ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Изказвания на форумни потребители,обсебени от stefan_iliev38
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Изказвания на форумни потребители,обсебени от stefan_iliev38
Автор Съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
vency911 написа:
Баси темата Smile вие сте се побъркали бе, хора. Излезте малко навън, подишайте чист въздух, разходете се малко... какво толкова има да делите не знам. Нали всички тук сме обединени малко или много от любовта си към планината.


Прав си, всички би трябвало да сме обединени от любовта си към планината Smile И няма причина хората да се заяждат едни с други.

За съжаление обаче, тук има някои хора, които се карат с всеки без причина.
Отскоро съм в този форум.
Още при първия ми въпрос ме посрещна със заяждане потребителя ray. Беше обидно и неприятно. Непрекъснати нападки. Заради това престанах да пиша тук.
Започнах само да чета полезните теми за всяка планина, без да коментирам. Веднъж се осмелих да коментирам - тогава kaloyanov започна да се заяжда... Грозно.

За мен единственият начин да се справя с подобни конфликтни и невъзпитани хора е пълен игнор.
А ако минат всякакви граници - ще моля за помощ администраторите.
Само едно нещо се чудя - дали на живо, на сбирките на форума в някоя хижа - тези хора ще се държат по същия начин?
Как ще погледнат хората, които са обиждали?

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Чет Яну 27, 2022 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
На живо е по различно......... Very Happy Very Happy Very Happy
Пет Яну 28, 2022 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат


Библия (от Българска православна църква), Евангелие от Матея 18:21:

„Тогава Петър се приближи до Него и рече: Господи, колко пъти да прощавам на брата си, кога съгрешава против мене? До седем пъти ли?

Иисус му отговаря: не ти казвам до седем, а до седемдесет пъти по седем.“


Относно форумните сбирки – на живо е различно, но всеки трябва лично да се убеди! Smile




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Яну 28, 2022 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Животът е хубав! Отговорете с цитат
Entusiast написа:
........ обединени от любовта си към планината..........
............................... потребителя ray. .............
................................тогава kaloyanov започна............................. .
................................дали на живо, на сбирките на форума......
.... ...........................обиждали


И към Ближния
Не се трогвай, беше се самоопределил като алкохолизиран тип, въпреки че имаше живи искри
Калоянчик е определено положителен герой, ще го оцениш...
...на живо, на сбирките...
а за обидата Дзен-Стефко по-горе е дал начин за справяне
Пет Яну 28, 2022 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Entusiast написа:
.. при първия ми въпрос ме посрещна със заяждане потребителя ray. Беше обидно и неприятно.

И какво да правиш? Ами виж какъв е челният съветски опит:
По време на някакъв филм Лаврентий Павлович влязъл в залата, светнал със запалка на Йосиф Висарионович да прочете една бележка. След като я прочел, казал "лошо". Режисьорът на филма тутакси припаднал и не се свестил до края. На излизане, вождът разпоредил: "Когато този мухльо се събуди, му кажете, че "лошо" съм казал на бележката, а не на филма... и да взема пример от другаря Сталин - на него цял свят му казва "лошо", но от това другарят Сталин не припада ни най-малко.
Пет Яну 28, 2022 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Entusiast написа:
.. при първия ми въпрос ме посрещна със заяждане потребителя ray. Беше обидно и неприятно.

И какво да правиш? Ами виж какъв е челният съветски опит:
По време на някакъв филм Лаврентий Павлович влязъл в залата, светнал със запалка на Йосиф Висарионович да прочете една бележка. След като я прочел, казал "лошо". Режисьорът на филма тутакси припаднал и не се свестил до края. На излизане, вождът разпоредил: "Когато този мухльо се събуди, му кажете, че "лошо" съм казал на бележката, а не на филма... и да взема пример от другаря Сталин - на него цял свят му казва "лошо", но от това другарят Сталин не припада ни най-малко.


Това не го разбирам, но моля не ми го обяснявайте.

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Пет Яну 28, 2022 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Re: Животът е хубав! Отговорете с цитат
tzezko написа:
Entusiast написа:
........ обединени от любовта си към планината..........
............................... потребителя ray. .............
................................тогава kaloyanov започна............................. .
................................дали на живо, на сбирките на форума......
.... ...........................обиждали


И към Ближния
Не се трогвай, беше се самоопределил като алкохолизиран тип, въпреки че имаше живи искри
Калоянчик е определено положителен герой, ще го оцениш...
...на живо, на сбирките...
а за обидата Дзен-Стефко по-горе е дал начин за справяне


Защо аз да се "справям с обидата" ? В правилата на този форум е написано, че трябва да се спазва добрият тон.
И администратори си има - те би трябвало да вземат отношение към обидите, не аз да ги "преодолявам".

С такива препоръки как "ще се справиш с обидата" не привличате новите хора, ами ги отблъсквате.
Как да се навие човек да дойде на вашите форумни сбирки? Какво да очаква? Дали и на живо няма да се налага да се "справя с обидата"?
Да не говорим, че на планина се ходи с приятели или поне приятелски настроени хора. Не с такива, дето ще се налага да ги търпиш.

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Пет Яну 28, 2022 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Re: Животът е хубав! Отговорете с цитат
Entusiast написа:
Дали и на живо няма да се налага....

Няма да се налага. Писането във форум, от психологическа гледна точка, е същото като карането на кола. Наглед и на практика кротки и безобидни хорица, качени на возило стават и изглеждат като азиатски разбойници, като ги смъкнеш от там, престават да изглеждат... Имаше някакви обяснения за това, ама не ми се рови, че пак ще стане дълга история. Приеми го като факт.
Пет Яну 28, 2022 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Проблемът с отблъскването на потребители от форума (особено с отблъскването на жени във форума!) е обсъждан многократно – и между модератори/админи на форума, и между обикновените потребители на форума, и на форумните срещи/сбирки.

Има една поговорка: В планината няма място за кавалерство... защото в планината трябва да има свръхкавалерство!

Вярвам, че и в Планинарския форум е така!

А относно форумните сбирки (присъствал съм на почти всички сбирки, от първата официална), не съм сигурен, но на мен ми напомнят на сраната на елфите Лотлориен от романа „Властелинът на пръстените“ – в Лотлориен всеки намира това, което донася със себе си (било то добро или лошо).

(Кокичетата между Тошкова чешма и Мечулица ще цъфнат през месец март...)

Не знам какво друго да те посъветвам (а и не знам дали имам право). Някои биха ти казали да не се отказваш, да продължаваш да пишеш напук на обиждащите и така ще им „натриеш носовете“ и ще докажеш своята правота. Но лично аз вече не съм първа младост и се уморих от подобни „битки“...



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Яну 28, 2022 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Re: Животът е хубав! Отговорете с цитат
vladofff написа:
Entusiast написа:
Дали и на живо няма да се налага....

Няма да се налага. Писането във форум, от психологическа гледна точка, е същото като карането на кола. Наглед и на практика кротки и безобидни хорица, качени на возило стават и изглеждат като азиатски разбойници, като ги смъкнеш от там, престават да изглеждат... Имаше някакви обяснения за това, ама не ми се рови, че пак ще стане дълга история. Приеми го като факт.


Наясно съм, че виртуалното общуване кара много хора да се чувстват безнаказани. И решават да си избиват комплексите обиждайки другите.
Хубавото е, че не всички са така.

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Пет Яну 28, 2022 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Re: Животът е хубав! Отговорете с цитат
Entusiast написа:
vladofff написа:
Entusiast написа:
Дали и на живо няма да се налага....

Няма да се налага. Писането във форум, от психологическа гледна точка, е същото като карането на кола. Наглед и на практика кротки и безобидни хорица, качени на возило стават и изглеждат като азиатски разбойници, като ги смъкнеш от там, престават да изглеждат... Имаше някакви обяснения за това, ама не ми се рови, че пак ще стане дълга история. Приеми го като факт.


Наясно съм, че виртуалното общуване кара много хора да се чувстват безнаказани. И решават да си избиват комплексите обиждайки другите.
Хубавото е, че не всички са така.


Ти обаче продължаваш и не спираш .. Smile Аз ти написах истината, ти откъде я сметна за обида нямам и на идея. Но продължаваш да си мелиш едно и също. Сега ако ти кажа още някоя приказка, ще ходиш да се оплакваш пак че съм груб и съм те обидил. Smile Това не мога да го разбера. Уж темата е приключила , а ти след 1 месец пак ходиш и се вайкаш наляво и надясно. Smile
Пет Яну 28, 2022 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Entusiast



Регистриран на: 16 Юни 2020
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Проблемът с отблъскването на потребители от форума (особено с отблъскването на жени във форума!) е обсъждан многократно – и между модератори/админи на форума, и между обикновените потребители на форума, и на форумните срещи/сбирки.

Има една поговорка: В планината няма място за кавалерство... защото в планината трябва да има свръхкавалерство!

Вярвам, че и в Планинарския форум е така!

А относно форумните сбирки (присъствал съм на почти всички сбирки, от първата официална), не съм сигурен, но на мен ми напомнят на сраната на елфите Лотлориен от романа „Властелинът на пръстените“ – в Лотлориен всеки намира това, което донася със себе си (било то добро или лошо).

(Кокичетата между Тошкова чешма и Мечулица ще цъфнат през месец март...)

Не знам какво друго да те посъветвам (а и не знам дали имам право). Някои биха ти казали да не се отказваш, да продължаваш да пишеш напук на обиждащите и така ще им „натриеш носовете“ и ще докажеш своята правота. Но лично аз вече не съм първа младост и се уморих от подобни „битки“...



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Ами добре, че се е обсъждал въпроса за отношението към новите хора и към жените. Не съм в позицията да давам съвети как да се администрира този форум.
Вие си решавате...
Ненужни спорове нямам намерение да водя. Форума ползвам вече само като източник на информация.

_________________
И най-лошият ден в планината е по-хубав от най-хубавия ден на работа.
Пет Яну 28, 2022 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Преди няколко дни открих, че си имаме храм на stefan_iliev38 във форума Razz Та, да преместим цикличното движение в кръг тук:
stefan_iliev38 написа:
Ако някъде в планината ми предложат сирене, на което няма упоменат срок на годност, бих приел в зависимост от този, който ми го предлага. И в зависимост от други фактори, някои от които са:

Ако вече съм се наял с мое собствено сирене и нямам нужда от още сирене...
Ако разбера, че предлаганото сирене със сигурност е с изтекъл срок на годност...
Ако разбера, че предлаганото сирене не утолява глада като другите сирена или пък изобщо не утолява глада...
Ако предлаганото сирене може да доведе до странични ефекти като „умора, главоболие, болка в мускулите, повишена температура и втрисане, болка в ставите, гадене, подути лимфни възли, общо неразположение, болка в крайниците“...
Ако сиренето ми е предложено със закон, според който нямам право да посещавам планината, ако не изям 3 буци сирене...
Ако ме обвинят, че ако не изям сиренето, другите туристи в хижите и в планината ще гладуват и могат да умрат от глад...
Ако разбера, че за сиренето държавата ще трябва да плати голяма сума пари, които пари биха могли иначе да се вложат в хижи, маркировки и инфраструктура в националните паркове...

... най-вероятно бих отказал предлаганото сирене.

Понеже настояваш за категорични отговори, аз да те попитам: Ти ЗА сиренето ли си или си ПРОТИВ сиренето? И без уклончиви отговори! Какви са тези „ако“-та и вероятности!? Утре как ще те назначат в министерството като ти елементарен въпрос не можеш да решиш Laughing
Чет Фев 03, 2022 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Щом си решил да продължаваме алегорията със сиренето – така да бъде.

Ако ме назначат за министър, ще издавам заповеди, които се отнасят за всички видове сирена, както и заповеди, които се отнасят само за един конкретен вид сирене.

Аз съм ЗА всеки човек да може да яде ДОБРОВОЛНО даден вид сирене, а не да яде сирене ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

Аз съм ЗА всеки човек да разчита на сиренето, което САМ си е направил, а не непременно да бъде задължаван да купува сирене от точно определена мандра.

Аз съм ЗА на всеки човек да му бъде предоставена информация за цената на сиренето.

Аз съм За на всеки човек да му бъде предоставена информация за калоричността на сиренето.

Аз съм ЗА на всеки човек да му бъде предоставена информация за състава на сиренето.

Аз съм ЗА на съответните видове сирена да бъде поставян етикет „имитиращ продукт“.

Аз съм За на всеки човек да му бъде предоставена информация за алергичните реакции, които могат да последват след ядене на сиренето.

Аз съм За сиренето да се продава със срок на годност, който да се спазва.

Аз съм За, ако производител на сирене допусне грешка с последици за хората, хората да могат да го съдят за последиците по негова вина.



Смятам, че отговорът ми не е уклончив, а е напълно конкретен.



П.П. Казаха ми да престана да споря в темата за КОВИД-19 и аз се вслушах в казаното, но понеже има конкретно зададени въпроси към мен, възпитанието ми ме задължава да отговоря на въпросите.

П.П.П. Лично аз не виждам смисъл да се настървяваме толкова в тема като КОВИД-19. Едва ли някой ще реши дали да си поставя ваксина или не на база изчетеното в тема в планинарски форум. Very Happy


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Фев 03, 2022 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:




Смятам, че отговорът ми не е уклончив, а е напълно конкретен.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Smile)) напълно конкретен ... Важно е Сиренйе да има ..
Чет Фев 03, 2022 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov