ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе
Автор Съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Някой с актуално инфо около х.Яворов? Чудя се за Яворов - Албутин следващите дни и търся инфо за лавинната обстановка? Благодаря... Smile
Нед Дек 26, 2021 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой с актуална информация отнонсно района около х. Вихрен - х. Синаница и връх Синаница ?

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Пон Май 23, 2022 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте планинари! Някой да е ходил тези дни към Гергийски езера или поне да е надниквал в циркуса? Интересуваме дали има овце съответно кучета, които да ги пазят?

_________________
Всичко е възможно.
Пон Юли 24, 2023 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
... дали има ...?

Е, ти сам си си отговорил под чертата - "Всичко е възможно"
Пон Юли 24, 2023 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2235

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Liubitel написа:
... дали има ...?

Е, ти сам си си отговорил под чертата - "Всичко е възможно"


Smile Smile .. Има там едни кучета кангали, но са много дружелюбни, само като минаваш не прави резки движения, че са доста големи по размери.
Пон Юли 24, 2023 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не знам колко са дружелюбни, но аз ставам особено недружелюбна като ме заградят 6 броя и ми се зъбят в непосредствена близост. Но...колеги не ме разбрахте....няма просто да минавам. Та, актуално инфо има ли овце и антураж към тях?

_________________
Всичко е възможно.
Пон Юли 24, 2023 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2235

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
Не знам колко са дружелюбни, но аз ставам особено недружелюбна като ме заградят 6 броя и ми се зъбят в непосредствена близост. Но...колеги не ме разбрахте....няма просто да минавам. Та, актуално инфо има ли овце и антураж към тях?


Аз се шегувах, последно минах 2019 мисля и нямаше нито стада, нито кучета, ама информацията ми е стара Smile
Пон Юли 24, 2023 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма овце в циркуса на Гергийски езера, но не слязахме долу, така че не съм проверила как е с водата - имаше един студен поток когато предния път излизахме от циркуса в посока премката между Муратов и Безименния. Някой е направил пирамидки за слизането от там към езерата. Има доста крави в района и всичко е доста осрано.

_________________
Всичко е възможно.
Нед Авг 06, 2023 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Бърз въпрос - този уикенд обмислям да пробвам Джамджиев ръб, но понеже трябва да успея в рамките на ден за цялата работа (+ пътуването от/до с кола), да питам какво е актуалното положение с паркирането на/под хижа Вихрен? Гледам, че до 15-ти е била забраната, но това не значи, че ще е възможно да се паркира, ако стигна по-късно. Идеята ми е да пристигна към 08:00, че да изпусна трафика, но ако не е страшно, бих поспал малко повече.
Сря Сеп 27, 2023 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2235

Мнение Отговорете с цитат
vasildiavolo написа:
Бърз въпрос - този уикенд обмислям да пробвам Джамджиев ръб, но понеже трябва да успея в рамките на ден за цялата работа (+ пътуването от/до с кола), да питам какво е актуалното положение с паркирането на/под хижа Вихрен? Гледам, че до 15-ти е била забраната, но това не значи, че ще е възможно да се паркира, ако стигна по-късно. Идеята ми е да пристигна към 08:00, че да изпусна трафика, но ако не е страшно, бих поспал малко повече.



Какъв трафик бе, отиваш по тъмно и гледаш да си там в 7.00 часа по тъмно, който е останал на хижата ще видиш, паркираш по редицата надолу. Колкото по-късно става толквоа повече коли ще има.

Щом ще пробваш джамджиев ръб, би следвало да имаш някаква нормална физическа форма и не би следвало да имаш никакъв проблем. Да не говорим че това може да се направи за същото нещо с тръгване от Банско дори. Ако си кашкавал, тогава се прави от х. Вихрен или от х. Бъндерица.


Последната промяна е направена от kaloyanv на Сря Сеп 27, 2023 1:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 27, 2023 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
vasildiavolo написа:
... понеже трябва да успея в рамките на ден за цялата работа (+ пътуването от/до с кола)...
Ние подобни работи, само че от вихренския паркинг чак до Синаница сме правили, мисля че беше Октомври или даже Ноември. Мен ако питаш, тръгни даже по нощите, да си на паркинга дори на тъмно, така ще имаш преднина, ще се прибереш рано, пък вечерта ще си отспиш.
Сря Сеп 27, 2023 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 564

Мнение Отговорете с цитат
От вечерта с преспиване не става ли?
Сря Сеп 27, 2023 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
vasildiavolo написа:
Бърз въпрос - този уикенд обмислям да пробвам Джамджиев ръб, но понеже трябва да успея в рамките на ден за цялата работа (+ пътуването от/до с кола), да питам какво е актуалното положение с паркирането на/под хижа Вихрен? Гледам, че до 15-ти е била забраната, но това не значи, че ще е възможно да се паркира, ако стигна по-късно. Идеята ми е да пристигна към 08:00, че да изпусна трафика, но ако не е страшно, бих поспал малко повече.



Какъв трафик бе, отиваш по тъмно и гледаш да си там в 7.00 часа по тъмно, който е останал на хижата ще видиш, паркираш по редицата надолу. Колкото по-късно става толквоа повече коли ще има.

Щом ще пробваш джамджиев ръб, би следвало да имаш някаква нормална физическа форма и не би следвало да имаш никакъв проблем. Да не говорим че това може да се направи за същото нещо с тръгване от Банско дори. Ако си кашкавал, тогава се прави от х. Вихрен или от х. Бъндерица.


Под "трафик" имах предвид напаркирали коли преди хижата и евентуална възможност да няма къде да оставя колата в близост до х. Вихрен.

За формата ми не бери грижа, малцина биха ме стигнали в планината, но при положение, че имам общо 5 часа път с кола, малко излишно ми идва да тръгвам от Банско и да въртя километри и часове в гората , та затова ми е и горното питане.


Последната промяна е направена от vasildiavolo на Сря Сеп 27, 2023 2:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 27, 2023 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
От вечерта с преспиване не става ли?

Това беше идеята, даже на палатки, точно та да не мислим паркинга, но имало концерт на Графа и приятелката на един от групата от 2-ма го е вързала с това мероприятие.
Сря Сеп 27, 2023 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 204

Мнение Отговорете с цитат
След 9:00 на 22.09 имаше места, та не вярвам да няма следващите уикенди.
Сря Сеп 27, 2023 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща
Страница 12 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov