ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
История, произход на българите, християнство
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 18, 19, 20  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
История, произход на българите, християнство
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:

И нещо повече, ама разбира се, че сме индиЯнци. Не ни ли личи, а се погледнете в огледалото....


И аз добих такова впечатление - щом Винету ни управлява, какви да сме? Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 24, 2020 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
И аз добих такова впечатление - щом Винету ни управлява, какви да сме? Wink

Абе из устата ми беше, и тъкмо да се допълня и вече си ме изпреварил..
Има едно златно стихотворение по тая тема, на г-н pasi от форума на в-к Сега, не мога да не я цитирам тая класика:

Гербер цъфна на балкона,
светлина и цвят струи.
„Ало Ваньо...”, в телефона,
„Мишо- бирата спаси!”

„Ало Ваньо...”, Се - Ре-Се-то,
властно някак си звучи.
Eс- ем -ес със Е- ге- не-то:
„Вучката ми запази!”

Се-ре -се-та от амвона,
бързо страстно се четат.
Закачени на пирона
докторски съдби висят.

Цяла нощ с Емо Фаса,
бридж-белот каре плющи.
Сутрин, да изпълни баса
авион, мачле, мечти...

Спортни зали, магистрали,
трикольор навред се рей!
И калинките запяли:
„Хей, живот здравей, здравей...”

А Станишев е виновен.
Туй е ясно, то се знай.
Дълг народен и синовен,
герберът гради до май.

Днес Монтана, утре в Плевен,
правна школа се роди.
Власт съдебна и удобна,
прокурор си назначи.

Конституция, закони...
Битка, само за „ВЕРТУ”!
Власт по къси панталони
и в ръка със „Винету”.
Пон Авг 24, 2020 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Влади, аз те съветвам да си читеш историата както и досега... това е важно и необходимо.
Пон Авг 24, 2020 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Каквото и да ти говорят, става дума за пари....

https://iskamdaznam.com/bukvata-na-sma-rtta-v-obichaya-sati/
Пет Окт 16, 2020 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Влади, изчетох ти коментара и не отворих линка, а отговорът ми е: големи глупости.
Значи според теб рей коментира във орума за мангизи? Брей брей.
Пет Окт 16, 2020 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Влади, изчетох ти коментара и не отворих линка, а отговорът ми е: големи глупости.
Значи според теб рей коментира във орума за мангизи? Брей брей.

Ами то затова имаше приложен линк, да го бе прочел. Или май, как беше оная история, чукча писател, чукча не читател...
Пет Окт 16, 2020 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Така е. Кефи ме да правя коментари, а не чуздите да зачитам. Кефи ме и да си зачитам стократно без майтап своите коментари. Не зная защо. Но за тебе щях да напрая исключение, ала самиа линк започваше отначало с искамдазная... е, аз не искам.

PS: Сякаш това мое нежелание се споделя и от останалите съфорумци, които старателно избягват участието си в тази тема, но затова пък са особено словоохотливи за всякакви глупости. Макар че едно дразнещо тролче ми нашепва, че те я избягват не поради това, ами първо, поради високомерие, резултат от това че се имат за много умни и знаещи (което е добре - кеф ми е някой да ме разсмива с арогантната си глупости) и второ, поради това, че я смятат за несвързана с планинарството. А може би, и трето, поради това че се имат за много заети... щото хабер си нямат кво е заетост. А бе, неслучайно е казано, че който не се е смял, все едно не е ебал. Тва рей го казва де, а не някой индивидуален или народен авторитет.
Пет Окт 16, 2020 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Да попитам някой по-осведомен, има ли някъде някакво правило, на новобългарски или на старобългарски, при превод на чужди имена, обикновено средновековно латински, окончанията да са все "й". Например един славен гражданин на Силистра, известен като Flavius Aëtius е транслитериран като ФлавиЙ АециЙ. Друг един, родом от Сапарева Баня, се именувал Βελισάριος или Belisarius, пък по нашенски станал ВелизариЙ. Има и много други/Прокопий, Инокентий, Пазваний, Методий/, чет нямат, и все на Й завършват...
Чет Ное 11, 2021 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гроздан Николов



Регистриран на: 26 Яну 2021
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Да попитам някой по-осведомен, има ли някъде някакво правило, на новобългарски или на старобългарски, при превод на чужди имена, обикновено средновековно латински, окончанията да са все "й". Например един славен гражданин на Силистра, известен като Flavius Aëtius е транслитериран като ФлавиЙ АециЙ. Друг един, родом от Сапарева Баня, се именувал Βελισάριος или Belisarius, пък по нашенски станал ВелизариЙ. Има и много други/Прокопий, Инокентий, Пазваний, Методий/, чет нямат, и все на Й завършват...


Липсва ти реЙ Могъщи, Всемогъщи ! .. И на мен ми липсва отдавна,признавам си без бой ! Wink деН през ден ,седмица през седмица се чудя какво стана с тоз' благ другар.. ,а и малко се притеснявам - дали "градушка го удари,или порой го мътен влече.." .., оф,това май беше друго... - и аз се притеснявам ковид ли го 'фана , ваксина ли..,или просто е в уникално як запой , който не желае да сподели с близките си и малко по-далечни съОрумци (както би се изразил Лъчко Smile ) ЗДРАВЕ ДА Е !
Чет Ное 11, 2021 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Да попитам някой по-осведомен, има ли някъде някакво правило, на новобългарски или на старобългарски, при превод на чужди имена, обикновено средновековно латински, окончанията да са все "й". Например един славен гражданин на Силистра, известен като Flavius Aëtius е транслитериран като ФлавиЙ АециЙ. Друг един, родом от Сапарева Баня, се именувал Βελισάριος или Belisarius, пък по нашенски станал ВелизариЙ. Има и много други/Прокопий, Инокентий, Пазваний, Методий/, чет нямат, и все на Й завършват...


Разгеле, ето от къде идвали бактериЙ, батериЙ и много други подобни! Tooth

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Ное 12, 2021 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Америка, Христос и ...ПУЯЦИТЕ Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
...
... рисунка на Исус Христос сред индианците в неговата книга на мормоните.

Стефане, понякога правиш невероятни пробиви. Както писах неотдавна, някъде попаднах на писаници, че култът към Христос всъщност е леко пипнат култ към Дионис. А Диониса си е тракийско божество, цар, господар, гъзар и т.н.
... и сега кулминацията - какво е общото между Христа бога наш и мириканците?
Търсенето на отговор преминава през ... ЕГИПЕТ, но само като междинно звено и завършва с .........ПУЯЦИТЕ,
според научната творба на проф. Димитър Нанкинов, орнитолог, д-р на биологическите науки:
https://eklekti.com/%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%BC/
Сря Фев 09, 2022 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Катерина Венедикова "Историята на Караман" Отговорете с цитат
И нали наскоро се чудехме отде се бе пръкнало кучешкото име Караман и какво е то по природа и зверска същност:
https://ansya.ru/health/katerina-venedikova-istoriyata-na-karaman/pg-1.html
Сря Фев 09, 2022 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Vladofff, а чувал ли си за най-новата теория, че след като основали царството в Египет и утвърдили там култа към Слънцето, траките решили да тръгнат на изток, за да видят откъде изгрява Слънцето. Пътували, пътували, минали през Беринговия проток и населили Америка. Та индианците всъщност са траки! После им станало мъчно за своите роднини и решили да преплуват Атлантическия океан за 10 дена, за да им отидат на гости. Но ходи ли се на гости с празни ръце – не, затова взели със себе си малко пуйки и царевица. По пътя ги застигнала буря, която разляла боята, с която боядисвали корабите, върху яйцата на пуйките и яйцата се оцветили – оттам произлиза обичаят да се боядисват яйца на Великден. Накрая пристигнали благополучно, прегърнали се със своите роднини и три дни яли, пили и се веселили! Smile



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Фев 09, 2022 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Vladofff, а чувал ли си за най-новата теория...

Ама аз съм съвсем сериозен. Чувал съм естествено. А ти знаеш, че инкския шеф Пачо Кютек, направил си вила високо в планините, на Мачу Пичку, имал и колесница с пернишка регистрация.
А цитат от работите на Ганча Ценов, че по негово време имало предположения, че българите имат общо и с , цитирам, "австралийските диваци"? Както й че на едно място в Австралия има пещера МагуАРр, и за нея се ширят същите легенди, като нашата пещера МагуРА. А там пък какви кокалчета са намериле, пред тях и пуешките, с които цяр Монката закусвал в Преслав, бледнеят...
Сря Фев 09, 2022 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Майтапи си правите вие! Кокалчета, мисирки, боб-фасул... Аз да взема да ви разказвам за прабългарската математика, дето е хиляда години преди Питагор и два пъти по толкова преди Египет и Вавилон... На правоъгълни триъгълници ще станете!
Чет Фев 10, 2022 12:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 18, 19, 20  Следваща
Страница 15 от 20

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov