ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 40, 41, 42
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Caleb написа:
По-скоро въпросът ми е дали x raise 2 са близки до х ultra 3/4 като стабилност, подръжка, сцепление на мокро/сухо.
Ясно е че няма да издържат дълги години
Моята х ултра 3 се сцепи на 2 години, но подметките бяха свършили. На жената издържа половин година повече, но и нейните подметки са на финала.
Какво друго бихте препоръчали в класа - лека дамска обувка тип бота с мембрана?

А защо ще сменяш проверените вече х ultra 3/4 , които всички носили ги знаят какво са като сталилност и здравина? Удобни , относително добро сцепление / но несравнимо по-лошо от старата подметка Шеврон на Саломон / , и след няколко години започват да сдават багажа - цепят се. Сега една х3 започна да ми се цепи отпред на 4-5 места изведнъж, но все пак е от 2017 година. Те ми бяха градски - сол , сняг , кал - доволен съм от тях и бих повторил. Тоест повторих ги, даже си взех 2 чифта - едни по-леки, цветни модели.
Новите модели с много пластмаса ги избягвам. Този x raise 2 как да каже нещо някой за него, като е сигурно на 2 месеца? Като му гледам отстрани как са залепени гумичките - това са си гъзарски, декоративни обувчици за 4-5 месеца, за хотели и молове. Жена ми едни такива подобни се скапаха за 100 обувания и то в паркове.
В Саломон гледах на сайта им - всичко вече нови модели - гъзарски и прекалено леки. За града и за фитнес сигурно стават.
Аз заложих на един малко странен модел - но с най-добрата подметка на Саломон - тази на Шеврон / гумите / ЕДНОПЛАСТОВАТА . Вече е спрян от производство salomon escape mid gtx, защото е неунищожим, като Голф 2 е, производителя се усети ,че като купиш, не купуваш 10 години след това и го спряха. Имам един от 15 години, подметката изтрита до дъно, нарочно го нося, да видя докога ще изкара.
А си купих на промоция новият му наследник, salomon evasion 2 mid ltr gtx от Спортбокса, беше на промоция някъде към 260 лв. , носил съм го малко все още, за да кажа нещо конкретно :
Подметката Шеврон :


Горе - прибран, кожа



Бих си позволил да дам едно съветче, въпреки че българите се мислим за най-умни и никой не може да им дава акъл : избягвай гъзариите на Саломон, ще се разочароваш. Има 3 модела освен този , удачни за планина : х ultra 3/4 , ниските ултра и всички от серията на саломон QEST - Прайм 1,3 и 4 . Избягвай всяка вариация на височина- те са од други материали, скоро едни си беше купил висок х ultra 3/4, приличат на кубинки - те са за хотелски разходки., Ето железният и страшно удобен Куест 4 на примоция в Спорт бокса :



_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Май 29, 2022 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Caleb



Регистриран на: 08 Май 2019
Мнения: 38
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В никакъв случай не се търси газария в обувката. Все пак това х райс е 200 лв и не мисля че минава за “лачена”.
Както по-горе написах търся ботичка (не висока като Куест), лека обувка, с мембрана.
Х ултра 3/4 изцяло покрива критерия и мисля че доволно си изкараха, все пак доста ходене са видели за 2,5 години дори и на пирински клек и каманяк. Моите нови х ултра 4 за сега се справят супер добре, но са само на 2 месеца и 10-тина обувания (в парк и около хотел не ги нося).
Просто не мога да намеря никъде в бг дамския вариант (и сайтовете с бърза и лесна доставка) на този модел, а единствено намерих тези x raise 2.
Нед Май 29, 2022 7:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Мисля , че показах ботичката, доста по-ниска и лека от Куест, но няма пластмасови парчетии и шевове за разлика от новите изгъзици на саломоните. Едпо парче кожа, това, че капата е също от кожа, не е по-лошо от гумена такава. Цепенето на новите модели саломон започва точно от гумените им капи. Е има един - само един шев на капата, който предполагам, ще й е слабото място. Но същото положение при предните ми такива, и след 15 години още седи:



Моите съм ги носил една година, като нови са. Има ги за 155 лв в момента https://www.sportisimo.bg/salomon/evasion-2-mid-ltr-gtx/178679/ , което е без пари за обувка с гортекс, ортолайт стелка, и кожа. Аз съм дал повече кинти, щото номера ми е труден за намиране.
Този модел знам , че е добър. За другите не знам. Който има очи, да слуша Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Май 29, 2022 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Обувки Tecnica? Отговорете с цитат
Някой да има впечатления от тези обувки, по-специално ме интересува този модел: https://sportano.bg/p/72710/m-zhki-botushi-za-treking-tecnica-magma-mid-gtx-black-te11250000001
Цената е добра, изглеждат готино и са от велур.
Пет Яну 20, 2023 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Има тема от миналата седмица с подобно питане:
http://www.planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=14486&highlight=tecnica
Пет Яну 20, 2023 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Оу, много благодаря! Сега ще я прегледам.
Пет Яну 20, 2023 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pavelioris



Регистриран на: 12 Май 2023
Мнения: 2
Местожителство: Варна

Мнение Летни туристически обувки Отговорете с цитат
Здравейте!
Бих искал да си взема туристически обувки над глезена (mid), но не от най-високите. Обувките ще се използват в българските планини през лятото. Трябва да са удобни и предназначени за 10 дневни екскурзионни (с продължителност на преходите от 3-12 часа) с раница тежаща между 10-15 кг., да имат добро ниво на удароустойчивост, да са водоустойчиви (да не ми се мокрят краката от роса и от непороен дъжд). Кракът ми е за 41-2 номер, 26.5 см дължина, но доста широк за дължината си, т.е обувки с тясна предна част не са много за предпочитане Very Happy . По възможност да са максимално 1100-1200 грама и да са до максимум 350-400 лв.. Ще е супер и да ги има в България, за да мога да ги изпробвам преди да ги взема.

Досега съм ходил с quechua mh500 mid, които издържаха 3-4 години и бяха изминати над 900-1000 км. в планината и са използвани в градски условия две зими, не съм ги поддържал през годините по никакъв начин. След по-продължителни преходи над 5 часа стъпалата ми доста се натоварват, но като цяло от към цена качество бяха перфектни. Но бих искал сега да вдигна нивото на качеството и да започна да щадя повече краката си и като цяло тялото си от към натоварване, чрез по-добрия избор на обувка.

Благодаря предварително за предложенията, приятен и успешен ден!

_________________
Животът е такъв, какъвто си го направиш САМ!
Съб Май 13, 2023 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Виж това.
Съб Май 13, 2023 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
https://maxsport-bg.com/product/dolomite-steinbock-wt-gtx-shoe-ms
Само не знам , толкова ли е трудно преглеждането на съществуващите теми ?
Съб Май 13, 2023 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pavelioris



Регистриран на: 12 Май 2023
Мнения: 2
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Прегледах доста теми, които са свързани с това, което питам, но в крайна сметка не получих точна информация за моя случай, предложения които видях из форума отговарящи почти на моите изисквания за обувка бяха за туристически обувки, които не обхващат глезена.
Из нета четох за тези модели, добри мнения, какво ще кажете за тях:


https://www.amazon.com/Salomon-Mens-Discovery-Hiking-Boot/dp/B00KWK89G0?th=1


https://www.4camping.bg/p/mazhki-turisticheski-obuvki-salomon-x-ultra-4-mid-wide-gtx/


А лично на мен много ми допаднаха тези, но ме притеснява удароустойчивостта и здравината им и дали ще са стабилни с раница тежаща около 15 кг.?
https://stenata.com/turisticheski-obuvki/21528-obuvki-garmont-981-n-air-g-20-mid-gtx.html?xxx=116

_________________
Животът е такъв, какъвто си го направиш САМ!
Пон Май 15, 2023 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
pavelioris написа:
дали ще са стабилни с раница тежаща около 15 кг.?

До 15 да, но при 15,5 започват да се гънат, а на 16 направо се пукат по шевовете... Very Happy
Що за въпроси задаваш, не виждаш ли, че това са обикновени маратонки, каква стабилност да има една маратонка.
Пък и то стабилността не идва от обувката, а от крака, който е в нея.
Като бях с много стабилни обувки преди три месеца, това помогна ли ми? Още си ходя в патериците и влача счупения крак...
Вто Май 16, 2023 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Таз Алпина добре изглежда, дето Любител е насочил към нея. Вярно, има леко класически вид, но тия модерни изгъзици от парчета платсмаса дето е харесал колегата стават само за пред хотелите. Всичкото маратонка стана по 300-400 лв, а обувките више. Свинемон само 2 модела останаха добри, другото е залепени цветни парцали по 350 -450 и + лефа. В Лидл същите цветнотии може и да са по-добри

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Май 16, 2023 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
Аз вече съм резервиран към Алпина. На детето бях взел детски Alpina - не изкараха и няколко месеца, подметката се разлепи половината по време на преход, бордът отпред се накъса и взе да се разпада. Носих ги да ги шият веднъж и пак не стават. Не приличат на нищо, а не изкараха и 1 сезон и са за боклука.
Преди това кара сума ти време с един Grisport, който взех на промо за 40 лв - умаля му, но още е здрав и абсолютно свеж на вид!
Какво да ти кажа, правят се много и скъпи боклуци, затова внимавай.

Salomon X Ultra 4 е компромисен, не е на нивото на предишния модел X Ultra 3, който е класика в жанра. X Ultra 3 не се намира вече, но гледам след отзивите за 4-ката са пуснали някакви "X ULTRA PIONEER", които са досущ като 3-ката, но с обикновени връзки (което може и да е плюс). Леки и удобни като маратонка са.
Доволни сме и от ADIDAS TERREX AX3 MID GTX - подметката е много добра, зацепва хубаво. Води се производство на Continental. При AX4 обаче спестиха гумения борд отпред, с което автоматично ме загубиха като клиент.
Аз лично, за LOWA не мога да дам добър отзив. Пързаля се яко на влажно. Среден клас обувка на марката, като цяло иначе е здрава изработка.
Може да погледнеш Kayland и Bestard - нямам лично впечатление, но са добро съотношение цена-качество.
Сря Май 17, 2023 8:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dim33



Регистриран на: 28 Апр 2022
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Според мен погледни и La Sportiva Tx Hike GTX, La Sportiva Ultra Raptor 2 Mid GTX
Сря Май 17, 2023 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 40, 41, 42
Страница 42 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov