ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лечение на травми
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
Лечение на травми
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 813
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
t.hristov написа:
Perskindol Active Gel


Ползвам го от години, без да го комбинирам с нищо и наистина върши работа.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Мар 12, 2022 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Травматични преживелици Отговорете с цитат
Това, което ще разкажа, е възхвала на туризма. А нали тука сме все туристи? През октомври се прибирахме с един приятел от вилата. Беше към осем вечерта, вече по тъмно. Слизаме отгоре, а спирката на автобуса е отсреща, от другата страна на Самоковското шосе. Отдясно не идват никакви коли, а отляво фаровете са достатъчно далече, за да пресечем няколкото метра. И наистина прекосяваме едната лента, но когато вече сме в отсрещната, изведнъж отляво със страхотна сила ме блъска автомобил. Чух само трясъка на ламарините. Двамата с приятеля отлетяхме на няколко метра и се проснахме на шосето. Можете да си представите силата на удара, щом колата беше спряла на пет метра от нас. Значи ни е хвърлила, двама души, поне на седем! Вярно е, че не пресякохме на пешеходната пътека, но пък и щофьорът се оказа пълен идиот. Само погледна през вратата, че сме живи и изфиряса. В това време останалите коли ни заобиколиха до една и никоя не спря. Вземете си поука: българските шофьори са станали зверове, а не бяха такива! После си дадох сметка, че колата, която ни блъсна, вероятно е била втора в колоната и в последния момент с пълна газ е тръгнала да изпреварва, затова и ни блъсна в отсрещната лента, където вече не очаквах кола. Приятелят ми беше отдясно, така че аз понесох целия удар. Фрасна ме отляво в коляното, явно с бронята. Ние бързо изпълзяхме на тротоара и в тоя момент за наше щастие се появи автобусът. Шофьорът беше видял всичко. Спря, ние се качихме и се запътихме към "Пирогов". Втори автобус, пеша между спирките... На входа полицаите веднага ме попитаха за номера на колата, но аз нищо не можах да им кажа, защото оня ми светеше в очите. Нататък всичко протече по най-добрия начин. Най ме беше страх да няма счупване - коляното, бедрото, странично... ужас! За щастие рентгенът показа, че няма. Лекарите бяха внимателни и ме успокоиха. На приятеля ми му нямаше нищо освен някакво охлузване на лакътя. Вече към 10 поех към къщи. Отново пеша, тролей, пет етажа по стълбите... Описвам тия подробности, защото очевидно адреналинът ли, що ли, са подействали да се мобилизирам. Защото посред нощ започнаха страшните болки. Коляното се наду, не можех да му намеря място в кревата, до клозеха отивах с подскачане на един крак и подпиране в стената... Течният аналгин и компресът с лед помагаха, но донякъде. Цял месец след това слизах по стълбите с подскачане и се движех почти само на един крак. Личната ми поука е, че правилата трябва да се спазват и сега на улицата се оглеждам по пет пъти наляво-надясно. А поуката за всички ни е, че ако не беше туристическата ми тренираност, едва ли щях да съм жив! На 77, когато костите вече са фатално чупливи, аз някак машинално съм се извъртял, без да се просна като чувал. Направо ми е непонятен тоя късмет! Чак на сутринта видях, че кръв има и на възглавницата. Имах бая рана в косата, точно на темето. Тя пък как се е получила, остана тайна. Естествено лактите ми бяха целите в рани, но това беше нищо. Та така, приятели, дължа втори живот на екскурзиите с внуците из Рила и Пирин и това е пример, който заслужава да бъде следван. Нека добавя, че и ковида го изкарах сръвнително леко, макар че опасността беше сериозна и последиците се усещаха дълго време.
Извод със съвет: Туризмът носи неочаквани ползи за физическото (а вероятно и за психичното) здраве дори в ситуации, в които не виждаме пряка връзка!
Съб Мар 12, 2022 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Относно запитването от Irha
за Навяхване; Натъртване; Разтягане на сухожилия и мускули; Контузии; Изкълчване; Кръвонасядания

-ПЕРСКИНДОЛ гел кул 100 мл (синята опаковка) -охлаждащ ефект, намалява отока, бързо болкоуспокояващо действие, резорбция на хематоми

-Аркоксия 90 mg -по 1 хапче на ден, пие се в продължение на 7 дни

-без физически натоварвания 10 дни
Съб Мар 12, 2022 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
t.hristov написа:
Относно .. бла бла ...


"Доктор" t.hristov, какво бихте ми препоръчали за главоболие и лек световъртеж?
Нед Мар 13, 2022 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
kibik написа:
t.hristov написа:
Относно .. бла бла ...

"Доктор" t.hristov, какво бихте ми препоръчали за главоболие и лек световъртеж?

Клизма.
Пон Мар 14, 2022 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Моля, нека всички да запазим добрия тон Smile
Вто Мар 29, 2022 8:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov