ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
От Узана до село Тъжа

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
От Узана до село Тъжа
Автор Съобщение
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение От Узана до село Тъжа Отговорете с цитат
Въпреки лошите прогнози на Емил Чолаков за времето в планината,ние(аз,майка ми и приятеля ми)решихме ,че ще осъществим подготвената разходка из Стара планина.И така на 23.06.отпътувахме от Варна за Габрово.В дъжд и мъгла стигнахме х.Узана,бяхме само ние и хижаря-това се дължеше на лошото време.Хапнахме,стоплихме се и се започна едно мислене,дали си заслужава да продължим с плана към х.Мазалат или да се връщаме.Легнах си с надежда за хубаво време на следващия ден.Но...природата беше на друго мнение,валеше силно и от мъгла нищо не се виждаше.Мнозинството от групата беше на мнение да се върнем от там,от където сме дошли.На мен това никак не ми се хареса.Успях в продължение на 40мин.колкото траеше закуската да ги убедя да продължим и тържествено обещах,че ако вали се прибираме от х.Мазалат.Така продължихме да вървим в дъжд до хижата,след което спря да вали,и като се почна едно недоволство защо не сме тръгнали по-късно,че да не се намокрим(няма угодия). Smile Вечерта пристигнаха 4 мъже от Пловдив(набори на майка ми)опитахме си ракиите,посмяхме се и айде по леглата.На следващия ден дъжд нямаше,но пък вятър в изобилие.Аз бях благодарна за това,че ще успея да се насладя на този панорамен маршрут х.Мазалат-х.Тъжа.Цялата групичка се изкефи,а аз като една досадница не спрях да повтарям,че моето решение да продължим е било правилното.Да не забравя да похваля Гошо за дървенията,която е наредил в хижата-станало е супер.И така с добро настроение стигнахме х.Тъжа,където веселбата продължи благодарение на Чочовата ракия Very Happy (много подобрения е направил Чочо в хижата-евала).След обсъждане между нас,решихме,че майка ми няма да издържи качване на Ботев и поехме към село Тъжа.Разгледахме Кадемлийското пръскало,минахме екопътеката "Бабското пръскало"и вечерта пренощувахме в х.Русалка.Трябваше да се прибираме към Варна(почивките свършиха Crying or Very sad )поехме по пътя за селото,срещнахме една кошута и стадо диви прасета,които аз не можах да заснема,поради бавните си реакции Smile После настана едно чакане на гарата в Казанлък(влака е 01.47ч.)но не ни пукаше,защото разходката ни беше фантастична Very Happy
снимчоци: http://didipav.snimka.bg/mountain/stara-planina-23-06-27-06-2010g.514020
Сря Юни 30, 2010 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Брее..ощъка го ти Централния Балкан Smile

Браво на майка ти. За възрастта си много добре се е справила жената. Повечето млади имаше да мърморят при такъв преход. Явно добре си я тренирала Wink
Сега остава да атакувате Рила и Пирин Smile

По-здрави...и до-скитане. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Юни 30, 2010 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Тази година все още не съм ходила из Рила и Пирин(много са ми далече),но предстоят.Планувам ги за август Very Happy
Слънчеви дни за всички туристи Very Happy
Сря Юни 30, 2010 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mihaela10



Регистриран на: 26 Ное 2009
Мнения: 168
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави за куража да тръгнете по Балкана, въпреки прогнозите и да продължите, въпреки лошото време! Поздрави и за хубавите снимки! Като ги гледам - така ми се ходи там, но моята компания вече втора седмица се отказва, заради лошите метеорологични прогнози!
Сря Юни 30, 2010 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
БраУ бе! Все още се намират хора, които да ни отсрамяват в момент, когато почти всички варненци вече се пържат по местните "туристически" дестинации! Wink Ще трябва и аз да устискам още няколко седмици, после каквото сабя покаже- или на запад, или на юг.
Сря Юни 30, 2010 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov