х."Чумерна"от прохода Твърдица-Елена:
1.Неросредственно от най -високата точка на прохода поемате по шосето за Шишкинград в източна посока . Само след няколко минутки пътеката се отделя от северната час на шосето в неросредственна близост до стария горски дом и с леко изкачване се отправя на изток(този вариянт е за предрочитане)Добре маркирана и очертана тя ще ви изведе до хижата за около 1-1,5 часа.
2.По същото това шосе(за Шишкинград) след около час и 30-40мин. на север от него се отделя горски път също маркиран водещ дирекно до хижата, но зада се избекне ходене по асфалта предрочитан си остава първият вариянт( а и по живописен е)
Казват, че и хижата след дълги години е "попаднала"най-накрая на хижар.
Млад човек от Елена,който е дал нов облик на хижата и месноста около нея.
Казва се Георги,за по подробна инф.може да се свържите с него на тел№ 089 669 3176.
Желая ви приятен излет!
Бъдете здрави!


Последната промяна е направена от Балкана на Пет Юли 02, 2010 12:26 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юни 28, 2010 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
Сърдечни благодарности, вече се бях отчаял.
Всъщност аз се свързах с хижаря и бях готов да тръгвам без инфо но за миналия уикенд ми каза, че щяло да има някакво колоездачно състезание там и затова било пълно. Но някой следващ уикенд - да, със сигурност!

Още веднъж 10х!
Вто Юни 29, 2010 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril



Регистриран на: 23 Авг 2010
Мнения: 2

Мнение Там има и бунгала Отговорете с цитат
Там има и бунгала и условията са добри.Имат и Механичка.
Там собствениците са млади хора.
Пон Авг 23, 2010 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril



Регистриран на: 23 Авг 2010
Мнения: 2

Мнение Там има и бунгала Отговорете с цитат
http://www.chumerna.com/ разгледай и ще се убедиш
Пон Авг 23, 2010 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
turist varna15



Регистриран на: 20 Окт 2010
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Аз карам ски и много ми хареса това местенце че има ски писта и е закътано. Има две хижи на които хижарите са добри хора винаги ще помогнат,условията са добри и на бунгалата
и на хижата .
мнение: На мен ми допаднаха повече бунгалата пистата ми е на една крачка . Там приготвянето на храната малко по бавно стана но се почуствах по добре.



за евтина дистинация става
оценката ми е 5 + заради пистата

_________________
turist varna
Сря Окт 20, 2010 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kkr



Регистриран на: 24 Юли 2010
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Миналата седмица ходих в ония край. Нощувах в х. Хайдушка песен, малко под х. Чумерна и Букувец. Изключително чиста, нова и много поддържана хижа. Направо си беше луксозна. Хижарите са невероятни хора, сърцати и отзивчиви. Абе въобще нямам думи да изкажа възхищението си.
По нищо не личеше, че се намираш в българска хижа и отношението, отношение и условията условия. Много висок стандарт поддържат.
За природата няма да говоря, там винаги е било красиво.
Чет Окт 21, 2010 12:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov