ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До връх Ботев
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
До връх Ботев
Автор Съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
От север най-лесно и щадящо е от паркинга на хижата в м. Мазането по зимната пътека до ПСС под х. Плевен. С деца се стига за 2 часа. Лятната пътека (тази, която е като стълби в самото начало, в дясно) е доста стръмна и ходенето е бая изморително. От х. Плевен до вр. Ботев по лятната пътека е най-леко и за 3-4 часа сте горе. Вариант е с нощувка на х. Плевен, засл. Ботев или туристическата спалня на върха.

Най-бърз е маршрутът от паркинга на хижата в м. Мазането на ляво през моста, после през Купата, но в никакъв случай не е за възрастен човек.



Ето това е отговор! Намеренията ни са с две нощувки на хижа Плевен да качим връх Ботев, като възрастният турист ще остане на хижата и ще бере гъби. Благодаря!
Сря Юли 28, 2021 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2273

Мнение Отговорете с цитат
panzer6 написа:
Svetlix написа:
От север най-лесно и щадящо е от паркинга на хижата в м. Мазането по зимната пътека до ПСС под х. Плевен. С деца се стига за 2 часа. Лятната пътека (тази, която е като стълби в самото начало, в дясно) е доста стръмна и ходенето е бая изморително. От х. Плевен до вр. Ботев по лятната пътека е най-леко и за 3-4 часа сте горе. Вариант е с нощувка на х. Плевен, засл. Ботев или туристическата спалня на върха.

Най-бърз е маршрутът от паркинга на хижата в м. Мазането на ляво през моста, после през Купата, но в никакъв случай не е за възрастен човек.



Ето това е отговор! Намеренията ни са с две нощувки на хижа Плевен да качим връх Ботев, като възрастният турист ще остане на хижата и ще бере гъби. Благодаря!


Че то има ли гъби в тоя мор ? Дъжд не е падал не знам от кога. Аз съм по беклемето в момента и една жена ми каза, че заради тая жега и безводие има доста по-малко боровинки, освен това са станали и по-рано пак заради жегата.

П.С - тръгнете към Ботев към 4-5 часа най-късно, много топло е . Аз сутринта излязох малко до дерменка, то е ниско там, обаче още в 7.30 като изгрея слънцето, започна да става ад. А следващите дни дори ще е по зле.
Сря Юли 28, 2021 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
panzer6 написа:
Svetlix написа:
От север най-лесно и щадящо е от паркинга на хижата в м. Мазането по зимната пътека до ПСС под х. Плевен. С деца се стига за 2 часа. Лятната пътека (тази, която е като стълби в самото начало, в дясно) е доста стръмна и ходенето е бая изморително. От х. Плевен до вр. Ботев по лятната пътека е най-леко и за 3-4 часа сте горе. Вариант е с нощувка на х. Плевен, засл. Ботев или туристическата спалня на върха.

Най-бърз е маршрутът от паркинга на хижата в м. Мазането на ляво през моста, после през Купата, но в никакъв случай не е за възрастен човек.



Ето това е отговор! Намеренията ни са с две нощувки на хижа Плевен да качим връх Ботев, като възрастният турист ще остане на хижата и ще бере гъби. Благодаря!


Че то има ли гъби в тоя мор ? Дъжд не е падал не знам от кога. Аз съм по беклемето в момента и една жена ми каза, че заради тая жега и безводие има доста по-малко боровинки, освен това са станали и по-рано пак заради жегата.

П.С - тръгнете към Ботев към 4-5 часа най-късно, много топло е . Аз сутринта излязох малко до дерменка, то е ниско там, обаче още в 7.30 като изгрея слънцето, започна да става ад. А следващите дни дори ще е по зле.



Благодаря за съвета!Мислим да направим изкачването в началото на септември - дотогава трябва да е разхладило.
Сря Юли 28, 2021 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Че то има ли гъби в тоя мор?

Северната част на Скакавишкия рид е пълна с горски ягоди. Станали са до около 1400 m н.в., по-нагоре все още зреят. Малините -- също. Гъбите са представени най-вече от зелени мухоморки. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Юли 28, 2021 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2273

Мнение Отговорете с цитат
panzer6 написа:
kaloyanv написа:
panzer6 написа:
Svetlix написа:
От север най-лесно и щадящо е от паркинга на хижата в м. Мазането по зимната пътека до ПСС под х. Плевен. С деца се стига за 2 часа. Лятната пътека (тази, която е като стълби в самото начало, в дясно) е доста стръмна и ходенето е бая изморително. От х. Плевен до вр. Ботев по лятната пътека е най-леко и за 3-4 часа сте горе. Вариант е с нощувка на х. Плевен, засл. Ботев или туристическата спалня на върха.

Най-бърз е маршрутът от паркинга на хижата в м. Мазането на ляво през моста, после през Купата, но в никакъв случай не е за възрастен човек.



Ето това е отговор! Намеренията ни са с две нощувки на хижа Плевен да качим връх Ботев, като възрастният турист ще остане на хижата и ще бере гъби. Благодаря!


Че то има ли гъби в тоя мор ? Дъжд не е падал не знам от кога. Аз съм по беклемето в момента и една жена ми каза, че заради тая жега и безводие има доста по-малко боровинки, освен това са станали и по-рано пак заради жегата.

П.С - тръгнете към Ботев към 4-5 часа най-късно, много топло е . Аз сутринта излязох малко до дерменка, то е ниско там, обаче още в 7.30 като изгрея слънцето, започна да става ад. А следващите дни дори ще е по зле.


Благодаря за съвета!Мислим да направим изкачването в началото на септември - дотогава трябва да е разхладило.


Ооо, тогава ще е супер Smile Приятно изкарване.
Сря Юли 28, 2021 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Сега се сетих-някой може ли да каже как се използва товарният лифт до хижа Плевен?
Сря Юли 28, 2021 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2273

Мнение Отговорете с цитат
panzer6 написа:
Сега се сетих-някой може ли да каже как се използва товарният лифт до хижа Плевен?


Може би никак. Откакто дойдоха новите хижари и хижата съвсем стана на кръчма, лифтовете съоръщения са изцяло занемарени. Специално за товарния , не знам дали го поддържат, но малко ме съмнява.
Сря Юли 28, 2021 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Откакто дойдоха новите хижари и хижата съвсем стана на кръчма, лифтовете съоръщения са изцяло занемарени. Специално за товарния , не знам дали го поддържат, но малко ме съмнява.

Знам, че по времето на новите хижари бе качен роял на хижата именно с товарния лифт. Милен Неделчев би могъл да разкаже повече. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Юли 28, 2021 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 815
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Човекът, които събира парички на паркинга ще каже. Но мисля, че последно като бяхме на вр. Ботев не работеше.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Сря Юли 28, 2021 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3045

Мнение Отговорете с цитат
работи си, че инак как ще качват багаж?
Сря Юли 28, 2021 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 815
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Работи. Вчера ми потвърдиха.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Авг 02, 2021 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Някакви координати на хижата и лифта?
Пон Авг 02, 2021 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3045

Мнение Отговорете с цитат
panzer6 написа:
Някакви координати на хижата и лифта?

+359 88 953 2407 имам данни че е на хижеря, а "лифта" - ами като идеш там, ако има пазач на паркинга, ще ти натовари багажа и той ще има грижата, ако не, пеш с багажа...
Едно време "координатите" на лифта бяха едно дебело криво дърво- натоварваш багажа в кофата, ако е спусната, и биеш маймунски с дървото по въжето, барем горе те чуят...
Пон Авг 02, 2021 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
autopilot



Регистриран на: 06 Сеп 2021
Мнения: 8
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, нямам много опит със Стара планина, но в събота направихме маршрута: кв.Видима-Мазането(паркинг)-по пътя за водните дупки-по маркировките на кабела към Купата-подбилна лятна пътека-Ливадката-връх Ботев-подбилна пътека-пистата над хижата-хижа Плевен-по парапетите(лятна пътека) пак Мазането. Добър еднодневен преход с доволно почивки за снимки около 10 часа с хапване набързо на хижата. Определено маршрута през Купата наречен кабела е доста пряк и се радвам че избрахме него, наклона е голям, но нищо страшно, защото големия зор е не повече от 2км и при нормална физическа подготовка за маршрут изкачване е идеален. През Плевен ми се видя голямо околовръстно обикаляне, което пък е приятно за спускане.
Вто Сеп 28, 2021 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2273

Мнение Отговорете с цитат
Най-накрая сварих да се кача до Ботев тази година. Плановете бяха идеални, да тръгна в 4.30 от Плевен и 12.00 часа да съм вече на масата вкъщи с ледена ракийка .. Ее не стана баш така както мислех, прибрах се в 12.30 и ракията вече беше свършила .. Smile Иначе се помотах сутринта че нещо не спах добре и не ми се ставаше много много, после пък спирах на 2 места да си взимам кафе. Добре че във Видима има един кафе автомат ..
Значииии, май след 6.30 тръгнах от мазането в крайна сметка .. Валяло е предния ден и все още беше леко мокро, обаче много топло, заради влагата ли беше, хем сравнително рано, хем топло. Пръснах се против комари още на тръгване и повече не съм спирал, докато не излязох на билото, понеже един рояк комари, постоянно ми беше съпровод, барабар с разни други мухи и комари.
Карах до направо през Купата и направо уж за по бързо, но се доклатих чак след 2 часа и половина.
Всъщност не е толкова зле, явно съм се възтановил след ковида вече, обаче пък липса на време за трениране и ходене си оказва влиянието ..
Днес може би за първи път се качвам в толкова хубаво време на Ботев, нито вятър нито мъгла и облаци, по къси гащи и тениска през цялото време . . Обаче като започнах да слизам около 9 сутринта, явно изпаренията се вдигнаха и се затапи горе , а пък те хората тъкмо тръгваха да качват върха.

Какво друго да кажа освен че събота целия паркинг и долните и горния се напълват, затова че по-добре в петък да се качва, който има желание и пак май има много хора. Нагоре все още няма животни качени, само покрай заслон Ботев има повече коне от миналата година. Дали пък не отиват за изхранването на гостите ? Smile Нямам идея ..

Другия път няма да е лошо да хапна нещо , или поне да си взема нещо, освен водата. А и още по-добре ще е да сваля някое килце, да мога да се търкалям малко по-добре Smile
Съб Юни 04, 2022 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Страница 7 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov