ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
eazy



Регистриран на: 15 Май 2013
Мнения: 9

Мнение вр. Амбарица - вр. Жълтец Отговорете с цитат
Здравейте банда,
С мои прители плануваме един траверс по билото (х. Добрила - х. Левски) Не съм бил в този период на годината на това място и имам известни притеснения колко е проходимо без екипировка. Смятаме да го осъществим втората половина на Май месец. Ще съм благодарен ако по-опитните се изкажат.
1. ден: гр. Карлово - х. Добрила
2. ден: х. Добрила - вр. Амбарица - вр. Жълтец - х. В. Левски

Поздрави
Пон Май 10, 2021 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ozzi



Регистриран на: 28 Юли 2014
Мнения: 47

Мнение Re: вр. Амбарица - вр. Жълтец Отговорете с цитат
eazy написа:
Здравейте банда,
С мои прители плануваме един траверс по билото (х. Добрила - х. Левски) Не съм бил в този период на годината на това място и имам известни притеснения колко е проходимо без екипировка. Смятаме да го осъществим втората половина на Май месец. Ще съм благодарен ако по-опитните се изкажат.
1. ден: гр. Карлово - х. Добрила
2. ден: х. Добрила - вр. Амбарица - вр. Жълтец - х. В. Левски

Поздрави

Ето две снимки направени от Купена на 06.05.2021 в двете посоки. Няма да имате проблеми, освен ако не хванете лошо време.


Пон Май 10, 2021 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Аз не бих рискувал в този период от годината. Защо не изчакате лятото ? Така или иначе няма да ви избяга траверса.
Пон Май 10, 2021 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eazy



Регистриран на: 15 Май 2013
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
@Ozzi Благодаря за снимките - точно от това имах нужда.
@kaloyanv Защото ще отсъствам от страната за дълъг период от време.

Благодаря и на двама ви за бързата реакция и загрижеността!
Вто Май 11, 2021 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм правил този траверс и в безснежни зими, и през април в мокър сняг и най-вече точно по това време, в последния случай - по маратонки и без никакви "помощни средства". Никъде няма никакви грижи.
Не знам гореписалите за какви рискове говорят. Ако не си чешат просто езиците, да ги опишат конкретно - лед, вода, сняг, камъни, усойници, пепелянки и/или други зли жени, гръм и мълнии, с точна локализация - къде, кога и по колко жертви се дават от група и т.н.
Вто Май 11, 2021 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Работата откъм сняг е доста по -зле отколкото очаквах. В района на беклемето новонавалелия е не повече от 10 см, а стария е стопен напълно. Тръгнахме днес със ските към козя стена, ама то не става, няма смисъл. Долу пък на пистата, горките за първи ден пуснаха горната писта, явно заради хубавото време и имаше много хора при сняг никакъв.

Средата на януари е, а днес за първи път пускат тази писта и то от зор. Явно сняг само над 2000 метра и да не е Стара планина Smile
Нед Яну 16, 2022 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Днес имаше страхотна видимост от района на Плевен. Вижда се че северните склонове от Амбарица До Купена са прошарени, много вероятно е горе и да няма сняг. Малко по на изток обаче в района на Млечния чал и саръкая си изглежда стабилно заснежен. Между Амбарица и Вежен, няма никакъв сняг, поне това което може да се види от 70 км. И от Вежен на запад пак няма никой , с изключение на малко петна тук там...

Ако ми остане време ще отида през седмицата за един 2-3 дневен лагер в района.
Съб Апр 09, 2022 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dim33



Регистриран на: 28 Апр 2022
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Скоро някой да е минавал от хижа Плевен към връх Ботев? Как е положението, има ли много сняг? Може ли да се мине по лятната пътека?
Чет Апр 28, 2022 8:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
dim33 написа:
Скоро някой да е минавал от хижа Плевен към връх Ботев? Как е положението, има ли много сняг? Може ли да се мине по лятната пътека?

Ами сам виж, ето Ведрин какви хубави линкове беше пуснал преди време:
https://meter.ac/gs/nodes/N30/snap-video-last-1d.mp4
Чет Апр 28, 2022 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Някой да е скитал скоро из централната част на Стара планина?
От каква визочина почва снегът?
Чет Мар 23, 2023 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pazzo



Регистриран на: 30 Дек 2021
Мнения: 8
Местожителство: Русе

Мнение . Отговорете с цитат
От север сняг има навсякъде, от юг на места - някъде повече, някъде по малко, някъде хич го няма. Това е в периода на лекото захлаждане преди 10-12 дни, по траверса, лед имаше доста, но на места се сечеше по летному.
По ниско си беше лято, в гората сухо даже, това е от юг. Топло си е, и то доста.
Пет Мар 24, 2023 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stelawallprinter



Регистриран на: 15 Мар 2023
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Smile
Вто Апр 04, 2023 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
От север след 1700м си е истинска зима. Снегът е много твърд и заледен -без котки не става.
Времето горе е много променливо и мъгливо.
Не се подвеждайте по времето в градовете и не тръгвайте за Планина с летни обувки и зимна екипировка.
Нед Апр 09, 2023 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
По високото има сняг. След предишните дни днес е изчистило страхотно, даже сега е много готино, понеже горе има сняг, а от далече където правих снимките, беше сянка. Това е любимата ми гледка в този сезон, когато има голям контраст и дори с телефон снимките са супер. Само вижте .. .. Хем си далече далече в цивилизацията , а същото време планината идва при теб.

https://drive.google.com/drive/folders/1-05RdIKs3B-J_25LysPGl128WjN6B--x?usp=sharing
Вто Ное 21, 2023 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Баси тъпото, аз не знаех че Апълския формат .HEIC не може да се преглежда в google . Това значи че ако някой иска да види снимката трябва да я свали. Много тъпо. Или аз да я кача в JPG
Вто Ное 21, 2023 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Следваща
Страница 21 от 22

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov