ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Само да кажа че понеделник и вторник рано сутринта тръгвах от Драгалевци под лифта. Комари, мушици и всякакви насекоми ме разсипаха, не си спомням такова нещо. Ходих по тениска и първия ден, мушичките тези конските, се качиха с мен няколко хиляди покрай главата ми , все едно имах ореол на светец, чак до голи връх, Освен това ме нахапаха комари по главата и по ръката.

Втория ден се напръсках с този спрей аутан ли какво беше, мушиците не се впечатлиха особено. Комарите, може би. Но нещо ме захапа в района на лакътя, което според мен е зла муха и днес ми се наду ръката в тази област.

ПРосто го пиша за да имате едно наум като ходите ...

Ех, защо не го написа това преди да идем в Източните Родопи без аутан и тамошните комари да ни изпонахапят зверски?! Crying or Very sad
Имам чувството, че тази година са се навъпндили необичайно опасни комари - аутан не ги плаши, следват те и те хапят дори когато отидеш на слънце на открито, страшна напаст. Мен много рядко ме хапят комари, но сега се видях в приключение - още се чеша.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Май 18, 2022 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
Кой ли ще е късметлията, дано да не съм аз че утре сигурно пак ще ходя Smile Smile

От мостчето са останали само огънатите метални фундаменти.


https://drive.google.com/file/d/1N_PaluG3Axz73r0eDfU3iwRojrGVmGgd/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1q7QMQxcXWnq4fx5NH9SSOO5BeJNBGP7r/view?usp=sharing
Чет Май 19, 2022 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка, снежния мост падна и преминаването вече е трудно. Едни две женици ме питаха как сме минали, понеже се връщаха. Ама то на кой му се стъпва по хлъзгави камъни да си троши краката. Ее минава се по надолу, и нагоре има една брезичка паднала, по нея също става.

Писах на ПП Витоша, да видя дали ще си направят труда да отговорят, на мен това ще ми е интересното. Smile
Пет Май 20, 2022 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
След няколко дни, като се замислих, виждам че въобще не разсъждавам правилно .. Така и така мостчето е много известно, ще трябва да стартирам една кампания в интернет за набиране на средства, от това много бързо се става известен. Ще събера към 70-80 000 лева, турним едно за 5 000 лева, другото за други "благотворителни" цели Smile .. През това време ще се намери със сигурност някой услужлив чиновник, запленен от моята предприемчивост, ке направим едно проектче по евро програма за 200 000 евро и нещата започват да се развиват към бизнес. ..

Вече натрупал връзки и в администрацията, защо пък да не кандидатстваме и за нещо по - сериозно, все пак предприемчивити хора трябва да се развиват. А пък след време като ме видите в парламента, ще ви обяснявам как съм развивал собствен бизнес и искам да ме помните с добро .. Smile

Може би вече някой е взел моята идея, дано само не е построил мостчето ... Отивам да пия една ракия и да видя ако има нещо направено да го съборя, докато е време ..
Нед Май 22, 2022 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Цената на кюфтето Отговорете с цитат
В един друг форум отчаян татко се оплака, че завел детето си на хижа "Септември" и за едни картофки платил 6 лева, а за едно кюфте 7 лева (или обратното). Възможно ли е това? Или да се примирим, че на планина цените са високи, а на море - солени?
Сря Авг 17, 2022 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Re: Цената на кюфтето Отговорете с цитат
Сотиров написа:
В един друг форум отчаян татко се оплака, че завел детето си на хижа "Септември" и за едни картофки платил 6 лева, а за едно кюфте 7 лева (или обратното). Възможно ли е това? Или да се примирим, че на планина цените са високи, а на море - солени?


Категорично не! Преди няколко седмици ходих до там и консумирах същите неща. Такива цени не помня. Не е от най-евтините места за скара, но чак подобни цифри няма.
Освен това, за да стигнеш до кюфтетата и кебапчетата, чакаш минимум половин час на опашка, ако е събота, или неделя, просто защото е пълно с хора. Ако бяха такива цените, едва ли щеше да има и един човек.
Чет Авг 18, 2022 8:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
За всеки влак си има пътници Smile
https://m.facebook.com/menu/photo/?page_id=406746353007515&menu_image_index=1
Чет Авг 18, 2022 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите ви, но снимката от Злия потвъпждана, че изнесеното отговаря на истината. Cool
Чет Авг 18, 2022 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Кюфтето (според картинката) е 3 лева, но да... цените водят до коментари.

Тази събота ходих до гробницата до Александрово, но имах време и завъртях и до Симеоновград. Точно по обяд не открих нищо за хапване. Само няколко кафета. Избрах едно като по-представително разчитайки, че може да имат кухня - имат, но не работи. Наливна бира - 4,10 лв.
Чет Авг 18, 2022 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вярно, че е толкова! Снимката е деформирана, а и очите ми вече са изкривени, та съм сбъркал реда. Не участвам в оня форум, да ги питам защо е това разминаване.
Чет Авг 18, 2022 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Работата е там, че тук сме свикнали като е хижа да е евтино и да не обръщаме внимание на качество или чистота. Разправят, че хората са се постарали с ремонта и уж било вкусно. А и отделно вече не е хижа това в стандартния смисъл. Мисля беше писано тук. Оправи ли са го и е пространство за работа в планината. Мисля има дневна такса, която включва интернет и работно място и май някакви напитки. Отделно храна и напитки не може да внасяш, което за мен показва, че това не е хижа, така като аз разбирам това място. Но пък било пълно. Живи и здрави да са и дано повечко от витошките хижи ги ремонтират така и оживят. Пък цените ще се регулират от самосебе си Smile
Чет Авг 18, 2022 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Работата е там, че тук сме свикнали като е хижа да е евтино и да не обръщаме внимание на качество или чистота. Разправят, че хората са се постарали с ремонта и уж било вкусно. А и отделно вече не е хижа това в стандартния смисъл. Мисля беше писано тук. Оправи ли са го и е пространство за работа в планината. Мисля има дневна такса, която включва интернет и работно място и май някакви напитки. Отделно храна и напитки не може да внасяш, което за мен показва, че това не е хижа, така като аз разбирам това място. Но пък било пълно. Живи и здрави да са и дано повечко от витошките хижи ги ремонтират така и оживят. Пък цените ще се регулират от самосебе си Smile


Аз това се чудя. Трябва ли задължително да е мърлявщина, как не може да си оправим нещата. Например хижа Мальовица е постоянно фрашкана, е как не си оправиха тоалетните поне, толкова оборот и толкова хора минават от там. Цял живот оправдания .. не мога да го разбера това. Толкова хижи съм ходил в чужбина, дори една Гърция, горе на платото на музите, дето няма вода, тоалетната им е по-чиста.
Чет Авг 18, 2022 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ама на Платото на музите музата е немкиня! Very Happy
Чет Авг 18, 2022 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Абе нема желание. Винаги давам за пример две хижи със сходни условия като път,вода, ток- Демяница и Яворов. Еми за едната се грижат чудесно, вътре е чисто и топло и няма “немска муза” а разлошка. Другата е майка плаче, добре че хижарите са приятни събеседници та компенсират мизерията.
Чет Авг 18, 2022 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristomarkov78



Регистриран на: 19 Юни 2022
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Абе нема желание. Винаги давам за пример две хижи със сходни условия като път,вода, ток- Демяница и Яворов. Еми за едната се грижат чудесно, вътре е чисто и топло и няма “немска муза” а разлошка. Другата е майка плаче, добре че хижарите са приятни събеседници та компенсират мизерията.

Не е случайно, че често има репортажи от хижи с проблеми с гости Very Happy
Сря Авг 24, 2022 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Следваща
Страница 16 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov