ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
COVID-19
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 101, 102, 103  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
COVID-19
Автор Съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Чисто прясно... Отговорете с цитат
https://www.informiran.net/%d0%b8%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%82-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d0%b8%d1%8f%d1%82-%d0%b1%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%b4%d0%b0%d0%b9%d1%82%d0%b5-%d0%b8%d0%bc-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d0%b8%d1%8f%d1%82/

А пък за 100% сигурност, че няма да се мре от Ковид 19 - една кафена лъжичка цианкалий на гладно. Може и на сито.
Вто Яну 25, 2022 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Източник: https://www.facebook.com/groups/3690126584436755/permalink/4814574998658569



Very Happy Той попът щото ич не лъже! Хем виц, хем оксиморон.
Аз обаче продължавам да си мисля, че тук сме събрани хора, които могат да отсеят зърното от плявата в общи линии, от телевизия, интернет и др.
Щото ако някой не може, хич да не търси извинение от моя страна.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Яну 25, 2022 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Това с белината не е от сега. И преди ковид имаше „борци“ против фармацевтичната мафия, които рекламираха белината против рак... и... абе, кой от каквото е болен - това лекува. В момента и ковид. Панацеи много, но винаги ще предпочетем нещо просто и достъпно (напълно сме съгласни и да е вредно), пред нещо сложно, за което трябва да положим усилие, за да го разберем Confused
Вто Яну 25, 2022 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Белината е слабо ефективна. Къде-къде по ефикасен е "Боярышник". Хем предпазва от замръзване в тоя студ, хем в Русия вече е помогнал на 63 души изобщо повече да не боледуват от нищо. Crying or Very sad
Вто Яну 25, 2022 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Източник: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=154909#154909



По темата:

Внимание!!! Моля, всеки да чете, осмисля и преценява цитираната статия на своя отговорност!

Източник: https://bntnews.bg/news/ot-1-fevruari-zelenite-sertifikati-nad-9-meseca-stavat-nevalidni-za-patuvane-v-evropa-1181979news.html

Цитат:
От 1 февруари: Зелените сертификати над 9 месеца стават невалидни за пътуване в Европа

от Десислава Апостолова 20:04, 16.01.2022 Чете се за: 04:07 мин. По света

[Свали и гледай новината:]
https://bntnews.bg/f/video/o/1181/47348a44ff81270ac99a0b2a3150fe10.mp4
...

[Свали и слушай новината:]
https://bntnews.bg//f/speech/1181/7009eda597bb95727e95f83b3d777c76.mp3
...

След две седмици - от 1 февруари, в ЕС влизат в сила нови правила за валидността на ковид сертификатите за ваксинация. Тези, които са по-стари от 9 месеца, няма да могат да се използват за пътуване в рамките на съюза. Европейската комисия промени правилата в края на миналата година заради големите различия в срока на валидност на ваксинационните сертификати в отделните държави.

Тези, които нямат поставена бустерна доза, ще пътуват както и до сега - като използват другите форми на ковид сертификата - PCR тест или доказателство за възстановяване след ковид.

Новите правила бяха приети, защото имаше големи различия между държавите за срока на валидност на сертификатите за ваксинация. Сега той ще бъде един и същ за всички държави, когато става въпрос за пътуване.

На практика това означава, че ако:

. сте ваксинирани преди повече от 9 месеца
. нямате поставена бустерна доза
. след 1 февруари пътувате в друга държава от ЕС

при проверка сертификатът ви за ваксинация ще бъде отчетен като изтекъл и ще трябва да предвидите валиден PCR тест.

Това не означава, че ще бъдете приеман като неваксиниран, а просто, че сертификатът ви за ваксинация не може да бъде използван за пътуване, ако е по-стар от 9 месеца.

Деветмесечният срок на валидност на сертификатите, издадени след първичната ваксинация ще даде сигурност при планирането на пътувания в рамките на ЕС, смятат от Еврокомисията. Освен това ще насърчи държавите и гражданите и да поставят бустерни дози.

Засега сертификатите, издадени след поставянето на третата доза, няма да имат срок на валидност, защото все още няма научни доказателство колко дълго трае защитата след бустерна ваксинация.

Отделните страни ще могат, както и до сега, сами да определят каква ще бъде валидността на ковид сертификатите, когато те се използват за вътрешни цели - като достъп до ресторанти, музеи или други публични места.

Но Брюксел призовава страните, когато въвеждат вътрешни правила, да се съобразяват с новата валидност на сертификата за ваксинация, за да се не се стига до хаос.

I Продължаваме да следваме отблизо мерките, които държавите-членки предприемат
I и ги призоваваме към координирани действия. Ковид сертификатът е доказал, че
I функционира добре в целия ЕС използва се и е доказал, че действа в цяла Европа във
I всичките си форми - сертификат за ваксинация, за тест и за възстановяване след
I боледуване. Когато имаме повече информация за новия вариант, ще координираме по-
I добре и мерките на страните по отношение на него, каза Кристиян Вигант,
I говорител на Европейската комисия.

Както и до сега, срокът на валидност на сертификатите след ваксинация няма да бъде отбелязван в документите.

Вместо това от 1 февруари ще бъдат адаптирани всички мобилни приложения, използвани за проверка на цифровите сертификати. Ако датата на ваксинацията е по-ранна от 9 месеца или 270 дни, в мобилното приложение, използвано за проверка, ще се посочва, че сертификатът е изтекъл.

У нас хората с бустерна доза вече са почти 500 000, за тях няма да има промяна в правилата за пътуване в ЕС след 1 февруари.

Важно уточнение: Зеленият сертификат за ваксинация на територията на България е с неограничен срок.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Яну 25, 2022 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Борбата между "ваксаджиите" и антиваксърите отдавна мина в сферата на ирационалното, където са споровете за футбола и политическите пристрастия. За да изчистя личния момент, аз съм се ваксинирал два пъти. Сега ще чакам три месеца за третата доза. Сигурно съм го писал, но е полезно да го припомня. През март 2021 още не се бях ваксинирал - процесът беше още в началото. Е, Ковидът успя да ме излови и ме тръшна в леглото. При четирима внуци и техните родители със "социален живот" беше неизбежно. Почна съвсем безобидно - 37 и малко без нищо друго плашещо. Аспиринче, туй-онуй и страхотно изтощение с много спане. След една седмица обаче стана 38 и малко. Хайде на проба, оттам на рентген - половината бял дроб отишъл! Без кашлица, без болки, без загуба на мирис и обоняние, нищо според литературата. Слава Богу, не се наложи да ме взимат в болница. Изкарах го у дома, но с антибиотици няколко вида. Месец и отгоре! Накрая дробът се изчисти, но слабостта ми беше ужасна! Задъхвах се дори при качване в автобус. Болките в краката бяха изтощителни. За да съм сигурен, отидох на преглед при най-прочутия пулмолог. Погледна ме, видя снимките и отсече: здрав си! Ама докторе, викам, едва дишам и едва вървя! Освен това направих шкембе, та не мога да си завържа връзките на обувките. "Така ще е - каза ми той - поне още пет месеца!" Но ето че тия месеци минаха и аз се оправих до степен в средата на септември да издържа на тежък преход в Рила. Шкембето обаче остана още няколко месеца, от лекарствата било. Едва наскоро взе да се прибира. И отново ще повторя това, което сигурно вече съм писал: спаси ме планинарството! Без издръжливостта, която съм култивирал с редовни екскурзии и тежки преходи, болестта вероятно щеше да е далеч по-проблемна (в най-добрия случай).

Връщам се в темата. Наскоро погребахме наша най-близка приятелка. Беше отказала да се ваксинила. Мъжът ѝ и синовете - ваксинирани и здрави. Уви, на опелото. Случай, както се казва, близо до мен. Сега обаче искам да ви предложа едно интервю с професионален психолог, за да проникнете в механизма на обществената реакция срещу ваксините. Обърнете внимание на точния научен изказ:

Психология на пандемията
Сря Яну 26, 2022 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Радвам се за всички, които са го преболедували и са добре. Жалко, и Бог да прости починалите.

Но не може да не ми направи впечатление, че колкото повече ваксинирани има, и колкото повече дози и бустери се слагат, толкова повече расте броят на заразените.

Ето статистиката за ваксинираните, по държави:

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations?country=BGR

А това е от 11.01.2022 - Нова Телевизия: при 75% васкинирани в САЩ - 1,350,000 заразени за 24 часа.

https://nova.bg/news/view/2022/01/11/352793/135-%D0%BC%D0%BB%D0%BD-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-covid-19-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B2-%D1%81%D0%B0%D1%89/

--------

Също, започва все повече да се говори, че няма смисъл от 4-та доза, защото естествената имунна защита отслабва и оставя организма незащитен срещу всякакви бактери, микроби и вируси.

------


Последната промяна е направена от Alina на Сря Яну 26, 2022 1:48 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Яну 26, 2022 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Броят на заразените расте, но никой не знае колко щеше да бъде този брой, ако не бяха ваксинираните. Освен това все пак е показателен процентът на неваксинираните сред умрелите от Ковид. Май е доста голям.
Сря Яну 26, 2022 1:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако не бяха ваксинираните, броят на положителните тестове (не го бъркайте с броя заразени) можеше и да е по-голям, можеше и да е по-малък. Същото важи и за т.нар. "ваксини". Всеки е свободен (засега) да вярва в каквото си поиска и да си плати цената за това. За хипохондриците има хиляди болести от които да се пазят и да се страхуват, за останалите е все тая.

Смъртността при ваксинираните, и при неваксинираните, винаги е 100% - всички ще умрем един ден. Всичко друго са математически полюции по толкова важна тема като смъртта. С нея шега не бива, сметки също! ... само аз ли мисля, че цялата истерична дискусия с бройките и процентите на починалите е извратена?

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Яну 26, 2022 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Броят на заразените расте, но никой не знае колко щеше да бъде този брой, ако не бяха ваксинираните.

Ти си математик човек. Предвид фактът, че част от множеството на ваксинираните е елемент и на множеството на заразените, може би не е чак толкова трудно да се определи теоретично и какъв би бил въпросния брой, за който се чудиш. Освен това, "ваксърите" боряват с вероятности и това съответно е най-силния аргумент на "антиваксърите". Казва се " ваксинирането не дава гаранция, но повишава вероятността да оцелееш..." Или с други думи казано - и част от някои ваксинирани ще се разболеят, и съответна част от тях даже ще и умрат. Но вероятността това да се случи на неваксинирани е по-голяма... Глобално погледнато е ОК, персонално - не. Всеки си задава въпроса - защо точно аз трябва да съм тоя, дето ще умре, въпреки че се ваксинирах. Това положение има едно много добро изражение, приписвано на Сталин: "Смъртта на един е трагедия, смъртта на един милион - статистика".
Аз лично се съмнявам, че тези ваксини, ако изобщо /заради мутациите/ все още действат така, както се твърди, ще действат още дълго време... Като дете имах една книжка по ентомология за деца. Там имаше описан случая с мухите, живеещи си в буркан с ДДТ, докато на следващата снимка се мъдри труп на дрозд, който не е успял да се адаптира към "новите условия", а именно да пие отровена с ДДТ вода. Принципът при такива процеси е, че колкото е по-примитивен даден организъм, толкова по-лесно се адаптира към промените в средата. Бързината на адаптация е обратно пропорционална на сложността на организма. Пак като дете, ми пуснаха един филм, където учени се опитваха да обяснят, защо няма трайна ваксина против грип - ами защото въпросния много бързо мени протеиновата обвивка, ограждаща нуклеиновата му киселина, а с ваксините се атакува именно този протеин. Затова максимумът, който вече десетки години не може да се преодолее, е само сезонна ваксина. Бацко, доколкото в голяма част отговаря на критериите за типичен грипоид, очевидно не е изключение от това правило.
Сря Яну 26, 2022 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
Но не може да не ми направи впечатление, че колкото повече ваксинирани има, и колкото повече дози и бустери се слагат, толкова повече расте броят на заразените.

Няма връзка между ваксинация и брой заразени. Това са различни неща, които нямат пряка връзка помежду си.
Общо взето пътят е такъв - вирус -> заразяване -> разболяване -> болница -> смърт.
Ако искаме да се защитим от заразяване, единственият начин е механичният - слагаме преграда между нас и вирусът. Спазваме дистанция, носим маски, дезинфекцираме.
Ако искаме да се защитим от разболяване, последващи усложнения и смърт, то това е ваксинацията. Ваксината е инструментът, който тялото ни ползва за да се защити от заразата и да ограничи нейното разпространение в организма ни.

Защо расте броят на заразени в последно време? Това се дължи в най-голяма степен на омикрон вариантът, който доста по-лесно се разпространява. Всъщност, не бустерите водят до повече заразени, а започна активна кампания по слагане на бустерни дози СЛЕД като омикрон доведе до ударно увеличение на заразените хора по цял свят. Бяха напълно спрени пътуванията до определени държави с цел да се ограничи първоначалният бум.
https://bnr.bg/horizont/post/101564192/redica-strani-ogranichavat-dvijenieto-i-poletite-ot-i-do-ujna-afrika
Сря Яну 26, 2022 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
... всички ще умрем един ден...

Преди около 15 години отиват Ванката и Лордът да се катерят зимно по източната стена на Злия зъб.
Лордът нямал особени очаквания, но Ванката настоявал. Отишли до Злия прелез, а там - страшна козирка. Лордът си рекъл - сега оня ще се уплаши и ще си ходим. Ванката обаче скочил на козирката, тя паднала и направила лавина, а по Белия улей станало мазало. Изчистило се място и Ванката слязъл. Стигнал началото на Варника и се развикал на Лорда да идва. Лордът пак си рекъл, е, добре, ще тръгне, то първото въже е лесно, но после ще се уплаши и ще се върне, а аз изобщо няма да тръгвам по стената... Тръгнал Ванката и качил първо въже. Лордът видял какво става, на пак си рекъл - айде, то гадостите са нагоре, от тук все още лесно ще избягам... Да ама като отишъл на първа площадка, Ванката тръгнал право нагоре из ронляка на отвесо-надвесите. Лордът си рекъл, ей сега ще падне тоя, ще се потроши и ще си ходим... Ванката обаче не паднал, а качил цялото второ въже. Дошло ред на Лорда. Тогава той усетил, както се казва в наказателно правната теория "целия ужас от настъпването на смъртта". Започнал да крещи: "Олелее, умирам!" Отгоре Ванката му отвръщал - "Всички ще умрем". "Ехото" от долния край на въжето обаче уточнявало - "Всички ще умрем, но някои ще загинаааат, днеееес!"
Сря Яну 26, 2022 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Павел Б



Регистриран на: 31 Авг 2015
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
stealth написа:

Ако искаме да се защитим от разболяване, последващи усложнения и смърт, то това е ваксинацията. Ваксината е инструментът, който тялото ни ползва за да се защити от заразата и да ограничи нейното разпространение в организма ни.



Дали осъзнаваш колко неверни неща си посочил само в тези две изречения..? Protest

Не е лошо за запазим личните убеждения за себе си, да уважаваме чуждото менение и най-вече, да уважаваме правото на личен избор. Всеки има глава на раменете и е желателно да я използва по предназначение. Think

Бъди жив и здрав!
Сря Яну 26, 2022 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Цитат на превод, взет от ФБ:

"Пример за клетъчна и генна терапия са mRNA васкините.

Ако бяхме направили проучване преди 2 години, с въпрос "Ще се инжектирате ли с генна или клетъчна терапия?", щяхме да получим 95% отказ"

https://www.facebook.com/VampiraSiTyrsiRusa/posts/657269448761293
Сря Яну 26, 2022 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Павел Б написа:
…..


Ми то този ти пост важи за мненията в цялата тема(дори и твоето), та дори и за целия форум.
Как пък не се изказа за безумни предни постове.
Живи и здрави и от мен.
И да не забравяме - “Всеки сам си преценя”

ПП. И малко офтопик: колко от тук пишещите вярват в “теорията” за кем трейлс? За “белината” по-смелите се показаха Wink


Последната промяна е направена от zlia на Сря Яну 26, 2022 12:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Яну 26, 2022 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 101, 102, 103  Следваща
Страница 92 от 103

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov