ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin GPS проблем с карти
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin GPS проблем с карти
Автор Съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
С удоволствие- как не ми дойде на умSmile и за да съм максимално полезен ще се радвам да ми споделите как да копирам изображения в чата, за да унаглея стъпките.
Вто Май 17, 2022 8:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Снимките не се качват директно във форума, а първо трябва да се качат на друг сайт в интернет, от който се взима връзка към изображението, която връзка се публикува във форума, за да се покаже изображението във форума.

Аз лично ползвам Гугъл Снимки (намира го за най-бързо, най-лесно, най-евтино):

1. В Гугъл Снимки създавам специален албум за планинарския форум.

2. Озаглавявам албума за планинарския форум – примерно „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“.

3. Споделям албума, правя го обществен, така че другите да могат да виждат снимките в албума.

4. Снимката, която искам да публикувам във форума, я пращам в създадения албум в Гугъл Снимки.

5. Отварям снимката в създадения албум за планинарския форум „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“.
Важно! Снимката трябва да бъде отворена в албума, тоест първо отваряш албума и след това снимката от аблума!

6. Натискам с десния бутон на мишката върху снимката и от появилото се контекстно меню избирам команда „Копиране на препратка към изображение“ или „Копиране на адреса на изображението“ (командата е с различно име в зависимост от интернет браузъра, който се ползва).

7. Копирания адрес го поставям/пействам в планинарския форум – където искам да публикувам снимката, в полето за въвеждане на текст на новото мнение.

8. Изтривам последните символи от адреса на изображението след знака за равенство – примерно =w107-h13-no?authuser=1.

9. На мястото на изтритото добавям символите %3Ds1000-tmp.jpg (символите са дадени от vedrin, виж темата http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=113017#113017).

10. Числото 1000 в горните символи показва ширината на снимката в пиксели, с която ширина ще се изобрази снимката във форума.

11. Ширината може да се променя, но не може да бъде по-голяма от оригиналната ширина на снимката, качена в албума в Гугъл Снимки.

12. Ограждам така преработения адрес на изображението с таговете [img] в началото на адреса и [/img] в края на адреса.
(Маркирам с мишката или с клавиатурата преработения адрес и натискам с левия бутон на мишката бутона „Img“, намиращ се в лентата с бутони – под заглавието и над карето за писане на текста.)

13. Възможно е първо да се натисне бутона „Img“, при което се появяват таговете [img][/img], след което между таговете да се постави/пейстне копирания адрес на изображението, да се изтрият последните символи след знака = и да се постави на мястото на изтритото символите %3Ds1000-tmp.jpg. Аз най-често поставям таговете [img][/img], след което копирам между тях символите %3Ds1000-tmp.jpg, за да се получи [img]%3Ds1000-tmp.jpg[/img]. След това копирам и поставям/пействам така полученото [img]%3Ds1000-tmp.jpg[/img] толкова пъти, колкото снимки възнамерявам да публикувам. После копирам адреса на изображението между първия таг [img] и знака за %, след което изтривам символите от края на адреса до знака = включително и променям ширината на снимката 1000, ако е необходимо.

14. Преглеждам предварително публикацията с бутона „Преглед“, за да видя дали изображението се показва правилно.

15. Всички нови снимки, които искам да публикувам във форума, първо ги качвам в създадения в Гугъл Снимки за целта албум за планинарския форум „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“, след което ги отварям в албума, копирам адреса на изображението и след това го публикувам във форума.

16. Ако/като се съберат много снимки в албума (например над 1000), създавам нов албум и го озаглавявам например „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (2)“, като споделям новия албум и го правя публичен и видим за всички.

17. На харддиска на компютъра си имам папка, в която съхранявам архив на качените снимки във форума.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Май 17, 2022 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за инструкциите- картите са качени, но пак не мога да ги видяSad Явно нещо не правя както трябва. Ще поровя оше и като ги открия ще напиша вси§ки стъпкиSmile
Вто Май 17, 2022 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
В моя 60CSx винаги съм ползвал версиите на картата на латиница. Имам някакъв бегъл спомен (може и да греша), че може би са нужни допълнителни стъпки за работа на този уред с карти на кирилица. Та, пробвайте с версиите на латиница (ако вече не сте).

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Май 17, 2022 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
Аз също ползвах карти на латиница, тъй като апарата не чете кирилизирани шрифтове. Но въпреки инсталация на такава чрез техните приложения Basecamp и mapinstaller, картата се появява в картата с памет, но не се разчита от устройството. Утре ще взема уиндоуски компютър и ще пробвам отново всички стъпки. Ще споделя резултатаSmile
Вто Май 17, 2022 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Отново стрелям в тъмното -- механизмът за включване и заключване на картата памет в уреда понякога е леко разхлабен и това води до липса на (постоянен) контакт между картата и съответните клеми. Вследствие от това уредът може да не вижда картата памет. Този проблем се решава най-лесно с добавяне на подходящо уплътнение (например някакво картонче) между батериите и гнездото на картата, така че то да бъде добре притиснато.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Май 18, 2022 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
m.zyumbilski@abv.bg написа:
Аз също ползвах карти на латиница, тъй като апарата не чете кирилизирани шрифтове. Но въпреки инсталация на такава чрез техните приложения Basecamp и mapinstaller, картата се появява в картата с памет, но не се разчита от устройството. Утре ще взема уиндоуски компютър и ще пробвам отново всички стъпки. Ще споделя резултатаSmile


Пробвай да преименуваш файла в по-кратко име несъдържащо интервали (space).
Сря Май 18, 2022 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
Докладвам прогресът до тук- след пробване на новите подсказки, както и форматиране на sd картата, копиране в приемника, инсталиране с basecamp през уиндоус- отново греда. Утре ще купя нова microsd карта и ще пробвам отново и ако това не се получи, в събота ще отода до офоса на karta.bg и ще ги помоля да ми инсталират платената версия. Мисля да открия сезона този уикенд и вече нямам търпение да хвана гората екипиранSmile
Сря Май 18, 2022 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
А като ти инсталират платената карта и след 1 месец картата изчезне - какво следва? Think

Dido ти написа в началото да дадеш снимка на екрана със файловия мениджър, когато джипиесът е свързан с компютъра.

Когато джипиесът е свързан с компютъра, разпознава ли се външната карта памет от компютъра? Като какво устройство?

Можеш ли да отвориш външната карта памет и да видиш какво има на нея? Можеш ли да копираш файлове в картата памет от компютъра? Можеш ли да форматираш външната карта памет?

С какво разширение е файлът на картата, която копираш във външната карта памет?



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Май 18, 2022 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В моя GPSmap 60CSx по принцип е карта на OFRM, но за зорзаман имам и отделна microSD карта 8GB с BGMOUNTAINS карта. Като се сложи в четец на карти съдържанието й изглежда така:






В твоя случай единствената видима разлика е, че името на папката е с малки букви. За проба опитай какво ще се случи ако прекръстиш папката на GARMIN с големи букви.

В моя пример версията на картата е стара, но това принципно няма значение.
Чет Май 19, 2022 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Добре де от самия апарат не трябваше ли да се каже на картата Enable, а другите да се скрият?
Да не би това да е “проблема”? Аз също съм с мак и нямам проблем с каквито и да е карти на моя гармин, който е една идея по-нов 62s
Чет Май 19, 2022 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
А като ти инсталират платената карта и след 1 месец картата изчезне - какво следва? Think

Dido ти написа в началото да дадеш снимка на екрана със файловия мениджър, когато джипиесът е свързан с компютъра.

Когато джипиесът е свързан с компютъра, разпознава ли се външната карта памет от компютъра? Като какво устройство?

Можеш ли да отвориш външната карта памет и да видиш какво има на нея? Можеш ли да копираш файлове в картата памет от компютъра? Можеш ли да форматираш външната карта памет?

С какво разширение е файлът на картата, която копираш във външната карта памет?


Здравей, довечера ще кача снимките, защото си мислех че нещата ще се наредят Sad. Видях че Ведрин е качил и линк към стари карти с включен DEM, откъдето може да идва проблема при мен.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

Чет Май 19, 2022 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Добре де от самия апарат не трябваше ли да се каже на картата Enable, а другите да се скрият?
Да не би това да е “проблема”? Аз също съм с мак и нямам проблем с каквито и да е карти на моя гармин, който е една идея по-нов 62s




Точно- ако картата е инсталирана коректно ти дава избор между наличните карти, и следва да я тикнеш и активираш. До там не успявам да го докарам. Довечера ще пратя снимки от уиндоуска машина на файловия мениджър и джипиесът.
Чет Май 19, 2022 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
lz1fw написа:
В моя GPSmap 60CSx по принцип е карта на OFRM, но за зорзаман имам и отделна microSD карта 8GB с BGMOUNTAINS карта. Като се сложи в четец на карти съдържанието й изглежда така:






В твоя случай единствената видима разлика е, че името на папката е с малки букви. За проба опитай какво ще се случи ако прекръстиш папката на GARMIN с големи букви.

В моя пример версията на картата е стара, но това принципно няма значение.



Ще пробвам и преименуване на папката с главни букви, като ще пусна и снимки на директорията.
Чет Май 19, 2022 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
m.zyumbilski@abv.bg



Регистриран на: 16 Май 2022
Мнения: 24

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
stefan_iliev38 написа:
А като ти инсталират платената карта и след 1 месец картата изчезне - какво следва? Think

Dido ти написа в началото да дадеш снимка на екрана със файловия мениджър, когато джипиесът е свързан с компютъра.

Когато джипиесът е свързан с компютъра, разпознава ли се външната карта памет от компютъра? Като какво устройство?

Можеш ли да отвориш външната карта памет и да видиш какво има на нея? Можеш ли да копираш файлове в картата памет от компютъра? Можеш ли да форматираш външната карта памет?

С какво разширение е файлът на картата, която копираш във външната карта памет?


Здравей, довечера ще кача снимките, защото си мислех че нещата ще се наредят Sad. Видях че Ведрин е качил и линк към стари карти с включен DEM, та ще пробвамд а сваля миналогодишната, с която бях допреди да реша да сложа новата

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Цитат:

Чет Май 19, 2022 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov