ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Инвентар за заслон
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Инвентар за заслон
Автор Съобщение
tmiglenchev



Регистриран на: 20 Яну 2021
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че превенцията на това да имаш нужда от нещо, което може да се окаже важно и спешно, е точно смисълът да имаш заслон, с някакъв базисен инвентар в него.
Алкохолът го споменах за съвсем друга цел, но може би зависи от преминаващите - ще бъде заменен с чист спирт, в крайна сметка при нужда от загряване и глътка спирт ще свърши работа.
Бивачното фолио ще го добавя, както и зарядните за телефон с манивела, въпреки че смятам, че ще изчезнат веднага.
Нямам претенциите, че начинанието, не е наивно.
Пон Авг 01, 2022 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tmiglenchev



Регистриран на: 20 Яну 2021
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За кои заслони иде реч, изброй ги моля те.

Важно е според мен да предвидиш одеяла, 2 или 4 броя за закъсали пренощуващи. Одеялата е добре да са овързани в пакет (в торби ще мухлясат) и окачени на греда, за да не свиват мишките вътре гнездо.


Двата за който съм уверен, че ще ги оборудвам са кантон Крайна и заслон Ибър 1900. Другите два, за които ще направя каквото мога са Кубадинка и като най-оборудван поставям на последно място - Помочена поляна.
Пон Авг 01, 2022 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer_142



Регистриран на: 19 Фев 2022
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Торбички за боклук, някой комплект пластмасови чиния, чаша, вилица, ако има водоизточник наблизо - тубичка за вода ...
Пон Авг 01, 2022 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2272

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм съгласен с Владо (vladoff) напълно прав е. То ще идват всякакви "радетели" за благотворителност, но това което той казва, макар и да звучи хейтърско трябва да се чуе и обмисли много внимателно. Аз също имам десетки примери за това кой отива в заслоните.

И да ви кажа отиват хора за нощувка там, видях ги и зиме и лете, а не защото им се е наложило.

Та, ако ще се оставя нещо в заслон, наистина стига да има 2-3 стелки и няколко одеала, дотам ... Храни води, не са необходими.


Последната промяна е направена от kaloyanv на Пон Авг 01, 2022 9:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Авг 01, 2022 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Няма да казвам къде за да не предизвиквам нездрав интерес, но на един заслон заварихме три вида вино (червено, бяло и розе). Опитахме ги от уважение и се оказаха домашни, от най-превъзходна степен.
В замяна оставихме от нашето - купешко, но трайно. Имам основателни причини да смятам че добрите хора, дето са ги оставили, пишат в този форум. Благодаря им от сърце!
На друго място имаше две шишета ракия и буркан люти чушлета. Ракийка си имахме достатъчно, но лютите чушлета бяха прекрасно допълнение към скромния ни планински обяд. Да е жив и здрав, който ги е оставил!
Аз бих оставил и оставям понякога:
свещ, запалка, бутилка газ, аспирин, аналгин, някоя консерва с по-голяма трайност.
Пон Авг 01, 2022 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pmm



Регистриран на: 07 Авг 2019
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Похвално за ентусиазма и благородната цел! На доста заслони съм нощувал и винаги съм допринасял с нещо за инвентара в тях.

В предишните отговори общо взето е казано каквото има да се каже по темата, колкото и песимистично да звучат повечето. Просто такава е реалността.

Последно се бяхме захванали да освежим малко заслон Кобилино бранище. Месец след нашата дейност отидохме да видим, какво е положението.
- Част от одеялата откраднати, най-вероятно от овчарите, които имат колиба на близо
- Всички дърва изгорени. Хората така и не разбраха, че печката и дървата имат цел различна от това да създадат идилия докато си пият ракията...
- Всички свещи изгорени, с изключение на една, която беше оставена горяща....в дървения заслон

Мисля, че никой тук няма за цел да те разубеди, но не очаквай дълготраен ефект от труда ти.

https://youtu.be/RrNDy51MxGY

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqCv0QKPY8mbySH8-kLzLDA
Вто Авг 02, 2022 7:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3044

Мнение Отговорете с цитат
tmiglenchev написа:
... съм уверен, че ще ги оборудвам са кантон Крайна и заслон Ибър 1900. Другите два, за които ще направя каквото мога са Кубадинка и като най-оборудван поставям на последно място - Помочена поляна.

Свържи се с ей тоя субект:
https://rescueservicebg.com/krasimir-stoyanov/
С него се засичахме по едно време и ходихме заедно да маркираме пътеките под заслон Крайна. Беше ми казал, че също като теб иска да оборудва Заслон Крайна, а и Помочена поляна. Разполага и с транспорт, така че ако се стиковате, може много бързо да свършите огромна по обем работа.
Заслон Крайна /да не се бъркам, но това е последната постройка на пътя през Помочена поляна/ в момента еедна празна сграда. Мисля че покривът й е тръгнал да се събаря. Иначе е суха и добра постройка. Противник съм на оставянето на храни и пиене, но също бих помогнал колкото мога там да се изгради конструкция с нарове, някой тюфлек и малко одеяла. Краси ми каза, че тази постройка се водела на НЕК и по тази причина туристически организации нямат правовощия да правят каквото и да било официално там. Няма и вода в този район.
Вто Авг 02, 2022 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov