ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Скалите над Перущица

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Скалите над Перущица
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Скалите над Перущица Отговорете с цитат
Заинтересуван от ходенето на donzezi по тези места, реших в неделя и аз да видя на място за какво става дума. Реших обаче да подходя отгоре, от към шосето. От мястото за паркиране пресякох шосето и хванах по-ясната от двете пътеки. След време разбрах, че тя ме води по средния хребет, тъй като от двете му страни се виждаха другите два хребета със скали.
Тази скала от долу е впечатляваща:



Къде по скалите, къде по дерето в ляво, продължих да слизам стъпало след стъпало, като основно снимах скалите по съседните хребети.









Цикламките напомнят, че е септември, макар че денят беше горещ и листата на някои дървета вече капеха на зелено.



Стигнах до предпоследното стъпало и реших, че повече няма да слизам. Ще се връщам нагоре до шосето за да захвана другата пътека.

Почти отвесен обрасъл улей, който след 150м води в дерето:



Изкачих се до шосето и хванах втората пътека през гората, която слизаше по източния хребет. Люляците изкарват втора реколта:



Скоро се заредиха различни по форма скали. Поглед назад(нагоре) някъде от средата на слизането:



Следващия масив надолу, който заобиколих по пътека от ляво:





Отсрещния хребет, където вече бях:





Излязох при този ….хм…и реших да не слизам повече, надолу няма нищо интересно:



Още една странна форма, сякаш камъкът едва се крепи:



Когато се качих на шосето, беше едва 13 ч, имаше време за най-западния хребет, който оставаше някъде по-далече. Свърших обаче водата, а и нямах представа от къде се подхожда към него. Остава за друг път и за по-хладно време.
На бариерата за разсадника питах едни момци има ли вода наблизо, отговорът беше очаквано отрицателен. Та така, колкото-толкова.



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Сеп 19, 2016 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Добре се е получило... Отговорете с цитат
Тъй тъй браво...
Точно между двата хребета е пътеката до Манастира , но предполагам колата е била горе на асфалта ,а не долу на манастира като гледам трака.
Предполагам това е бил официалния път за с.Скобелево преди да се построи шосето - личи си по-мащабно копане отколкото за една пътека.

_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Вто Сеп 20, 2016 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, отгоре тръгнах. Ти кажи как се подхожда към западния хребет? Попада ли в ЗМ Перистица? Ще ме бият ли ако ходя там? Very Happy

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Сеп 20, 2016 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Мислещ, така и така съм почнал да те тормозя с въпроси, би ли споделил успя ли да се качиш на западните скали и ако да - то как? Днес ходих да гледам Големия устински водопад от скалите западно от него, а след това се помотах и по средните манастирски. Изобщо твоите теми за района са ми изключително полезни, обиколих много дестинации с тях. За което съм ти искрено благодарен! Аз съм от София и през годините пренебрегвах тази част на Родопите за сметка на по-високите планини. Но като ги поизръчкахh, вече ми се иска нещо ново. Та лека-полека отмятам вашите пловдивски места.
Сря Май 04, 2022 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Мислещ, така и така съм почнал да те тормозя с въпроси, би ли споделил успя ли да се качиш на западните скали и ако да - то как? Днес ходих да гледам Големия устински водопад от скалите западно от него, а след това се помотах и по средните манастирски. Изобщо твоите теми за района са ми изключително полезни, обиколих много дестинации с тях. За което съм ти искрено благодарен! Аз съм от София и през годините пренебрегвах тази част на Родопите за сметка на по-високите планини. Но като ги поизръчкахh, вече ми се иска нещо ново. Та лека-полека отмятам вашите пловдивски места.


Не , не съм ходил там. Дон Цеци щеше да пише, ама не е писал от тогава. Хорат ходят, не знам дали е забранено.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Май 04, 2022 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov