ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша.
Автор Съобщение
karasko



Регистриран на: 30 Юли 2020
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
LorDDemoniC написа:


Тъп въпрос: И що без трак ?


Защото обичам да е ориентирам и следвам лентовата маркировка в планината, а и по-голямата част от трасето ми е позната, но има някои участъци, които не съм минавал.
Вто Яну 19, 2021 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andriii



Регистриран на: 09 Яну 2019
Мнения: 171

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти, и според мен ще има места на които ще има объркване. То зависи и кои части са ти познати. Но все пак са си 90 и кусур километра, ако я правиш пълната. Не е лошо все пак да имаш трак за резервен вариант.
Вто Яну 19, 2021 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
karasko написа:
Искам да пробвам себе си на тази обиколка на Витоша, но не като участник в самото състезание, за да мога сам да си избера времето за осъществяването и. Най-вероятно ще съм без GPS трак и исках да попитам запознатите, тъй като в коментарите в предходните страници се споменаваше, че маркировката седяла дълго време след проявата, вкл. и надписите/стрелките със спрей - има ли я целогодишно маркировката, за да се разчита на нея от време на време?

Няма страшно, трак изобщо ти не требе, през няколко месеца ходим с колела, ей тъй на разходка и следим, всичко си стои. Последно септември я обикаляхме, там си беше маркировката...
Вто Яну 19, 2021 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
karasko



Регистриран на: 30 Юли 2020
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
По-непознатите части са ми най-вече от южната страна на Витоша: Чуйпетлово - Ярлово - Брезите. В този участък от Чуйпетлово до Смильо ми е малко мътно, след това до Букапреслапския проход явно е по Е4 и до Ярлово ще се оправя. Интересува ме от Ярлово до Ярема и после до Брезите как е, защто доколкото разбирам след Ярема не се ходи по шосето.
Сря Яну 20, 2021 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
karasko написа:
По-непознатите части са ми най-вече от южната страна на Витоша: Чуйпетлово - Ярлово - Брезите. В този участък от Чуйпетлово до Смильо ми е малко мътно, след това до Букапреслапския проход явно е по Е4 и до Ярлово ще се оправя. Интересува ме от Ярлово до Ярема и после до Брезите как е, защто доколкото разбирам след Ярема не се ходи по шосето.

1. От Чуйпетлово до Смильо се ходи само по пътя, така че няма никакви предпоставки за загубване;
2. От Ярлово - от мегдана се хваща пак път, с маркировка, който излиза от селото, но е видим и няма къде да се изгуби.
3. На Ярема - от чешмата се върви по пътя известно време, след което се отбива в дясно по характерна поляна с път по средата и се върви на изток, след което в края на поляната се свива леко наляво и вече по пътека се влиза в гората, върви се по тази пътека докато се излезе на един от завоите на пътя от Брезите за Плана. Излезе ли се на пътя, няма къде да се ходи, освен на Брезите....
Сря Яну 20, 2021 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
karasko



Регистриран на: 30 Юли 2020
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
karasko написа:
По-непознатите части са ми най-вече от южната страна на Витоша: Чуйпетлово - Ярлово - Брезите. В този участък от Чуйпетлово до Смильо ми е малко мътно, след това до Букапреслапския проход явно е по Е4 и до Ярлово ще се оправя. Интересува ме от Ярлово до Ярема и после до Брезите как е, защто доколкото разбирам след Ярема не се ходи по шосето.

1. От Чуйпетлово до Смильо се ходи само по пътя, така че няма никакви предпоставки за загубване;
2. От Ярлово - от мегдана се хваща пак път, с маркировка, който излиза от селото, но е видим и няма къде да се изгуби.
3. На Ярема - от чешмата се върви по пътя известно време, след което се отбива в дясно по характерна поляна с път по средата и се върви на изток, след което в края на поляната се свива леко наляво и вече по пътека се влиза в гората, върви се по тази пътека докато се излезе на един от завоите на пътя от Брезите за Плана. Излезе ли се на пътя, няма къде да се ходи, освен на Брезите....


Благодаря за детайлните обяснения, ще ми влезат в полза със сигурност.
Сря Яну 20, 2021 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Играем ли?!? Отговорете с цитат
Скоро свършва времето за ранните записвания и евтиния вход. Ама аз не бързам, имам си спонсор от Плеен. 60 лв няма го бутнат, срещу 45 сега. И такаааа, да е преброим.
+1 с кууо

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Май 14, 2021 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Пон Май 17, 2021 8:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
356 при мъжете
371 в генералното
214 в застаряващите
Слабак, ама нормално, няма да се оправдавам с калта, тя беше еднаква за всички почти, но отказа доста Smile
Гледам нашия приятел Боян Дочев (сакатия орел) е правил дуатлона.
На колелото явно е имал авария между Владая и Студена, че е изгубил 436 позиции, но до финала е наваксал 133. За тичането му не мога да дам коментар, то в тая.... не е тиня, че лепнеше ахахах Smile
Айде със здраве, догодина пак.
П.п по калдаръма на стръмното спускане в Бояна не е яко без две спирачки. Почти облизах раните де.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Юни 22, 2021 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Ще ближем ли рани и тази година? Отговорете с цитат
Мисля на 18.06. да покарам малко колело, на 19 да ближа рани, докато другите тичат.
Ще се целя за около 8 часа с колело. Нищо, че тренирам с подтичване, ама поне намерих колелото.
Някой, нещо?

Ценоразписа:

От 01.04 до 22.05
Колоездачи 45лв.
Скороходци 45лв.
Дуатлон 60лв.

От 23.05 до 17.06
Колоездачи 60лв.
Скороходци 60лв.
Дуатлон 80лв.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Апр 25, 2022 7:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Re: Ще ближем ли рани и тази година? Отговорете с цитат
packo packov написа:
Мисля на 18.06. да покарам малко колело, на 19 да ближа рани, докато другите тичат.
Ще се целя за около 8 часа с колело. Нищо, че тренирам с подтичване, ама поне намерих колелото.
Някой, нещо?

Ценоразписа:

От 01.04 до 22.05
Колоездачи 45лв.
Скороходци 45лв.
Дуатлон 60лв.

От 23.05 до 17.06
Колоездачи 60лв.
Скороходци 60лв.
Дуатлон 80лв.


Е без ВелоСамоковци не може хахаха там сме поме 3ма

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Вто Апр 26, 2022 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Не се следи тази тема вече, като гледам и за КЕ интереса спадна, а едно време Джимито го разкъсвахме да изкопчим инфо Smile
О темпора, о ...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Авг 01, 2022 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Преди време ми попадна следната статия, но все не ми достигаше времето, за да я публикувам:

Източник: https://www.360mag.bg/posts/131278?fbclid=IwAR0SmnNg...

Цитат:
Рекорд: За първи път Витоша бе
обиколена с бягане под 8 часа


Христо Цветков подобри собствения си рекорд и завърши първи на "Витоша 100"

от Анелия Никифорова - 20.06.2022


Снимка: Витоша 100

Ултрамаратонецът Христо Цветков успя да обиколи Витоша за под осем часа във формата “Витоша 100”, който се проведе този уикенд. Христо подобри собствения си рекорд от миналата година като избяга разстоянието за 7:45:34 ч., което е с 22 минути по-малко от предния път. Никога до сега обиколката на Витоша не е завършвала с такова време.

„Щастлив съм, че постигнах поредната си цел. За нея тренирах в последните 3 месеца, по 3 часа всеки ден. Без подготовка няма как да успееш в това толкова тежко изпитание. Радостен съм, че подобрих рекорда, но и станах първият обиколил планината с бягане за време под 8 часа. Трасето бе добро, нямаше много кал до последните 15 км, които много ме затрудниха, там изгубих може би над 5 минути от графика си за бягане с цел 7.40 ч. Но и това със сигурност ще стане следващата година. Обиколката на Витоша е единственото планинско бягане, в което участвам, всичките ми други стартове са шосейни,“ заяви веднага след финала 27- годишният суператлет.


Снимка: Витоша 100

Цветков изпревари останалите с близо час, което също е много голяма разлика. Втори стана Пламен Пенов с 8.38:27, а трети финишира Даниел Кубашлиев с 8.55:57 ч.

При жените първа стана Надежда Ангелова с време 9.19:35 ч., втора с неголяма разлика завърши Минока Филипова с 9.24:22 ч., а трета остана Стефана Василева- 10.49:47 ч.

Пон Авг 01, 2022 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение 2023 Отговорете с цитат
Някой от нашите тази година в събота с желязо, или в неделя солово пеша?
Аз съм в събота... Smile и Иво Лорда от Самоков се е обозначил. Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Юни 29, 2023 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2235

Мнение Re: 2023 Отговорете с цитат
packo packov написа:
Някой от нашите тази година в събота с желязо, или в неделя солово пеша?
Аз съм в събота... Smile и Иво Лорда от Самоков се е обозначил. Smile


Той е много активен, гледам пуска разни видеа от състезания. Ама нищо не е казвал за ком-емине Smile) Явно още сънува баира след Кашана Smile
Чет Юни 29, 2023 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Следваща
Страница 14 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov