ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Време за нова Мегасреща

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Време за нова Мегасреща
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1495
Местожителство: Хасково

Мнение Време за нова Мегасреща Отговорете с цитат
Здравейте!
След две години ограничения, време е да направим една по-мащабна среща.
Вероятно никой не възразява, а нехаресващите просто ще пропуснат.
Изчетох какво сме изписали преди срещата на Узана, дето най-общо я организирах аз, и се хванах за главата. Не, не можеш да угодиш на всички.
Стефан е осчетоводил срещите, ако на някого му се четат 9 страници коментари къде и кога да е, може да си припомни.
Вторият ми опит да организирам среща е "пропуснат" от главния историк, защото беше размит. Едни спаха на Бъндерица, други на къмпинга отсреща, някои у нас, нямаше общ купон, явно не се брои. Но и това носи поуки.
Денят трябва да е удобен, мястото да предразполага за палатки, да има туристически маршрути, да е близо на всички....
Е, такова място няма.
На мен най-близо да описанието след Узана ми се вижда хижа "Христо Смирненски" на път за Белмекен. Малко е скъпа, но е почти хотелска. Поляни наоколо колкото искаш, хотел нагоре - хотели надолу. Южен склон, ранно стопяване на снега, Белмекен, Сиврията, Каменити, Ибър, Равник........... Може още в началото на юли.
Та, ако рекат хората, ще проверя, пак ще взема вино, ракия и кайма...
Punk
Вто Апр 26, 2022 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Приветствам идеята!

Районът на Белмекен е подходящ.

Обаче времето – началото на юли – не мисля. Тогава ще е започнал активният летен туристически сезон и ще стане като на форумната среща край хижа „Бъндерица“ – всеки ще си е запланувал някакво свое ходене по планините и форумната среща няма да има „мега“ посещаемост. Smile

П.П. Аз бих предложил след Гергьовден и преди 24-ти май да се съберем на хижа „Книжовник“ или хижа „Тънково“, близо са до Хасково и Свиленград, където има какво да се види. Освен това са на международен маршрут Е-8, който в тази си част трябва да се проучи, разчисти и премаркира. Smile




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Апр 29, 2022 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 813
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Или нещо по в центъра на България ...

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Апр 29, 2022 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1389
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А дали срещата би могла да се направи на място със стопани, заслужаващи приход, малко по-голям от обичайното? Освен да е удобно и с голям капацитет Very Happy

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Апр 30, 2022 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
А дали срещата би могла да се направи на място със стопани, заслужаващи приход, малко по-голям от обичайното? Освен да е удобно и с голям капацитет Very Happy


Съгласен съм с Васко, палатките на двора у нас вдигат капацитета, както и звездите, буквално Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Апр 30, 2022 1:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1495
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
[quote="stefan_iliev38"]Приветствам идеята!

Районът на Белмекен е подходящ.
Обаче времето – началото на юли – не мисля. Тогава ще е започнал активният летен туристически сезон и ще стане като на форумната среща край хижа „Бъндерица“ – всеки ще си е запланувал някакво свое ходене по планините и форумната среща няма да има „мега“ посещаемост. :

П.П. Аз бих предложил след Гергьовден и преди 24-ти май да се съберем на хижа „Книжовник“ или хижа „Тънково“, близо са до Хасково и Свиленград, където има какво да се види. Освен това са на международен маршрут Е-8, който в тази си част трябва да се проучи, разчисти и премаркира."
============
Забележката за времето вероятно е основателна, макар че моята логика беше хората да походят в района и да се видят вечерта, не да правим манифестация по обед. "На "Бъндерица" проблемът се оказа, че няма къде да седнем заедно, затова се разпиляхме.
Аз самият още не знам кога точно ще ходя на редовното поклонение в Алпите.
Хижа "Книжовник" не знам в какво състояние е, макар да е през две села. Мога да проверя. За съществуването на другата дори не бях чувал.
Изобщо, единственото интересно място наблизо според мен е Моняк.
Недостатък на хасковския вариант е, че сме много в края на картата.
Инак, за мен е просто въпрос на отскачане на 20 км. Wink
Давайте мнения Question

Само да не речете, че ви пъдя от Хасковско!
Съб Апр 30, 2022 7:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 813
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Бившата хижа Книжовник (сега комплекс Манастирчето) е супер. Обаче капацитетът и е малък. Място в ресторанта - бол, но със спането може да има проблем. Наско е страхотен домакин!

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Апр 30, 2022 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А трябва ли изобщо да има хижа? Защо не изцяло на открито? Палатки, хамаци, огънче... Тъкмо всички ще се съберат - няма да има ограничение на броя места. Само трябва една поляна, гора и водичка наоколо. Като например Въртопа.
Пон Май 16, 2022 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2235

Мнение Отговорете с цитат
Така като следя постовете и предложенията, тази среща ще стане сигурно 2052ра година. Шефа докато не каже, явно среща няма да има ..
Пон Май 16, 2022 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Наличието на хижа не пречи на разпъването на палатки и спални чували. Ако завали дъжд, е добре да има хижа.

Добре е срещата да се проведе на място, до което стига път (пък бил той и за високопроходими коли).
Така някои съфорумци могат да си направят преходи на друго място, а вечерта да дойдат с кола на срещата.

Чакат се предложения за конкретни хижи. Аз вече дадох – хижа „Тръстеная“, хижа „Книжовник“ и „Тънково“.
След това може да се направи анкета или най-добре всеки да гласува в настоящата тема за конкретна хижа.
Vaskoo, кои стопани заслужават приход, малко по-голям от обичайното? Моля, дай конкретни предложения.

Датата може да се определи по-лесно.
Месец юни ще да е най-подходящ за срещата, а в него има само 4 съботи и недели – значи 2 хвърляния на зара и датата е определена. Smile


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Май 16, 2022 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov