ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Сня-а-а-а-г !!!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 45, 46, 47  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Сня-а-а-а-г !!!
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Предстоящите валежи до края на седмицата изглежда ще добавят още около метър сняг във високите части на Рила и снежната покривка ще достигне 179 cm:


Източник: WXCHARTS, 8.12.2021 г.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Дек 08, 2021 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Днес ходих от Драгалевци до над Бай кръстьо около 1600 метра надморска височина. Гледах и мерих снега, обаче ми е трудно да кажа точно колко е. До бай Кръстьо отдолу е меко още не е замръзнало, мисля че снега който се е задържал не е повече от 5-7 сантиметра. Вече като се качих по високо започва да се променят нещата. Там е някъде между 10 и 15, като на места щеката си показваше 20 см, без да има навевки. Но да кажем е някъде межд 10 и 15. Предполагам над Голи връх където беше границата още по - предния ден, може да има доста над 20 сантиметра.

Ако някой е ходил или има информация от някакви източници да пише, горе долу къде колко сняг е паднал.

Не ми остана време да се кача по-високо преди работа. Сигурно утре може и да ида до Черни връх да видя как е.


Значи около Голи връх новия сняг е някъде 25 сантиметра, и това е за цялата Витоша според мен. Но днес е започнал много сериозен южен вятър и духа яко, около 50 км час, точно както го дават по прогнози. Има и много сериозен пренос на сняг над 2000 метра и според мен, новия сняг там само от пренос е поне 1 метър и продължава да се нанася. Ето тук има снимки от вчера и днес.

П.С - но пък видимоста и гледките бяха уникални днес.

https://drive.google.com/drive/folders/1mia8AN8JKYk7gU-xbk95Fn2fP-fcaoOS?usp=sharing
Чет Дек 09, 2021 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
За събота сутринта Метеоблу предвиждат югоизточен вятър със скорост 111 км/ч в Бели Искър, при температура на въздуха 1°C:


Източник: Meteoblue, 9 декември 2021 г.

Подобна е прогнозата им и за Боровец, Мала Църква и Говедарци. В Самоков, обаче, не очакват подобни събития. Дори по върховете (например Мусала, Мальовица, Черни връх и Ботев) очакваната скорост на вятъра е по-ниска...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Дек 09, 2021 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ведрин, много е интересно това нещо дали ще се случи, тъкмо ще кажеш де. На мен ми изглежда почти невъзможно на черни връх да е 90кмч в Бели Искър 110 .. Интересно е въобще дали ще се стигне до тези прогнозирани стойности.
Чет Дек 09, 2021 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Само днес до 9.30 новия сняг е около 20 см на Витоша. До около 1500 метра вали дъжд, после е преходно и меко, а след 1650, вече е стабилно. Валеше си доста добре.
Пет Дек 10, 2021 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Ти всеки ден се качваш на Витоша?
Пет Дек 10, 2021 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Ти всеки ден се качваш на Витоша?


Ами когато съм в София почти да, особено зимата. Аз ходя от Драгалевци под лифта до Голи връх. Или се качвам до бай Кръстьо и после Черни връх, това преди работа. Качвам се и до Алеко понякога с колата и после със ските до Черни връх. Мислех да го направя това вчера, ама добре че не се излъгах. Времето нагоре е мамата .. Smile
Пет Дек 10, 2021 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Май снежната покривка и в района на Мальовица и над Алеко на витоша е около 120 - 150 сантиметра. Сега колко е снега и колко са навявките не съм сигурен. На места може да има навято и повече.
Някой ако има наблюдения и от другите места да пише , или ако има корекции.
Пон Дек 13, 2021 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GSA



Регистриран на: 26 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Май снежната покривка и в района на Мальовица и над Алеко на витоша е около 120 - 150 сантиметра. Сега колко е снега и колко са навявките не съм сигурен. На места може да има навято и повече.
Някой ако има наблюдения и от другите места да пише , или ако има корекции.

https://www.facebook.com/IvanVazovHut/
Пон Дек 13, 2021 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
От години не е падал толкова сняг, още през месец декември, предпоставките са за добра, зимна планина
Вто Дек 14, 2021 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
След като проливният валеж в края на миналата седмица почти изцяло стопи съществуващата снежна покривка, сега в Бели Искър дебелината на новата снежна покривка е около 21 cm и продължава да вали и трупа при -1.9 °C. Нагоре в планината над 1400-1500 m споменатият валеж беше предимно под формата на сняг. Общото количество валеж в Бели Искър от началото на декември до днес е 117.79 mm. Според прогнозата на Метеоблу, която човек е добре да приема с едно на ум, валежът ще привърши довечера и, след облачна и студена сряда (с максимална температура под нулата), предстоят нови валежи от четвъртък до неделя. С този обилем мокър сняг се очертават сериозни лавинарници на някои места из високата планина...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Дек 14, 2021 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Безбог 16.12.2021 Отговорете с цитат
https://avalanche.bg/2021/12/16/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D0%B3-16-12-2021/

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Дек 17, 2021 1:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат


_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Дек 17, 2021 2:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Шантава работа, на 22 Дек, бяхме по беклемето и почти ставаше идеално вече за ски. Бях се наточил за нещо по сериозно. Отварям днес да погледна камерите, за тези 2 дни тук по-топлите, снега си е заминал почти под 2000 метра.
То май и след няколко дни пак става топло и то за по продължително време.
Пон Дек 27, 2021 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От Родопа - днес валя дъжд и на ниското, и на високото, топло и много влажно е навсякъде.
По несеверните склонове се оголва бързо, другото е киша. Над 1800 стяга вечерта, но за кратко. Това от централния Карлък и Мурсалица. В района на ждрелата всичко се топи.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Дек 27, 2021 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 45, 46, 47  Следваща
Страница 27 от 47

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov