ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимно ходене до Страшното езеро - 12 Януари 2008
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Зимно ходене до Страшното езеро - 12 Януари 2008
Автор Съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Витамин Б - често този витамин е на квадрат; или вит.Б ++

Бира - бре брато.. Very Happy

Бира и Боб.../ в хижите боба е на почит../ Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пет Май 09, 2008 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
ааа така ли било. витамин Б - хаха супер. боба си е супер. е ама много е велик тоя дидо щом го надушва витамина в мъглата. добре де - дидо дай да минем тоя траверс целия от купените до елени връх - е снега се стопи вече почти.
Пет Май 09, 2008 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Мани бе човек, шубе ме е Laughing Сняг има там още не е като да се е стопил. А и Рила не ми е планината на мене ...
Пет Май 09, 2008 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
eee аз ще си ходя сам тогава - тоя траверс ми е мечта отдавна така че сега му дойде времето живи и здрави. е нема да драпам в снега все пак - юни чак по слънчево, по сухичко.
Съб Май 10, 2008 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение Отговорете с цитат
Много як маршрут . Правил съм го и аз
Пет Яну 16, 2009 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Бих искал да попитам, през зимата има ли някаква по-сериозна лавинна опасност по маршрута от х. Мальовица-Страшното езеро - вр. Попова капа - заслон Кобилине бранище и изобщо как е този маршрут през зимата. До Страшното езеро до колкото разбирам няма проблеми ... Все съм си мислил, че по Раждавишкия рид могат да пада лавини...
Пон Дек 13, 2010 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Мавруд написа:
Бих искал да попитам, през зимата има ли някаква по-сериозна лавинна опасност по маршрута от х. Мальовица-Страшното езеро - вр. Попова капа - заслон Кобилине бранище и изобщо как е този маршрут през зимата. До Страшното езеро до колкото разбирам няма проблеми ... Все съм си мислил, че по Раждавишкия рид могат да пада лавини...

Целият маршрут е със зимна колова азимутна маркировка.
http://www.bgmountains.bglink.net/CPS.html#3.1.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Дек 13, 2010 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Да, знам. Минавал съм го многократно, но не и в средата на зимата...И затова се чудя какво е мнението на хора, които са го минавали - дали са виждали изобщо там лавини...
Пон Дек 13, 2010 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лятото като ходих през х. Мальовица се оглеждах за колци и май половината ги нямаше или просто бяха доста на рядко. Предполагам, че през Йончево езеро е по-безопасно да се мине Question
Съб Дек 18, 2010 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
От Йончевото (Свинското) езеро към Страшното езеро и заслона НЯМА зимна маркировка. Може да се хване ридът западно от Йончевото и да се тръгне на юг към Страшното (подсича го лятната пътека - синя боя). Тоя рид обаче свършва с доста стръмно чело в едно дере, разклонение на Горна Прека река. Насреща през дерето (на юг) иде Страшното езеро. Самото дере обаче е с много стръмни скатове отвсякъде и всеки улей наоколо е потенциално лавиноопасен. Минаването оттам е добре да се прави само от хора, дето имат доста опит в зимните преходи.

Ето го въпросното дере:



_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Дек 18, 2010 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
Съгласен съм и аз. Зимата си е по-добре от х. Мальовица. Това въпросното дере видяхме зор даже при много малко сняг през пролетта, а насред зима не си представям как се минава...
Съб Дек 18, 2010 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
иска ми се тази зима да нощувам горе на езерото, но всичките ми инстинкти за самосъхранение се чудят на началната част на маршрута - от хижата до след първото изкачване, много лавниоопасно местенце ми изглежда този склон Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

знам, че при доста сняг няма проблем да се мине по пистата горе още от ЦПЩ и там по Ръждавица да стигна до пътеката, така избягвайки тази лавиноопасната част. сигурно ще деба такива условия.

жалко, че снимките ри 2008-ма не се показват Sad
Пон Сеп 27, 2021 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Да, нямаш проблеми.
Пон Сеп 27, 2021 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Отговорете с цитат
raskoll,

При зимен преход от х. Мальовица до Страшното Езеро, лавиноопасен е (почти) целият маршрут. Това не означава, че не трябва да се ходи, просто е важна добра преценка на времето, снега, моментните условия. Само един пример - в деня Х сутринта снегът по западния склон на Ръждавица може да бъде набит и стабилен като бетон, но следобед когато излезеш на Прекоречкия циркус нещо може да се изсипе от Ловница, след като го е греело слънцето няколко часа. Хипотези, ама е добре да се познават.

_________________
Never Stop Exploring
Пон Окт 04, 2021 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
raskoll написа:
...
жалко, че снимките ри 2008-ма не се показват Sad


Оправих моите, за другите май няма надежда...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Окт 04, 2021 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov