ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,

за работа може да не взимаш с дълъг ръкав. Потта е проблем предимно по кръста и гърба. Хората едно време са ползвали вълнен потник, може да вземеш вълнени тениски. Има доста варианти, не само по спортните магазини(баща ми си взимаше за по 15 лева някакви турски преди година-две-три). Ако се ползва ежедневно ще трябва и честичко да го переш, защото едно е да се потиш по склоновете, друго в градска среда, та не се изхвърляй със скъпи марки по 50 лева бройката, понеже ще се амортизира бързо.
В интерес на истината и синтетика ще свърши работа, ако над нея има вълнена жилетка или блуза, защото синтетиката ще съхне бързо до тялото, вълната няма да пречи на потта да отиде по горния кат дрехи и там да си остане.
Пет Ное 27, 2020 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
annabel написа:
Много готини съвети давате гайз. Гледам основно мъжка аудитория, и това естествено хич не ме учудва. Ако все пак има дами аз намерих моето бижу при преходи и къмпингуване. Уникално приляга, не стяга, не изпотява. http:...

Дали е случайно съвпадението на името ти и рекламирания сайт. Very Happy
Сря Фев 03, 2021 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нескопосана реклама Smile
Спортния потник / Сутиен с тоя състав еластан и памук, гарантира лесно изпотяване, дълго неизсъхване и бързо вмирисване Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Фев 03, 2021 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
annabel написа:
Много готини съвети давате гайз. Гледам основно мъжка аудитория, и това естествено хич не ме учудва. Ако все пак има дами аз намерих моето бижу при преходи и къмпингуване. Уникално приляга, не стяга, не изпотява. http:/

Дали е случайно съвпадението на името ти и рекламирания сайт. Very Happy


И аз забелязах тази огромна случайност Smile ..
Сря Фев 03, 2021 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение термобельо /с мерино/ Отговорете с цитат
Какво термобельо /с мерино/ бихте ли ме насочили - най-вече за градско при под -2С /някой ден може и на Витоша да се пробва/.
Нещо в средния сектор /rab са цифра./ и коя марка да избягвам. Може и от немско-онлайн.

дълъг ръкав; с къс ръкав /потник/ и един клин мисля да се запася.
Чета че 100% мерино не е добре, но и 70% ми се струва зле: download

Тегло: 150 g
Състав: 150g, 83% Merino wool, 12% Nylon, 5% Spandex, Rolling Eyes :

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пон Яну 24, 2022 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Защо не е добре 100% мерино? До сега не съм усетил негативи. С каква дебелина ще е?

Аз лично използвам ISOBAA. Не е скъпо, но е 100% мерино, не запарва, не ми е студено с него.Като плътност съм избрал 200. Имам и лидълска синтетика, но тя ме поти доста.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Яну 25, 2022 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 227
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Имаше някакви приказки, че мериното лесно се дупчи. Понеже, нали, е много фино и т.н.
Та, за по-висока устойчивост добавят синтетика. Колко е вярно, колко е търговски трик... Все пак, може би има доза истина.
Имам 100% мерино, което съм го закачал тук-там и напълно изненадващо за мен не се скъса. Тъй че не бих казал, че 100% мерино има някакви проблеми.
Вто Яну 25, 2022 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
Защо не е добре 100% мерино? До сега не съм усетил негативи. С каква дебелина ще е?

Аз лично използвам ISOBAA. Не е скъпо, но е 100% мерино, не запарва, не ми е студено с него.Като плътност съм избрал 200. Имам и лидълска синтетика, но тя ме поти доста.

Нямам проблем да е 100%, само да не спарва /много/. също и дебелините как се избират, за размер предполагам каквато тениска носиш?
ШШ: Откъде поръчвате?
ПП2: В Декатлон има ли смисъл да ходя?

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Яну 25, 2022 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм размер "М" по принцип и всичко де що е "М" до сега ми е било ок, като изключим ръкавиците, където размерът ми е "L".

Колкото до спарването - това е най-ценното качество на мериното. Не спарва. Даже лятото в най-голямата жега нося тениска от мерино. Там съответно съм заложил на най-тънкия вариант. Най-якото е, че колкото и да се потиш в нея - не се вмирисваш. Това не отменя къпането и прането, но все пак Very Happy Докато синтетиката си посмръдва ...

Колкото до дебелината - тук е леко индивидуално. Аз лично си поръчах моите неща от sportpursuit.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Яну 25, 2022 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам Мерино 95 процента, за бегачи, но го ползвах навсякъде и зима и лете. Може би най-доброто, много е тънко, но много добре изолира. Минуса е че се протрива с годините и прави дупки навсякъде. Имах 2 тениски такива, които изкараха горе долу по 6 години и съм ги носил много. (за справка изкуствените материи дори след 6 години носене, им няма нищо) Препоръчвам да е повече Мерино, но е и по-скъпо. Взех и от Декатлон с по-малко мерино и по-дебела, също е много добра.
95 процента тениската, струваше около 70 евро . Тази от декатлон, май дадох 30 лева.
Вто Яну 25, 2022 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Какви чорапи са подходящи за летният период?
Повече мерино, по-малко?
Съб Мар 09, 2024 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vandu написа:
Какви чорапи са подходящи за летният период?
Повече мерино, по-малко?

За планина старите рилски овчари/говедари отговарят "вУнени!"

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Мар 13, 2024 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Страница 17 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov