ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Обстановката н а Черни връх... Отговорете с цитат
...е огледало на обстановката в реалността.
А уж горе би трябвало да се качват "пресяти" хора.
Миналия петък ходихме със съседа и кучетата от х. Селимица до Черни. В преддверието влязохме за малко.
Някъде на х. Звездица съседа видя, че му няма повода за кучето - бракувано алпинистко въже с бракуван карабинер. Да, забравил го беше горе.
С помощта на интернет след ден-два разбра, че поводът е горе и го чака, но без карабинера.
Този дето е набрал карабинера, дали и за какво ще го ползва, да не се пречука някъде... или да се...
Абе какво се учудвам, уж вярвам в доброто, а хората разбиват склад на ПСС и крадат инвентар за спасяване на човешки (може би дори техните) животи. Та за един бракуван карабинер...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Яну 20, 2022 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
На Черни връх дори зимата се качват всякакви хора, няма никаква пресявка, така че не ме учудва това, че карабинерът е изчезнал...
Чет Яну 20, 2022 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Обстановката н а Черни връх... Отговорете с цитат
packo packov написа:
...уж вярвам в доброто, а хората...

Людете са най-различни -- има и добри, има и други. Освен това твърде често някои влизат в роли ако са под наблюдение. Ето един злободневен пример от върховете:

https://www.mediapool.bg/dzhokovich-kupi-80-ot-aktsiite-na-kompaniya-razrabotvashta-lekarstvo-sreshtu-covid-news331303.html

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Яну 20, 2022 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Re: Обстановката н а Черни връх... Отговорете с цитат
vedrin написа:
packo packov написа:
...уж вярвам в доброто, а хората...

Людете са най-различни -- има и добри, има и други. Освен това твърде често някои влизат в роли ако са под наблюдение. Ето един злободневен пример от върховете:

https://www.mediapool.bg/dzhokovich-kupi-80-ot-aktsiite-na-kompaniya-razrabotvashta-lekarstvo-sreshtu-covid-news331303.html


Уважавам мненията Ви, които в огромната си част са интересни и меродавни, но в случая не сте прав.
Джокович е закупил акциите през юни 2020 година, освен това
Цитат:
..компанията работи по лекарство, а не по ваксина.

Извинявам се че коментарът ми е в тема за Витоша.
Чет Яну 20, 2022 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Обстановката н а Черни връх... Отговорете с цитат
Кир Спитама написа:
Джокович е закупил акциите през юни 2020 година, освен това ...компанията работи по лекарство, а не по ваксина.

Описаното по-горе е донейде прикритата му същност, излизаща наяве година и половина по-ксъно. А ролята е друга. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Яну 20, 2022 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Не бях ходил скоро на витоша, че бях малко в чужбина. Положението е следното:

Новия сняг в района на бай кръстьо и малко по-нагоре, общо е около 50 см. Един пръхкав леко, като одеалце. Днес беше хладничко около -15-16 градуса без вятър долу. Утре се чудя дали да се кача със ските нагоре, ама май ще е голямо мръзнене, че и ветрец дават и може и да не ида Smile
Вто Яну 25, 2022 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Иди, бе! Нагоре дори ще се изпотиш! Very Happy
Вто Яну 25, 2022 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Иди, бе! Нагоре дори ще се изпотиш! Very Happy


Заеби тва изпотяване Smile .. после през носа излиза ..
Вто Яну 25, 2022 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, тогава карай като ония, дето ги гледам под лифта - само по бански гащи драпат нагоре при минус 10! Май и те се потели, ама по-малко...
Вто Яну 25, 2022 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Днес отидох да видя пеша, дали ще стават подходите за ски туризъм, то се оказа нещо съвсем различно Smile) Затова че утре съм със ските .. Ето пуска няколко снимки и 2 видеа, даже който не е ходил се струва да се видят. Границата на снега беше някъде около бай Кръстьо, като горе новия сняг над голи връх беше 10 см поне .. Вятъра и цялата прогноза си бяха баш точни ...

https://drive.google.com/drive/folders/15oQOD93Nh0aCuwG3CPYkRV9VEYePSH0a?usp=sharing
Нед Апр 03, 2022 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Aegagrus



Регистриран на: 15 Юли 2019
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Exclamation Мостът до х. Бор, свързващ я със Златните мостове, е разбит. Преминаването на реката е възможно по гредите до него, но са заледени и малко опасни. Exclamation
Пет Апр 08, 2022 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да докладвам, че Боянския водопад текнА с пълна сила от вчера.
Който обича водопади и не е ходил при пълноводие - да оди сега, че този дебит трае до 2 седмици.
Слизащите от Момина скала могат да се спуснат още малко надолу от водопада да видят долния водопад с каскадата под него, сега е момента с голямата вода и липсата на листа по дърветата.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Апр 28, 2022 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Тоя водопад пак ще го пропущим. Все така става ама....
От студентството не съм ходил нататък, вече над 30 години.
Чет Апр 28, 2022 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Тоя водопад ... вече над 30 години.

Нищо не си отървал.
Пет Апр 29, 2022 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Само да кажа че понеделник и вторник рано сутринта тръгвах от Драгалевци под лифта. Комари, мушици и всякакви насекоми ме разсипаха, не си спомням такова нещо. Ходих по тениска и първия ден, мушичките тези конските, се качиха с мен няколко хиляди покрай главата ми , все едно имах ореол на светец, чак до голи връх, Освен това ме нахапаха комари по главата и по ръката.

Втория ден се напръсках с този спрей аутан ли какво беше, мушиците не се впечатлиха особено. Комарите, може би. Но нещо ме захапа в района на лакътя, което според мен е зла муха и днес ми се наду ръката в тази област.

ПРосто го пиша за да имате едно наум като ходите ...
Сря Май 18, 2022 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Следваща
Страница 15 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov