ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на спален чувал
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на спален чувал
Автор Съобщение
n4s



Регистриран на: 21 Юни 2020
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, търся си спален чувал за част от Ком-Емине летен или трисезонен. Максимално съотношение Тегло-Качество. Надявам се да влезна в ценовия диапазон до около 200 лв. Благодаря ви предварително.
Чет Юли 23, 2020 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plamenn19



Регистриран на: 02 Авг 2020
Мнения: 1

Мнение Избор на спален чувал Отговорете с цитат
Здравейте, в момента съм пред избор за спален чувал, за което ще ви помоля да спвделите вашият опит и мнения.
Спалния чувал ще го ползвам основно за нощуване в палатка през летните месеци ( най- много ранна есен и късна пролет). Търся бюджетен вариант на спален чувал до около 90-100лв.
Разгледах в един сайт спален чувал https://www.alpinsport-bg.com/спален-чувал-vango-atlas-350-blue
но не открих мнения дали си заслужава.
Ако някой го е ползвал моля да сподели или да ми препоръча друг подобен.
Благодаря за което.
Нед Авг 02, 2020 8:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
n4s написа:
Здравейте, търся си спален чувал за част от Ком-Емине летен или трисезонен. Максимално съотношение Тегло-Качество. Надявам се да влезна в ценовия диапазон до около 200 лв. Благодаря ви предварително.

Аз също търся подобен за същата цел, максимално лек.
Сря Авг 12, 2020 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Някой с отзиви или препоръка за един от следните спални чували:

1. https://www.decathlon.bg/spalen-chuval-trek-900-0s-id_8575975.html
Пух, 945 грама, 0 градуса комфорт

2. https://campingrocks.bg/bg/product/4090/spalen-chuval-sea-to-summit-trailhead-thii-regular-2020
Синтетика, 1040 грама, 5 градуса комфорт

3. https://basecamp-shop.com/product/montbell-spalen-chuval-burrow-bag-3-s2020/left
Синтетика, 1050 грама, 6 градуса комфорт

Нито една от марките не съм ползвал досега, а характеристиките са сходни (с изключение на пуха от декатлон).

Rolling Eyes
Сря Яну 27, 2021 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Някой с отзиви или препоръка за един от следните спални чували:

1. https://www.decathlon.bg/spalen-chuval-trek-900-0s-id_8575975.html
Пух, 945 грама, 0 градуса комфорт

2. https://campingrocks.bg/bg/product/4090/spalen-chuval-sea-to-summit-trailhead-thii-regular-2020
Синтетика, 1040 грама, 5 градуса комфорт

3. https://basecamp-shop.com/product/montbell-spalen-chuval-burrow-bag-3-s2020/left
Синтетика, 1050 грама, 6 градуса комфорт

Нито една от марките не съм ползвал досега, а характеристиките са сходни (с изключение на пуха от декатлон).

Rolling Eyes

Забрави за пуха, не е за нашите планини. Високата влажност изключва ползването на пух повече от максимум няколко последователни преспивания.
Сря Яну 27, 2021 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Огромната част от преходите са двудневни - за събота и неделя. Само едно преспиване.
Ако може да носим по-леко и да спим на по-топло, защо не?
Сря Яну 27, 2021 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Владов е прав. Едно време се бяха прехласнали по пуха, той и трудно се намираше в краят на соца. Недейте да взимате пух, не е за България. Мокри се , вмирисва се. Не може и да се пере, а после не съхне. И след едно пране се степва на буци в клетките си.
В хижа не влизам, та от много години съм открил вариант , спестяващ много от тегло : лек синтетика чувал и всички дрехи вечер се навличат и се ляга с тях
Но широк да е чувала и с хубав цип. Гледайте ципа да е с широки зъби, абе хубавият цип си личи. Салева циповете са им много добри съм чувал , не изпускат по 15 години. Един чешки чувал имам , едип път се обърнах в чувала, малко го напънах и ципа гръмна целия.
Аз карам от 2004 година с един Салева сноу фокс лайт, тежи само 900гр. , относително много, но е дълъг и просторен, не е някаква мумия да се схванеш в нея. Ципът му как ли не е бил напъван , не мърда. Този модел вече е в пенсия. Нещо подобно е това : https://www.salewa.com/micro-ii-850-quattro-powerloft-sleeping-bag-00-0000002816?c=516664

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Сря Яну 27, 2021 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
Владов е прав. Едно време се бяха прехласнали по пуха, той и трудно се намираше в краят на соца. Недейте да взимате пух, не е за България. Мокри се , вмирисва се. Не може и да се пере, а после не съхне. И след едно пране се степва на буци в клетките си.
В хижа не влизам, та от много години съм открил вариант , спестяващ много от тегло : лек синтетика чувал и всички дрехи вечер се навличат и се ляга с тях
Но широк да е чувала и с хубав цип. Гледайте ципа да е с широки зъби, абе хубавият цип си личи. Салева циповете са им много добри съм чувал , не изпускат по 15 години. Един чешки чувал имам , едип път се обърнах в чувала, малко го напънах и ципа гръмна целия.
Аз карам от 2004 година с един Салева сноу фокс лайт, тежи само 900гр. , относително много, но е дълъг и просторен, не е някаква мумия да се схванеш в нея. Ципът му как ли не е бил напъван , не мърда. Този модел вече е в пенсия. Нещо подобно е това : https://www.salewa.com/micro-ii-850-quattro-powerloft-sleeping-bag-00-0000002816?c=516664

Владов е прав за себе си. Ти също.

vladofff написа:

Забрави за пуха, не е за нашите планини. Високата влажност изключва ползването на пух повече от максимум няколко последователни преспивания.

Прав си за себе си.

Не генерализирайте.

Зависи от топлообмена и потенето на отделния индивид.
Бил съм 10 /десет/ дни по Пирин нонстоп лятото. Чувалчето ми /пухено/ се справи чудесно, без забележима разлика в задържането на топлината.
Сутрин се меткаше на близкия клек/камък да се освежи на слънцето докат съхне палатката от конденза.
Толкоз

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 27, 2021 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Малко встрани но да запитам: не е ли лееееко страшно да си на чувал? Сериозно запитвам.
Чет Яну 28, 2021 1:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Сутрин се меткаше на близкия клек/камък да се освежи на слънцето докат съхне палатката от конденза.
Толкоз

И ти си прав, за себе си.
Да беше дошел на "алпиниада Злия зъб" с твоя чувал. Бивак до бисквитеното езеро, дъжд вали четири деня без да спре. Всичко е подгизнало. Ако направиш сутрин горното описано от теб, чувалът от мокър, ще стане само по-мокър. Като се намокри и степа пуха, става като вестник и като огрее, ако огрее, през него виждаш слънцето.
А за два деня, както отбелязах, не следва да има проблем.
аngel написа:
Аз карам от 2004 година с един Салева

И аз съм почитател на Салева. Имам един от 2000г с кухи дюпондови влакна, беше с комфорт -5, се га не го знам колко е, но върши работа. За в Азия си имам един пухен Салева Диадем, -40.
Инак вече лятото на палатки, а зимата на хижи - ходя с един Аджундилак/сега на Мамут го биле прекръстили и него/, намерих го почти нов в един магазин "на кило", струваше десетина лева. Супер лек и горе долу става.
Чет Яну 28, 2021 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kpatyh



Регистриран на: 20 Май 2018
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Искам да си купя чувал, който да ползвам на 2000+ м. в нашите планини юли и август месец (края на юни и началото на септември би било бонус). Ще ползвам двуслойна палатка. Този пример удачен ли е, или има шанс да ми е студено?
https://campingrocks.bg/bg/product/3214/spalen-chuval-robens-glacier-i-2021
Сря Юли 14, 2021 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Шанс да ти е студено винаги има Wink
А иначе, зависи колко си зиморничав. Хората са доста различни. При едни и същи условия един цяла нощ трака зъби от студ, друг до него спинка като буба.
Лично за мен, доколкото познавам себе си, този чувал става при така описаните условия.
Сря Юли 14, 2021 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Аз бих препоръчал долната граница да е -5 градуса или в краен случай 0 градуса. За този модел пише +5.
Чет Юли 15, 2021 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Летен спален чувал Отговорете с цитат
Взех PINGUIN Micra CCS 185 cm от магазин Yako и споделям опита. Нямаха в наличност 175 см, затова взех 185 см.
При температура около + 10 градуса нощем ми беше комфортно, приятно топло в чувала.

Тегло: 1,08 кг
Тип пълнеж: синтетичен - BHB Micro
Дължина: 185 см
Ширина (макс. / Мин.): 82/55 см
Размери след опаковане / компресия Ø 17,5 x 35/26 см
Температурен комфорт за жени 6 ° C
Температурен комфорт за мъже 1 ° C
Екстремна температура -14 °


Последната промяна е направена от Alina на Вто Авг 09, 2022 11:03 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Авг 08, 2022 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък имам един от лидл, дето го дават 0 градуса, не си спомням комфорт ли беше. Спя си с него като пич и на 2200 и на 2600, без палатка .. Но то зависи и с какви дрехи си, ако искаш да спиш гол, може и да не става. Аз си лягам с дрехите и една пухенка вътре за всеки случай Smile

Лидл баце, парите не ги помня дали беше 40-50 лева и е пухен уж на всичкото отгоре Smile Малко е по тежък май килограм и половина 2 ..
Пон Авг 08, 2022 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Следваща
Страница 29 от 30

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov