ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Олимп - Платото на музите
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Предишната тема
Следващата тема
Олимп - Платото на музите
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Няма опашка на Кулата, ако носиш нужните документи минаваш за 15 мин в която и да е посока.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Окт 01, 2021 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Тази неделя ще отскоча до Вихрен. Да видя дали не е порастнал с 3 метра, че да не се налага да катеря Митикас Wink
Пет Окт 01, 2021 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
aliosha77 написа:
Тази неделя ще отскоча до Вихрен. Да видя дали не е порастнал с 3 метра, че да не се налага да катеря Митикас Wink


Събота вечер и аз ще съм на хижата.
Пет Окт 01, 2021 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Монблан пък се е смалил с един метър, та има надежда Мусала да спадне под Митикас Very Happy . Допуснах грешка в напътствията: връхчето Скала е точно на прелеза към Митикас. Имах пред вид Сколио, който е съвсем наблизо и от него има чудесна гледка към Митикас и Стефани (прекалено зловещ за нас връх!). Отново ще ти кажа, че по най-популярния маршрут няма никакви опасности, особено с въжето. Смъртните случаи са главно в околностите на върха (например Стефани) или по улея на слизане от Митикас - слизане, което и аз не ти препоръчвам. Живот и здраве догодина, но отсега имам две питания, които важат и за други пътешественици. По пътеката от Приония (може би на височина 1400) има едно мяста за почивка, което на картата е означено с чешма. Аз не видях чешма, но после на снимката видях черен маркуч. И за четвърти път нямаше да го видя, ако не бях снимал конете:



Нищо чудно в края на сезона, когато бяхме там, водата вече да е пресъхнала. Ще се радвам да видя снимка на съоръжението. Отново питам и за едно странично отклонение някъде на 1600, където преспахме:



Яд ме е, че не съм снимал табелата отблизо, а и нея съм забелязал на снимката. Къде ли води пътеката? На картата я няма.
Пет Окт 01, 2021 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Събота вечер и аз ще съм на хижата.


Ами аз няма да нощувам. Направо оттук - от Пловдив, 3 часа път до хижата и оттам нагоре през северния ръб, после слизане от южната страна и следобед - обратно към Пловдив Wink
Правя ги малко "спринтово" нещата, ама няма начин, имам само един свободен ден... А ще съм и с дъщерята, тя на другия ден е на училище.
Пет Окт 01, 2021 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Ами супер, малко ще е хладно неделя сутрин, -3 4 градуса там, ама времето ще е стабилно. Приятно прекарване , може и да се засечем, нейде сутринта по баира. Но ние ще завиваме към кутело към църна могила.
Пет Окт 01, 2021 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
...Отново питам и за едно странично отклонение някъде на 1600, където преспахме:



Яд ме е, че не съм снимал табелата отблизо, а и нея съм забелязал на снимката. Къде ли води пътеката? На картата я няма.



Владо, ако отклонението е надясно и на изток от основната Прионска-Трионска пътека, която върви на запад, то това е тъкмо коментираната подсичаща към Петроструга.

Височината е 1700 обаче, не 1600 (можеш да насложиш руското топо за височинни хоризонтали):
https://kade.si/#osm=19/2491404.1/4877965.27/0

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Окт 02, 2021 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
aliosha77 написа:
kaloyanv написа:
Събота вечер и аз ще съм на хижата.


Ами аз няма да нощувам. Направо оттук - от Пловдив, 3 часа път до хижата и оттам нагоре през северния ръб, после слизане от южната страна и следобед - обратно към Пловдив Wink
Правя ги малко "спринтово" нещата, ама няма начин, имам само един свободен ден... А ще съм и с дъщерята, тя на другия ден е на училище.


Вас ли настигнахме горе на джамджиеви сутринта точно преди слизането в казана? Две момчета и едно момиче? Ние минахме отгоре затова че не можах да видя добре.
Нед Окт 03, 2021 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
aliosha77 написа:
kaloyanv написа:
Събота вечер и аз ще съм на хижата.


Ами аз няма да нощувам. Направо оттук - от Пловдив, 3 часа път до хижата и оттам нагоре през северния ръб, после слизане от южната страна и следобед - обратно към Пловдив Wink
Правя ги малко "спринтово" нещата, ама няма начин, имам само един свободен ден... А ще съм и с дъщерята, тя на другия ден е на училище.


Вас ли настигнахме горе на джамджиеви сутринта точно преди слизането в казана? Две момчета и едно момиче? Ние минахме отгоре затова че не можах да видя добре.


Не, не... Бяхме само аз и дъщерята. На завоя на Джамджиевия ръб, преди да се свие към Казана, бяхме някъде към 10:30.
Пон Окт 04, 2021 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
vladofff ти където подтичваш по такъв терен някои други пълзим.

aliosha77, на Митикас ходихме голяма група 30 човека, 2-3 се отказаха на Скала, другите го преминаха успешно, слязохме по 'стръмния улей", който се казва Локи. Там се слиза "по дупе" на много участъци, но "бавно и с разбиране" става.
Щом имаш лек страх от височини, ако отидеш на Платото на музите и погледнеш стената на Стефани / Трона на Зевс/ още повече ще се разколебаеш.
Има неписано правило, че стръмните участъци отдалеч изглеждат още по-стръмни и страшни. Качвай се стандартно през Скала, не трябва да гледаш настрани и надолу и да си мислиш "ами ако падна". Това важи за всякакви въздушни участъци из планините. Съсредоточаваш си погледа на метър пред тебе, на пътеката, и игнорираш периферното зрение към наклоните настрани. Няма и да се обръщаш назад, гледаш склона, който е пред теб и пред носа ти и виждаш, че има къде да се стъпва.
Минаването на Кончето ще ти се отрази много добре, като подготовка, после можеш да продължиш по билото през трите коти на Баюви дупки, Разложки Суходол, Суходолски превал и да слезеш към хижа Яворов.
Карай нешата стъпка по стъпка - северно нагоре и надолу по пътеката от Премката към Вихрен, Кончето, Баюви дупки, мини БАК - Ловница _Купените в Рила и догодина в края на юни или юли ще се изкевиш на Митикас. Защо трябва да отиваш там неуверен и със страхове, в планината се ходи за удоволствие.
Пет Окт 15, 2021 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Щом имаш лек страх от височини, ако отидеш на Платото на музите и погледнеш стената на Стефани / Трона на Зевс/ още повече ще се разколебаеш.


Това са много ценни съвети, благодаря ти! Smile
Съб Окт 16, 2021 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov