ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на газов котлон.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на газов котлон.
Автор Съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
elichka1989s, идентични са, а за предназначението, което си намислила, ще ти свършат работа и двата. Ако купиш пингвинчето, ще ти останат левчета и за бутилка Smile
Пон Май 25, 2020 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
elichka1989s написа:
Здравейте Smile

За пръв път ще си купувам газово котлонче и ще се радвам на малко насоки от по-разбиращите.
Ще се ползва на къмпинг лятото, основно за кафе и претопляне на храна, по-рядко за готвене.
Като за начало съм хвърлила око на тези два бюджетни модела със сходни параметри:

https://tashev.bg/store/bg/gazov-kotlon-vango-compact-1005
https://www.yako.bg/%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%BE%D0%BD-pinguin-hiker.html


Кой от двата модела бихте препоръчали? Някой ако има преки наблюдения, моля да сподели.

Благодаря Smile

Както е казал Румен Радев-идентични са. Даже Пингвинът е малко по-лек, по-евтин. А такова Ванго имаше един приятел и имаше проблеми със запалването. Беше малко ту пали, ту не, но може просто той да е случил на понеделнишка изработка.
Вто Май 26, 2020 12:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elichka1989s



Регистриран на: 04 Яну 2017
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много за съветите. Явно ще се насоча към Пингвина.
Вто Май 26, 2020 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Напоследък и аз се замислям за газов котлон и си харесах същия pinguin hiker от линка по-горе. Цената също ме устройва, но не е проблем да взема и по-скъп модел. Общо взето приемам всякакви препоръки. За момента смятам да го използвам със стандартен комплект алуминиева тенджера с тиганче от Декатлон и канче 555 0.5л.
Съб Дек 19, 2020 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
градско чедо



Регистриран на: 10 Мар 2019
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. И аз имам нужда от съвети. Ще си купувам газово котлонче за като водя жената на къмпинг/пикник. Вероятно ще го използваме най-вече да чукнем в тиганчето едни яйца с бекон и да сварим едно кафе. Колебая се между PINGUIN CAMPER и Декатлонски TREK 100 COMPACT FORCLAZ, но приятели ми препоръчват и Outwell Gas Burner Appetizer който е съвсем различен то това, което си представях. Предпочитам котлончето да има вградено пиезо запалване, затова и съм се насочил към споменатите модели. Ще се радвам на мнения за изброените, но бих разгледал и други предложения. Благодаря.

_________________
HIKE MORE. WORRY LESS.
Сря Апр 07, 2021 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Бих се въздържал от екстрата "Пиезо", ползвал съм, след време се прецаква, а ти разчиташ на него. Просто от дългото ползване се нагрява доста и се разтапят/разкапват пластмасовите джаджи на пиезото. Пък както ще го ползвате на къмпинг, не на планина, ще има едно готвене Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy доста по- бързо ще се изцака пиезото.
Според мен Пинго е по- добрият избор : по- компактен, по- мощен , че и по евтин Very Happy Very Happy
Но гледай да е без пиезо.... ако държиш много на пиезото вземи си със кво пък толкова 29,00лв. е все пак не е 200
Сря Апр 07, 2021 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shaggy86



Регистриран на: 12 Фев 2017
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Пиезото е безсмислено. Просто се поврежда с времето и не може да се разчита на него. Аз имам 2 котлона 1 UL китаец- Brs-3000t mini titanium за преходи и 1 MSR Pocket Rocket за сериозно готвене на палатки на морето на риба и тн.
И от двата съм супер доволен, за преходи ползвам лятото червените малки балони на прумус а зимата кафявите а за сериозното готвене когато съм с кола големите балони от Джъмбо- излизат 3 пъти по-евтини а вършат същата работа.. Китаеца не става за големи и тежки тенджери, със 4-5 кила отгоре се изкриви леко но успях да го оправя, но с 25 грама тежест се събира много добре в системата.. Имам канче от 2 части (горната е 200 мл чаша/купа а долната е 500 мл) в което влиза 1 малък газ балон,котлона, приборите ми и парцалче и гъбичка. Цялото е с големината на термус.
Чет Апр 08, 2021 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
градско чедо написа:
...е за като водя жената на къмпинг/пикник...

Точно за тая цел можеш си взе гръцко-китайски от жембо, тето струва по-малко от самата бутилка, когато бутилката ще е "маркова". Последниот път когато на къмпинг ми се наложи на жената да и правя кафета, беше в Гърция, отидох до, както казваше Брад Пит - до най-близкото гръцко "ел село" и в най-обикновен ел магазин си взех най-обикновен ел котлон. С бутилката излезе наши къде 15 лева. Гарантирам, че подобен ще работи с години. Първият ми такъв, съм го купувал през 1997г. Пак гръко-китайски беше, и служи вярно поне 20 години, после не помня къде го запилях, но определено не беше повреден. Ако ти трябва наистина само за да си свършиш работа, такъв си вземи, ако ще се правиш на гъзар, тогава чети каталози, разпитвай и давай сериозни суми на вятъра.
Чет Апр 08, 2021 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
градско чедо



Регистриран на: 10 Мар 2019
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е какъв гъзар в гората? Very Happy Поръчах пингвинчето, заедно с 230гр бутилка. Както написа друг колега - котлончето струва 29лв, не 200. А пиезото колкото издържи, толкова. Кибрит винаги имам в колата. Благодаря ви за съветите.

_________________
HIKE MORE. WORRY LESS.
Пет Апр 09, 2021 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
градско чедо



Регистриран на: 10 Мар 2019
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Някой може ли да ми обясни каква е разликата между газовите бутилки с клапа/вентил и тези на резба/винт? При приблизително еднакъв грамаж 220-230гр. първите са почти два пъти по-евтини от вторите!?!

_________________
HIKE MORE. WORRY LESS.
Съб Май 01, 2021 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
За различен вид котлони са. Ако потърсиш в гугъл ще намери достатъно информация, вероятно и клипчета.
Нед Май 02, 2021 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
градско чедо



Регистриран на: 10 Мар 2019
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Зная, че захващането между бутилката и котлона е различно. Интересува ме има ли разлика в газта?

_________________
HIKE MORE. WORRY LESS.
Нед Май 02, 2021 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
градско чедо написа:
Зная, че захващането между бутилката и котлона е различно. Интересува ме има ли разлика в газта?

Разлики в газовете, разбира се, има, но те не са непременно свързани със захващането. Тези разлики са съществени при много ниски температури, каквито се случват из нашенските планини предимно през зимата. Освен това по-големите бутилки обикновено са по-евтини на единица гориво, но и по-често водят до носене на излишен товар при по-кратки излети.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Май 02, 2021 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
autopilot



Регистриран на: 06 Сеп 2021
Мнения: 8
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Темата е стара, но все пак да споделя и моя опит с газовите котлони в нея, според мен между скъпите и евтините определено има разлика в надеждност, ефективност и експлоатационен срок, най-доброто компактно котлонче, което съм пробвал е Soto Windmaster. Високо в планината винаги безотказна работа със съответната газова смес.
Пон Ное 08, 2021 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Купихме си Pinguin hiker за 28лв от яко. За момента го пробвахме на терасата, колкото да се уверим че работи коректно. Прави толкова силен пламък, че крачетата на които се поставя канчето се оцветиха в цветовете на дъгата. Дъното на декатлонския алуминиев комплект за двама ( от стария модел) почерня отвътре, а отвън си остана като ново, след като за теста го пуснахме да заври. На пръв поглед ще върши работа. Януари като се приберем след странстването по тежки маси за празниците ще го пробваме как се държи при реални условия.
П.п Продавача в магазина каза, че по негово мнение всички са едни и същи без високия клас разбира се. И по-важна е сместа в газовата бутилка.
Сря Дек 01, 2021 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov