ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
4Х4 за всеки ден.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
4Х4 за всеки ден.
Автор Съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 293

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo, учудваш ме като казваш, че CR-V I е по-проходима от CR-V II. Да не е само защото е по-възрастна? Иначе си абсолютно прав, че най-проходимата кола е прежалената кола. Кола, която и да счупиш, дори да се наложи да зарежеш някъде, няма да те е яд. Ако живеех в подножието на планината (планините), бих взел нещо такова. Но се търси и надеждност и някакъв комфорт за дълъг път по Хасфалт ;/
Форестър на мен ми се вижда всячески с по-малък просвет спрямо CR-V II.
Форестър I-во поколение (1997-2000) е със 190 мм, II-ро поколение (2002-2005) пише 190-195. Чак фейслифта (2006-2008) го дават 200-205 мм, колкото е CR-V II-ката.
На CR-V II не мога да разбера още защо на някои модели им "виси" отзад резервоара, а на други - не. От годината ли зависи, от вида двигател ли - не знам. Знам какво имаш предвид точно - онзи "кафез" отзад, който уж пази резервоара. Но на някои наистина седи доста по-прибрано!
Сря Юни 29, 2022 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1399
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ЦРВ1 е по-висок като просвет, но е по-тясно вътре. Субару след 2006, покарах всякакви, не е моята кола, малък вътрешен обем за моите нужди, а и не попаднах на читав екземпляр, същото и с рав4. ЦРВ2 търпи доста повдигане за нормална сума, като така повдигаш всичко, но задните носачи си остават на същата височина и практическия ефект е почти нулев. Търсех ЦРВ3 или 4, ама двойката ми лепна. Аз съм доволен. Търсенето ми продължи повече от година.
Качи се и покарай желаните от теб коли, като избереш, другото е въпрос на бюджет и търпение да се появи твоята.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Чет Юни 30, 2022 12:19 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Юни 29, 2022 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 293

Мнение Отговорете с цитат
ЦРВ-3 е по-скоро градски SUV, далеч е от офроуда и е доста по-нисък. Правилно си избрал "2-ката" според мен.
Сря Юни 29, 2022 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1399
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По принцип исках по-нова кола, ЦРВ3 и 4 не ми харесаха по една или друга причина. С йетито имах опита да карам нова, лъскава кола, доста за каско и висене по сервизи за надраните ламарини, здрава механично, кекава външно. С ЦРВ-то аз драскам шипките и храстите. Вече има няколко удара в коли, бетон, скали и дърво, само спукан радиатор и гума. Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юни 29, 2022 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 293

Мнение Отговорете с цитат
Колеги, приятел ще ми даде 4х4-то си, за да отида до Тиха Рила... Дотук добре!
Според вас обаче мога ли с Акорда да стигна до 1 км преди х. Безбог, т.к. на датите, които съм планирал за там, неговата кола не е свободна? По спецификация имам 150 см клиренс.
Вто Юли 18, 2023 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1399
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Акорда не е за тая работа, нисък ме се чини.
Ако имаш и най-малкото притеснение, потърси жипка в Добринище ... според мен.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Юли 18, 2023 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 293

Мнение Отговорете с цитат
80 лв искат... в една посока, в двете - 120. Прекалено е.
Доколкото гледах пътят (в гугъл е сниман 2021 г) е общо - взето равен почвен с тук-таме камъни, но не големи. Не знам към 2023 какво е състоянието?
Сря Юли 19, 2023 6:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Нищо не ти пречи да опиташ, да тръгнеш нагоре, пък докъдето стигнеш, винаги можеш да спреш.
До разклона за Мочарата ще стигнеш със сигурност. От там по пътя до междинната лифтова станция са 4,5 км.
По пътеката със зелената маркировка от долната лифтова станция до междинната лифтова станция са около 2,6 км.
Така че най-много 2 км повече да трябва да вървиш пеша, което не е много. Но ако напреднеш над 2 км нагоре – ще е бонус.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Юли 19, 2023 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1399
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ти си знаеш Дидко. 100 лв нищо не е за жипка, според мен.
Ремонт по колата знаеш какво ти струва.
Пример от родопска неделя - 8 км с колата - час, пеш - 1ч и 40 Мин.
Спестеното време замина в миене на колата

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Сря Юли 19, 2023 1:30 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Юли 19, 2023 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
По принцип исках по-нова кола, ЦРВ3 и 4 не ми харесаха по една или друга причина. С йетито имах опита да карам нова, лъскава кола, доста за каско и висене по сервизи за надраните ламарини, здрава механично, кекава външно. С ЦРВ-то аз драскам шипките и храстите. Вече има няколко удара в коли, бетон, скали и дърво, само спукан радиатор и гума. Smile


Я кажи за Йетито, че след като умря Сценика (мир на праха му в пункта за вторични) и съм с Ромстер, кефи ме. Йетито е брат на Ромстера с повече двигателни крака и се чудя... прежалена ще е при всички случаи Smile аз на коли не робувам заради марка и не пазя, обслужвам си ги и се грижа, ама не съм по външния вид Smile На принципа съм, аз се грижа за нея, тя да ми служи.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юли 19, 2023 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dilaro2



Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 125

Мнение Отговорете с цитат
На до 2 км от х.Безбог си ходя без проблем със стара астра ф 1.6, но съм я прежалил и не ме притеснява че ще я тряскам по камъните.
Последните 2 км са толкова изровени че преди месец със един джип Nissan едвам се качихме 5 човека, а и нещо глъхнеше във бавните.
За кола на която ще разчитам после да ме откара по далеч от Банско не бих я мъчил по високо от мочарата.
Сря Юли 19, 2023 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 293

Мнение Отговорете с цитат
Т.е. да разбирам, че пътят вече е в значително по-лошо състояние от момента, в който е сниман в google maps през 2021?
https://goo.gl/maps/xZs8Mkmfi2dupbyFA

Защото аз си формирах мнението на база тези снимки и бях готов да тръгвам, поне до към 1 км преди хижата на снимките си е равен стабилен земен път.
Сря Юли 19, 2023 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1399
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
vaskoo написа:
По принцип исках по-нова кола, ЦРВ3 и 4 не ми харесаха по една или друга причина. С йетито имах опита да карам нова, лъскава кола, доста за каско и висене по сервизи за надраните ламарини, здрава механично, кекава външно. С ЦРВ-то аз драскам шипките и храстите. Вече има няколко удара в коли, бетон, скали и дърво, само спукан радиатор и гума. Smile


Я кажи за Йетито, че след като умря Сценика (мир на праха му в пункта за вторични) и съм с Ромстер, кефи ме. Йетито е брат на Ромстера с повече двигателни крака и се чудя... прежалена ще е при всички случаи Smile аз на коли не робувам заради марка и не пазя, обслужвам си ги и се грижа, ама не съм по външния вид Smile На принципа съм, аз се грижа за нея, тя да ми служи.


Пацо, какво повече да напиша за Йетито, страхотна машинка. Минусите за мен - тесен багажник, в който товариш вертикално, но все пак е малка кола, както и някакво неудобство за мен като шофьор при дълъг път. Бензинова, което за моите нужди изисква планиране на зарежданията. Въздушния филтър е ниско, като за мен Smile.
Плюсовете - предно предаване, задното се включва неусетно, колкото и когато трябва, което влияе и на разхода - навъртях и 45х км - разход 8.7, върви много като за такава кола, стабилна в завои и на скорост. Колега кара дизелова такава и е много доволен също, ама няма деца още.
Да допълня - купувам си коли, на които предстои скъпо обслужване, което оставям в ръцете на доверени майстори. Веднъж обслужени и стегнати, колите служат безпоблемно като всички последващи ремонти са следствие на моята експлоатация.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юли 19, 2023 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dilaro2



Регистриран на: 17 Апр 2010
Мнения: 125

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:
Т.е. да разбирам, че пътят вече е в значително по-лошо състояние от момента, в който е сниман в google maps през 2021?
https://goo.gl/maps/xZs8Mkmfi2dupbyFA

Защото аз си формирах мнението на база тези снимки и бях готов да тръгвам, поне до към 1 км преди хижата на снимките си е равен стабилен земен път.


Да тогава действително е бил насипан и се е качило до горе. Сега от там където са спрели q7 и малката кола на горе е супер разровено, има и няколко канала прокопани на които със леката кола ще удари във броня/картер и няма да може да мине...даже за джип е тежко.. реалистично с лека кола е точно до мястото където са паркирали тези коли

лично аз ако съм с лека кола и възнамерявам да се кача там само и само да ми е вариант ако изпусна лифта бих я оставил около междинна станция и да се кача на горе с лифта. И без това точно след нея май пак имаше вече доста лош участък.
Чет Юли 20, 2023 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov